freeciv 1.14.1-beta1 - en to uk translation catalogue (2985 entries)

en: 
    
    Note that discovering %s or %s will obsolete any existing %s.
uk: 
    
    Майте на увазі що відкриття %s або %s застарює будь які існуючі %s.

en: 
    
    The discovery of %s will make %s obsolete.
uk: 
    
    Відкриття %s робить застарілим %s.

en: 
    (%d turn/advance) | 
    (%d turns/advance)
uk[0]: 
    (%d хід на відкриття)
uk[1]: 
    (%d ходи на відкриття)
uk[2]: 
    (%d ходів на відкриття)

en: 
    (no research)
uk: 
    (немає досліджень)

en: 
    Total trade %d Trade/Year
uk: 
    Загалом торгівля %d Торгівлі на рік

en: u8Improvementsn
uk: u8Будівліn

en: u8Unitsn
uk: u8Підрозділиn

en: u8Worklistsn
uk: u8Плани будівництваn

en:       A traderoute already exists between %s and %s!
uk:       Торговий шлях вже існує між %s та %s!

en:       The city of %s already has %d trade routes!
uk:       Місто %s вже має %d торгових шляхів!

en:      Of course, the owner of that city can still give it to you, in which case the area around the city is shown on your map.  One important thing to note: any units in the field and supported by that city are also transfered (but not those sitting in other cities).  So make sure the other player isn't getting a better deal than you expect.
uk:      Безумовно, володар ціого міста все ще може віддати його Вам, у цьому випадку місцевість навколо міста буде показана на вашій мапі. Одне важливе зауваження: будь які підрозділи, що розташовані та підтримуванні цим містом, також передаються (але якщо Вони не розташовані у інших містах). Тож впевнитесь, що іншій гравець не отримає більше ніж Ви очикуєте.

en:     A couple of notes:
    
       - You can't give away your capital.
    
       - If you can't see a city on your map, then you can't request it.
uk:     Декілька приміток:
    
       - Ви не можете віддати свою столицю.
    
       - Якщо Ви не бачете міста на мапі, той не можете вимагати його.

en:     If too much food is being generated, a citizen can be taken off the farmland by clicking on the occupied farmland square.  This citizen can then be transferred to the other duties mentioned previously.
uk:     Якщо виробляється забагато їжі, городян можна зняти з ферм клікнувши на потрібній клітинці та перенаправити на інші цілі, що зазначенні вище.

en:     If you have established an embassy with another human player, then you can arrange a diplomatic meeting. This is done by going to the `Game' menu, selecting players and clicking on the player with whom you wish to meet.  If you actually have an embassy (denoted by an X) and the other player is connected then a diplomacy menu will pop up.
uk:     Якщо Ви влаштували амбасаду з іншим гравцем, тож Ви можете скликати діпломатичну зустріч. Це виконується через меню 'Звіти', оберіть гравця та клікніть на гравці з яким Ви бажаєте зустрітись. Якщо Ви маєте амбасаду (позначається X) та інший гравець під'єднаний - то з'явиться діпломатичне меню.

en:     If you move all of your citizens into the city and right-click on the central tile of the farmland, the citizens will be rearranged to maximise food production.
uk:     Якщо ви повернете усіх ваших городян у місто та потім клікните правою кнопкою миші на центральній клітинці, городяни будуть автоматично направлені аби максимізувати виробництво їжі.

en:     In this menu you can choose to:
    
       - Trade Maps (Sea or entire map),
    
       - Trade advances,
    
       - Trade Cities,
    
       - and Give Gold.
uk:     У цьому меню Ви можете обрати:
    
       - Обмінятись мапами (Мапи океану або світу),
    
       - Обмінятись знаннями,
    
       - Обмінятись містами,
    
       - та дати грошей.

en:     Keep in mind that with some types of government, military units inside or outside cities can reduce or create unhappiness. Also remember that when a unit is inside a city, it gets a 50% defensive bonus, as if fortified.  When a new city is built, the city starts to build the best available defensive unit from the above list.
uk:     Зауважте, що при деяких формах правління, військові загони у місті чи поза ним можуть збільшувати або зменшувати нещастя. Також пам'ятайте, якщо загін у місті він отримує 50% захисний бонус, нібито його укріплено. Коли засновано нове місто, у ньому розпочинається будівництво найкращого з доступних захисних загонів з наведеного списку.

en:     The golden rule of taking care of a city is that there should be at least as many happy citizens as unhappy citizens.  A city where this is not so is labelled with a lightning bolt.  Take care not to let this happen to any of your cities, as unhappy cities produce nothing, and will soon revolt.
uk:     Золоте правило турботи про міста - у місті повинно бути щасливих городян не менш ніж нещасних. Місто у якому це не так змальовується зі світлим болтом. Намагайтеся аби цього не сталося у Ваших містах, нещасні міста нічого не виробляють та незабаром спричиняють революцію.

en:     There is no need to trade like for like, by trading say, an advance or city for gold - you can can consider this buying and selling.
uk:     Немає потреби обмінюватися рівно на рівно, обмінюючи, наприклад, знання або місто на гроші - Ви можете розцінювати це як купівлю та продаж.

en:   %s from %s (command access level %s), bufsize=%dkb
uk:   %s приєднався з %s (рівень доступу до команд %s), розмір буферу=%dКБ

en:   (%d more)
uk:   (%d більше)

en:   - Messages starting with '/' are interpreted as server commands (if the server is recent enough; regular 1.8.0 servers are not) and executed, if you have the required access rights.
uk:  - Повідомлення, що розпочинаються з '/' сприймаються, як команди сервера (якщо сервер достатньо новий; сервери версій до 1.8.0 не такі) та виконуються, якщо Ви маєте достатньо прав доступу.

en:   - Messages starting with 'foo:' are private messages to the player named 'foo'; player names can be abbreviated.
uk:  - Повідомлення, що розпочинаються з 'foo:' є приватними повідомленнями гравцю 'foo'; ім'я гравця може бути скороченням.

en:   -M, --Metaserver ADDR	Set ADDR as metaserver address
uk:   -M, --Metaserver АДРЕСА	Встановити АДРЕСА як адресу метасервера

en:   -P, --Plugin PLUGIN	Use PLUGIN for sound output %s
uk:   -P, --Plugin ДОДАТОК	Використовувати ДОДАТОК для виводу звуку %s

en:   -S, --Sound FILE	Read sound tags from FILE
uk:   -S, --Sound ФАЙЛ	Читати звук з файлу ФАЙЛ

en:   -a, --autoconnect	Skip connect dialog
uk:   -a, --autoconnect	Пропустити діалог з'єднання

en:   -d, --debug NUM	Set debug log level (0 to 3)
uk:   -d, --debug НОМЕР	Встановити рівень відладки (з 0 по 3)

en:   -d, --debug NUM	Set debug log level (0 to 4, or 4:file1,min,max:...)
uk:   -d, --debug НОМЕР	Встановити рівень відладки (з 0 по 4, або 4:файл1,мін,макс:...)

en:   -f, --file FILE	Load saved game FILE
uk:   -f, --file ФАЙЛ	Завантажити гру збережену у ФАЙЛ

en:   -g, --gamelog FILE	Use FILE as game logfile
uk:   -g, --gamelog ФАЙЛ	Використовувати ФАЙЛ як журнал гри

en:   -h, --help		Print a summary of the options
uk:   -h, --help		Вивести підказку по опціям

en:   -i, --info INFO	Extra info for the metaserver
uk:   -i, --info ІНФО	Додаткова інформація для метасерверу

en:   -l, --log FILE	Use FILE as logfile
uk:   -l, --log ФАЙЛ	Використовувати ФАЙЛ як журнал

en:   -m, --meta		notify metaserver and send server's info
uk:   -m, --meta		Повідомити метасервер та відправити інформацію сервера

en:   -m, --meta HOST	Connect to the metaserver at HOST
uk:   -m, --meta АДРЕСА	Приєднатися до метасервера на АДРЕСА

en:   -n, --name NAME	Use NAME as name
uk:   -n, --name ІМ'Я	Використовувати ІМ'Я як ім'я

en:   -p, --port PORT	Connect to server port PORT
uk:   -p, --port ПОРТ	Приєднатися до сервера на порту ПОРТ

en:   -p, --port PORT	Listen for clients on port PORT
uk:   -p, --port ПОРТ	Очикувати на з'єднання на порту ПОРТ

en:   -q, --quitidle TIME	Quit if no players for TIME seconds
uk:   -q, --quitidle ЧАС	Закінчити якщо не буде гравців за ЧАС секунд

en:   -r, --read FILE	Read startup script FILE
uk:   -r, --read ФАЙЛ	Читати ФАЙЛ стартового скрипта

en:   -s, --server HOST	Connect to the server at HOST
uk:   -s, --server АДРЕСА	Приєднатися до сервера на АДРЕСА

en:   -t, --tiles FILE	Use data file FILE.tilespec for tiles
uk:   -t, --tiles ФАЙЛ	Використовувати данні з файлу ФАЙЛ.tilespec для фонів

en:   -v, --version		Print the version number
uk:   -v, --version		Вивести версію

en:   Ok
uk:  Ок

en:   Original authors:
        (they are no longer involved, please don't mail them!)
uk:   Перші автори:
        (вони вже не займаються грою, тож не пишіть їм!)

en:   Pillaging
uk:  Руйнування

en:   Present administrators:
uk:   Поточні адміністратори:

en:   Rivers
uk:   Річки

en:  %d connection: |  %d connections:
uk[0]:  %d з'єднання:
uk[1]:  %d з'єднання:
uk[2]:  %d з'єднань:

en:  (connection incomplete)
uk:  (з`єднання не встановлено)

en:  (observer mode)
uk:  (режим наглядача)

en:  (observer)
uk:  (спостерігач)

en:  (player %s)
uk:  (гравець %s)

en:  (total %d repeat) |  (total %d repeats)
uk[0]:  (загалом %d повторення)
uk[1]:  (загалом %d повторення)
uk[2]:  (загалом %d повторень)

en:  (veteran)
uk:  (ветеран)

en:  (with
uk:  (з

en:  (worklist)
uk:  (план будівництва)

en:  - "Exhausted" attackers are weaker: if the attacker has only 1/3 movement point left, its strength is divided by 3; if it has 2/3 movement point, its strength is multiplied by 2/3.  If the attacker has 1 or more movement points left, no further modifications occur.
uk:  - Атакуючий з вичерпаними рухами слабший: якщо атакуючому залишилася лише 1/3 руху, щого силу ділять на 3; якщо залишилось 2/3 руху, його сила множиться на 2/3. Якщо атакуючому залишилось 1 або більше рухів, ніякі зміни не відбуваються.

en:  - A railroad increases the shield resources produced by a square by 50%.  (Depending on server options, railroads may also increase food and trade resources, or may increase shield resources by an amount other than 50%.)
uk:  - Залізниці збільшують виробництво клітини на 50%. (В залежності від опцій сервера, залізниці також можуть збільшувати ресурси їжі та торгівлі, або збільшувати виробництво не на 50%.)

en:  - A road may increase the trade resources produced by some types of terrain.
uk:  - Шляхи можуть збільшувати прибуток від торгівлі на деяких типах територій.

en:  - Against land units (other than Howitzers) and Helicopters, defending units in a city with City Walls have their strength tripled.
uk:  - Проти сухопутних підрозділів (але не Гаубіць) та Гелікоптерів, захисні загони у місті із Стінами мають потрійну силу.

en:  - An SDI Defense doubles the defender's strength yet again against missile attacks.
uk:  - СОІ захист подвоює силу захисту проти ракетних атак.

en:  - DISORDER
uk:  - ЗАВОРУШЕННЯ

en:  - Finally, if the defender is a ground unit, and is either fortified or inside a city, its strength is multiplied by 1.5.
uk:  - Нарешті, якщо захисник це сухопутний підрозділ, та він фортифікований або у місті, його сила збільшується у півтори рази.

en:  - If a Fighter is attacking an Helicopter the firepower of the Helicopter is set to 1.
uk:  - Якщо винищувач атакує Гелікоптер, сила вогню Гелікоптера встановлюється у 1.

en:  - If a ship is attacking a ground unit on land the firepower of both is set to 1.
uk:  - Якщо корабель атакує наземний підрозділ, сила вогню обох встановлюється у 1.

en:  - If the attacker is a ship and the defender is in a city with a Coastal Defense, the defender's strength is doubled.
uk:  - Якщо атакує корабель та захисник у місті з Прибережною оборону, сила захисту подвоюється.

en:  - If the attacker is a veteran, its strength is multiplied by 1.5.
uk:  - Якщо атакуючій є ветераном, його сила збільшується у півтори рази.

en:  - If the defender is a ship and is inside a city the firepower of the attacker is doubled and the firepower of the ship is set to 1.
uk:  - Якщо захистник це корабель та він у місті сила вогню атакуючого подвоюється та сила вогню кораблю встановлюється у 1.

en:  - If the defender is a veteran, then its strength is multiplied by 1.5.
uk:  - Якщо захисник є ветераном, його сила збільшується у півтори рази.

en:  - If the defender is an AEGIS Cruiser defending against airborne units (including missiles and Helicopters), the defense is quintupled.
uk:  - Якщо захисник це Протиракетний Крейсер що захищається проти авіазагонів (включаючи ракети та Гелікоптери), сила захисту множиться на 4.

en:  - If the defender is in a fortress (and not a city), its strength is doubled.
uk:  - Якщо захисник в укріпленні (не у місті), його сила подвоюється.

en:  - Next, the defender's strength is doubled if it is a Pikeman unit defending against a mounted unit.
uk:  - Наступно, сила захисника підвоюється якщо це Пікінер, що захищаеться проти кінних підрозділів.

en:  - The defender's strength is doubled again if it is in a city with a SAM Battery and the attacker is an air unit (other than an Helicopter) or a missile.
uk:  - Сила захисту подвоюється якщо у місті є Протиракетна оборона та атакуючий це авіапідрозділ (але не Гелікоптер) або ракета.

en:  - Then the defender's strength is multiplied by the defense factor of the terrain it occupies.
uk:  - Потім сила захисника множиться на захисний фактор території.

en:  - Under Anarchy or Despotism, you will not suffer the normal production penalty for squares which produce more than 2 units of any resource (food, shields or trade).
uk:  - За Анархії або Деспотізму, Ви не будете втрачати звичайне зменшення видобутку для клітин що продукують більше ніж 2 одиниці будь якого ресурсу (їжа, виробництво або торгівля).

en:  - Under Monarchy or Communism, your city will gain the trade bonus of Republican/Democratic governments: 1 bonus trade in any square which already produces at least 1 trade.
uk:  - За Монархії або Комунізму, Ваше місто отримує торговий бонус як за Республіки/Демократії: 1 бонус торгівлі на кожній клітинці що вже дає щонайменше 1 торгівлі.

en:  - Under a Republic or a Democracy, your city's population will increase by 1 each turn until there is no excess food or until the number of happy citizens is no longer sufficient for celebration.
uk:  - За Республіки або Демократії, населення Вашого міста буде зростати на 1 кожного ходу доки буде вистачати їжі та кількості щасливих городян буде вистачати для святкування.

en:  - Units expend no movement points when moving along a railroad. You may ride a railroad indefinitely.
uk:  - Загони не втрачають руху при русі по залізниці. Ви можете їздити залізницею скількі завгодно.

en:  - Units use only one third of a movement point when going from one square to an adjacent square, if both squares have a road.
uk:  - Підрозділ використовує лише третину ходу при русі з однієї клітинки на сусідню за умови наявності на них доріг.

en:  - celebrating
uk:  - святкування

en:  - farmland
     - irrigation
     - mining
     - a fortress
     - an airbase
     - a railroad
     - a road
uk:  - ферма
     - зрошення
     - шахта
     - укріплення
     - авіабаза
     - залізниця
     - шлях

en:  - happy
uk:  - щастя

en:  0. Choosing the first city site.
    
        Start the game by wandering around BRIEFLY to find a good place to build the first city.  Don't feel tempted to investigate any yellow-roofed villages yet - they might contain barbarian tribes.  Build the city close to resources and perhaps close to the sea.  Keep in mind that the city you build first will be your capital!  The idea is to balance the quality of the site you find against getting your first city established as early as possible.
uk:  0. Обрати розміщення першого міста.
    
        Розпочніть гру з УВАЖНОГО вивчення земель навколо аби знайти гарне місце для будівлі першого міста. Застерігаю - вивчення хуторів може бути дещо небезпечним, деякі з них містять дикунські загони. Будуйте місто поблизу від ресурсів та, можливо, ближче до океану. Майте на увазі - місто яке Ви збудуєте першим буде Вашою столицею! Ідеальним є баланс між якістю місця для розміщення та розміщенням першого міста так швидко як це можливо.

en:  0. Choosing the first city site.
     1. Mapping the countryside.
     2. Defending the cities.
     3. Deciding which units to build first.
     4. Building agriculture improvements.
     5. Deciding where to build cities.
     6. Taking care of the cities.
     7. Exploring the world.
     8. Things to keep in mind.
     9. Making your own strategy for the game.
    10. Interacting with other players (Diplomacy).
uk:  0. Обрати розміщення першого міста.
     1. Дослідити територію.
     2. Захистити міста.
     3. Визначити, які підрозділи будувати першими.
     4. Будувати сільськогосподарські структури.
     5. Визначити де будувати міста.
     6. Дбати про міста.
     7. Дослідити світ.
     8. Речі про які потрібно пам'ятати.
     9. Виробити власну стратегію у грі.
    10. Взаємодіяти з іншими гравцями (Діпломатія).

en:  1. Mapping the countryside.
    
        After the capital city has been founded, it will start producing a warrior unit.  These units can be used to rove around exploring the countryside.  Remember, it is risky to leave a city undefended, so perhaps keep the first warrior in the city, and use the following one to explore.  If you started the game with an explorer unit, use that to explore, obviously!
uk:  1. Дослідити територію.
    
        Після заснування столиці, у ній розпочнуть готуватись військові загони. Ці загони можуть бути використані для розвідки Вашого контіненту. Пам'ятайте, це досить ризиковано залишати місто без охорони, тож по можливості залишить перший загін воїнів у місті, та для розвідки використовуйте наступних. Якщи Ви розпочали гру з Дослідником, використовуйте його для дослідження території!

en:  10. Interacting with other players (Diplomacy).
    
        Humans and AI differ in many ways, but the most significant is the additional diplomacy that you can take part in with other humans - and no, we are not talking about using spies and diplomats to incite and steal.
uk: 10. Взаємодіяти з іншими гравцями (Діпломатія).
    
        Гравці люди та комп'ютерні різняться у багатьох речах, але найбільше у додатковій діпломатії, що може бути використана з іншіми людьми - зауважте, ми маємо на увазі не використовування діпломатів та шпигунів для влаштування революцій чи крадіжок.

en:  2. Defending the cities.
    
        At this point, defend your cities by always leaving a warrior unit in them.  As your civilization develops units with a greater defense strength, replace the obsolete units with new ones to ensure your cities have maximum defense.  The units most often used for defense are (in order of strength):  Warrior, Phalanx, Pikemen, Musketeers, and Riflemen.
uk:  2. Захистити міста.
    
        На цьому етапі захищайте міста завжди залишаючі в них захисний підрозділ. Коли Ваша цивілізація здобуває нові знання аби будувати нові загони з більшою силою захисту, замінюйте застарілі загони новими аби бути впевненими, що міста максимально захищені. Найчастіше використовувані для захисту підрозділи (за зростанням сили): Воїни, Фаланга, Пікінери, Мушкетери та Стрільці.

en:  3. Deciding which units to build first.
    
        After building one or two Warrior units, start building Settlers.  The second Settler can be used to build roads and irrigate the farmland close to the city, and the third can be used to build a new city.  Or, you can use the second Settler to build another city, and use the third Settler for agricultural improvements in the farmland around the cities.  Keep in mind that a large population increases both the amount of productivity and your civilization's research rate.
uk:  3. Визначити, які підрозділи будувати першими.
    
        Після будівництва одного чи двох загонів вояків, будуйте Колоністів. Другій Колоніст може бути використаний для будівлі шляхів та зрошень територій прилеглих до міста, а третій для будівництва нового міста. Або, Ви можете використати другого Колоніста для будування іншого міста, а третього для будування сільськогосподарських структур навколо міста. Майте на увазі що чим більше населення, тим швидше росте продуктивність та швидкість досліджень Вашої цивілізації.

en:  4. Building agriculture improvements.
    
        Each city has an area of farmland around it that can be used for growing food, producing goods, and generating trade.  This can be increased by using Settlers to improve the farmland. The land can be improved with roads, irrigation, mines, and others.
uk:  4. Будувати сільськогосподарські структури.
    
        Кожне місто має навколо себе мережу сільськогосподарських угідь, що застосовуються для отримання їжі, виробництва та торгівлі. Вони можуть бути покращенні за використання Колоністів для будівлі різноманітних споруд - як то шляхи, зрошення, шахти тощо.

en:  5. Deciding where to build cities.
    
        The best location for a city is a matter of taste.  A city which is placed near the sea is easier to spot by opponents, but can also serve as a port for sea-going units.  (They also usually need a coastal defense later on.)  The best strategy is to build a few of both, but keep in mind that your opponents will find it harder to locate your city if you don't build it by the sea.
uk:  5. Визначити де будувати міста.
    
        Найкраще місцерозташування міста нелегка задача. Місто що розташоване поблизу моря легше захопити ворогу, але також воно може слугувати портом для морських підрозділів. (Воно також зазвичай потребує прибережний захист.) Найкраща стратегія це збудувати там декілька міст, маючи на увазі, що Вашим ворогам буде важче знайти міста, якщо Ви не будете будувати іх на березі моря.

en:  6. Taking care of the cities.
    
        Every city has a band of citizens.  The number of citizens depends on the city's population.  When you click on a city, you can see how the farmland around the city is being used.  You can assign your citizens to the farmland, or they can be scientists, entertainers or taxmen.  Especially at the start of the game, care should be taken to ensure that the citizens are employed so that they maximise growth, trade and production.
uk:  6. Дбати про міста.
    
        У кожному місті є городяни. Кількість городян залежить від популяції міста. Коли Ви клікаєте на місті, то можете бачити землі навколо міста що використовуються. Ви можете відправити городян на обробку земель, або вони можуть бути науковцями, шоуменами або податківцями. Особливо на початку гри Ви повинні подбати аби усі городяни були зайняті аби максимізувати ріст міста, торгівлю та виробництво.

en:  7. Exploring the world.
    
        After you have fortified your cities with troops, build Triremes in the cities near the sea.  Use the Triremes to map the world in search of opponents and new lands.  If you are on an island, you should spend less on military and more on expansion.  Or if you are located close to an opponent, it is truly a good idea to make a peace treaty and share the advances you have made. Diplomatic units are very useful here, and WILL pay off later.
uk:  7. Дослідити світ.
    
        Після укріплення Ваших міст загонами, будуйте Трієми у містах на березі моря. Використовуйте Трієми для створення мапи світу, пошуку опонентів та нових земель. Якщо Ви на острові, приділяйте менше уваги військовим справам та більше колонізації. Якщо Ви розташовані поблизу ворога, то є гарна ідея підписати мирну угоду та обмінюватись знаннями що Ви набуваєте. Для цього використовуйте діпломатів.

en:  8. Things to keep in mind.
    
      - What the next advance you'll need is.
    
      - What your tax, luxury and research rates are currently set to.
    
      - Treaties are often broken, so don't neglect defense...
    
      - Some wonders can be made obsolete by the development of certain advances.
uk:  8. Речі про які потрібно пам'ятати.
    
      - Яке наступне знання Ви потребуєте.
    
      - На якіх значеннях встановленні податки, розкіш та розвиток науки.
    
      - Угоди дуже часто розриваються, тож не зневажайте захист...
    
      - Деякі дива стають застарілими при відкритті нових знань.

en:  9. Making your own strategy for the game.
    
        These basic concepts will allow you to play the game pretty well, especially in the beginning of the game.  But to improve, you need to study the various units and advances, and PRACTICE, PRACTICE, PRACTICE!  Freeciv has many twists, so if you haven't played a similar game before, try consulting the Freeciv WWW pages at http://www.freeciv.org/
    You'll find more tips for playing, and details of how to contact other players.
uk:  9. Виробити власну стратегію у грі.
    
        Ці базові засади дозволять Вам грати у гру досить добре, особливо на початку гри. Але для покращання рівня гри, потрібно вивчати різноманітні підрозділи та знання, та ПРАКТИКУВАТИСЬ, ПРАКТИКУВАТИСЬ, ПРАКТИКУВАТИСЬ! Freeciv має багато особливостей, тож якщо Ви ніколи раніше не грали у подібні ігри, спробуйте дізнатися більше на веб сайті Freeciv за адресою http://www.freeciv.org/
    Ви знайдете багато порад як грати та подробиць як спілкуватися з іншими гравцями.

en:  Buy
uk:  Купити

en:  Choose Your Diplomat's Strategy
uk:  Оберіть стратегію Вашого Діпломата

en:  Civil War
uk:  Громадянська війна

en:  Combat example 1
uk:  Приклад бою 1

en:  Combat example 2
uk:  Приклад бою 2

en:  Connect to Freeciv Server
uk:  З'єднання з сервером Freeciv

en:  M goods
uk:  М виробів

en:  M tons
uk:  М тон

en:  Ok
uk:  Ок

en:  Out Mes Pop
uk:  Вив Пов Від

en:  Sell
uk:  Продати

en:  Terrain Alterations
uk:  Зміна теріторій

en:  This number may vary depending on what other players will research.
uk:  Це число багато в чому залежить від того, що відкриють інші гравці.

en:  V
uk:  В

en:  and
uk:  та

en:  at %s
uk:  у %s

en:  from the worklist
uk:  з плану будівництва

en:  happy
uk:  щасливі

en:  improvement
uk:  будівля

en:  in %s
uk:  у %s

en:  month |  months
uk[0]: місяць
uk[1]: місяці
uk[2]: місяців

en:  near %s
uk:  біля %s

en:  or
uk:  або

en:  outside %s
uk:  неподалік %s

en:  sq. mi.
uk:  кв. км.

en:  ton |  tons
uk[0]:  тона
uk[1]:  тони
uk[2]:  тон

en:  unit
uk:  загін

en:  wonder
uk:  диво

en: %-*s value   (min,max)
uk: %-*s значення (мін,макс)

en: %-20svalue  (min , max)
uk: %-20sзначення  (мін , макс)

en: %2d: The %s %s
uk: %2d: %s %s

en: %2d: The %s %s scored %d point
     | %2d: The %s %s scored %d points
uk[0]: %2d: %s %s заробили %d бал
uk[1]: %2d: %s %s заробили %d бали
uk[2]: %2d: %s %s заробили %d балів

en: %2d: The %s City of %s of size %d,
uk: %2d: Нація %s місто %s розміром %d,

en: %32s: %2d Trade/Year
uk: %32s: %2d Торгівлі на рік

en: %3d gold per turn
uk: %3d гривень за хід

en: %3d turn | %3d turns
uk[0]: %3d хід
uk[1]: %3d ходи
uk[2]: %3d ходів

en: %5d
    %5d %%
    %5d %%
    %5d tons
    %5.1f years
    %5d %%
    %8s
uk: %5d
    %5d %%
    %5d %%
    %5d тон
    %5.1f років
    %5d %%
    %8s

en: %d AD
uk: %d н.е.

en: %d BC
uk: %d до н.е.

en: %d additional unhappy citizens.
uk: %d додаткових нещасних городян.

en: %d content before penalty with
uk: %d нейтральних до штрафу

en: %d per unit).
uk: %d на підрозділ).

en: %d turn | %d turns
uk[0]: %d хід
uk[1]: %d ходи
uk[2]: %d ходів

en: %d unit maximum,  | %d units maximum,
uk[0]: %d підрозділ максимум,
uk[1]: %d підрозділи максимум,
uk[2]: %d підрозділів максимум,

en: %d/%d %d turns
uk: %d/%d %d ходів

en: %d/turn
uk: %d/хід

en: %s
    %s of the %s
    %s %s: %s
uk: %s
    %s %s
    %s %s: %s

en: %s
    %s of the %s
    %s %s: %s%s
uk: %s
    %s %s
    %s %s: %s%s

en: %s
    (%d turn/advance) | %s
    (%d turns/advance)
uk[0]: %s
    (%d хід на відкриття)
uk[1]: %s
    (%d ходи на відкриття)
uk[2]: %s
    (%d ходів на відкриття)

en: %s
    (no research)
uk: %s
    (немає досліджень)

en: %s (%d) %d turn | %s (%d) %d turns
uk[0]: %s (%d) %d хід
uk[1]: %s (%d) %d ходи
uk[2]: %s (%d) %d ходів

en: %s (%i, %i) disbanded into %s by the %s
uk: %s (%i, %i) розформовано на %s стараннями %s

en: %s (%i, %i) founded by the %s
uk: %s (%i, %i) заснований %s

en: %s (%s) (%i,%i) conquered by %s
uk: %s (%s) (%i,%i) захоплений %s

en: %s (%s) (%i,%i) destroyed by %s
uk: %s (%s) (%i,%i) знищений %s

en: %s (%s) (%i,%i) liberated by %s
uk: %s (%s) (%i,%i) визволений %s

en: %s (%s) (worklist)
uk: %s (%s) (план будівництва)

en: %s (XX) %d/turn
uk: %s (XX) %d/хід

en: %s - %s citizens
uk: %s - %s городян

en: %s - %s citizens%s
uk: %s - %s городян%s

en: %s F/R/T:
uk: %s Ї/Р/Т:

en: %s People
    Year: %s
    Gold: %d
    Tax:%d Lux:%d Sci:%d
uk: %s Населення
    Рік: %s
    Гроші: %d
    Под:%d Роз:%d Нау:%d

en: %s People
    Year: %s Turn: %d
    Gold: %d
    Net Income: %d
    Tax:%d Lux:%d Sci:%d
    Researching %s: %d/%d
    Government: %s
uk: %s Населення
    Рік:  %s Хід: %d
    Гроші: %d
    Прибуток: %d
    Податки:%d Розкіш:%d Наука:%d
    Досліджуємо %s: %d/%d
    Тип правління: %s

en: %s Trireme lost at sea
uk: %s Трієму загублено в морі

en: %s acquire %s (Treaty) from %s
uk: %s здобув %s (Угода) від %s

en: %s and %s agree to a treaty
uk: %s та %s підписали угоду

en: %s are first to learn %s
uk: %s перший відкрив %s

en: %s build %s in %s
uk: %s збудували %s in %s

en: %s build %s in %s (%i,%i)
uk: %s збудував %s у %s (%i,%i)

en: %s citizens%s
uk: %s городян%s

en: %s civilization destroyed
uk: %s цивілізацію знищено

en: %s costs %d gold.
    Treasury contains %d gold.
uk: %s коштує %d гривень?
    Бюджет налічує %d гривень.

en: %s discover %s
uk: %s відкрив %s

en: %s discover %s (Hut)
uk: %s відкрив %s (Хутір)

en: %s discover %s (Library)
uk: %s відкрили %s (Бібліотека)

en: %s discover Future Tech %d
uk: %s відкрив технологію майбутнього %d

en: %s establish an embassy in %s (%s) (%i,%i)
uk: %s відкрив амбасаду у %s (%s) (%i,%i)

en: %s file appears incompatible:
uk: %s файл є несумісним:

en: %s file claims required option(s) which we don't support:
uk: %s файл вимагає опцій які не підтримуються:

en: %s form a %s
uk: %s форма %s

en: %s from %s
uk: %s з %s

en: %s has been DESTROYED
uk: %s ЗНИЩЕНО

en: %s has been added as an AI-controlled player.
uk: %s додано як комп'ютерного гравця.

en: %s has client version %d.%d.%d%s
uk: %s користується клієнтом версії %d.%d.%d%s

en: %s has joined as player %s.
uk: %s приєднався як гравець %s.

en: %s in %s (%s)
uk: %s у %s (%s)

en: %s is not controlled by the AI.
uk: Гравець %s не контролюється комп'ютером.

en: %s is now under AI control.
uk: %s тепер контролюється комп'ютером.

en: %s is now under human control.
uk: %s тепер контролюється людиною.

en: %s lose %s (%i,%i)
uk: %s втратили %s (%i,%i)

en: %s lose %s (famine)
uk: %s втратив %s (голодомор)

en: %s lose %s to the %s
uk: %s втратив %s у %s

en: %s lose %s when %s lost
uk: %s втрачає %s через втрату %s

en: %s lose a %s (fuel)
uk: %s втратив %s (паливо)

en: %s lose a %s (out of hp)
uk: %s втратив %s (немає здоров'я)

en: %s max rate: %d%%
uk: %s максимальний рівень: %d%%

en: %s no longer gives us shared vision!
uk: %s припиняє брати участь у спільному баченні!

en: %s report on the HAPPIEST Civilizations in the World.
uk: %s звітує про НАЙЩАСЛИВІШІ цивілізації у світі.

en: %s report on the LARGEST Civilizations in the World.
uk: %s звітує про НАЙБІЛЬШІ цивілізації у світі.

en: %s report on the RICHEST Civilizations in the World.
uk: %s звітує про НАЙБАГАТШІ цивілізації у світі.

en: %s report on the most ADVANCED Civilizations in the World.
uk: %s звітує про НАЙРОЗВИНУТІШІ цивілізації у світі.

en: %s report on the most MILITARIZED Civilizations in the World.
uk: %s звітує про НАЙСИЛЬНІШІ цивілізації у світі.

en: %s steal %s from %s
uk: %s вкрав %s з %s

en: %s steals %s from the %s
uk: %s вкрав %s з %s

en: %s steals Future Tech. %d from the %s
uk: %s вкрали Технологію Майбутнього %d з %s

en: %s to allies: %s
uk: %s альянс: %s

en: %s view:
uk: погляд %s:

en: %s was rejected: %s already connected.
uk: %s відкинуто: %s вже на з'єднанні.

en: %s was rejected: Game running and unknown name %s.
uk: %s відкинуто: Гру вже запущено та невідоме ім'я %s.

en: %s was rejected: Maximum number of players reached.
uk: %s відкинуто: Максимальна кількість гравців.

en: %s was rejected: Mismatched capabilities.
uk: Відкинуто %s: неспівпадають можливості.

en: %s was rejected: Name %s already used.
uk: Відкинуто %s: Ім'я %s вже використовується.

en: %s was rejected: No connections as new player.
uk: %s відкинуто: Неможу додати Ваше з'єднання до нового гравця.

en: %s was rejected: No observation of AI players.
uk: %s відкинуто: Немає нагляду за комп'ютерними гравцями.

en: %s was rejected: No observation of barbarians.
uk: %s відкинуто: Немає нагляду за варварами.

en: %s was rejected: No observation of dead players.
uk: %s відкинуто: Немає нагляду за померлими гравцями.

en: %s was rejected: No reconnection to human players.
uk: %s відкинуто: Немає можливості перез'єднання до гравців людей.

en: %s%d food
uk: %s%d їжа

en: %s%d gold
uk: %s%d гривень

en: %s%d shield
uk: %s%d виробництво

en: %s%d unhappy
uk: %s%d нещасливі

en: %s: Fatal error: you're trying to run me as superuser!
uk: %s: Критична помилка: Ви намагаєтесь запустити мене як адміністратор!

en: 'Cause civilization should be free!
uk: Цивілізація має бути вільною!

en: 'metaconnection ?' reports on the status of the connection to metaserver.
    'metaconnection down' or 'metac d' brings the metaserver connection down.
    'metaconnection up' or 'metac u' brings the metaserver connection up.
uk: 'metaconnection ?' показує стан з'єднань з метасервером.
    'metaconnection down' або 'metac d' закриває з'єднання з метасервером.
    'metaconnection up' або 'metac u' підіймає з'єднання з метасервером.

en: (%d step) | (%d steps)
uk[0]: (%d шаг)
uk[1]: (%d шаги)
uk[2]: (%d шагів)

en: (%d steps)
uk: (%d шагів)

en: (%d,%d) land created from ocean
uk: (%d,%d) суша створена з океану

en: (%d,%d) ocean created from land
uk: (%d,%d) океан створений з суші

en: (%ld steps)
uk: (%ld шагів)

en: (Never)
uk: (Ніколи)

en: (Railroads and fortresses require 3 turns, regardless of terrain.)
uk: (Залізниці та Укріплення потребують 3 ходи на будівництво, залежно від теріторії.)

en: (Stock,Target,Turns,Buy)
uk: (Запас,Ціль,Ходів,Купити)

en: (The %s improvement is also required for a city to grow larger than size %d.)
uk: (Будівництво %s вимагає також аби місто було розміром більше ніж %d.)

en: (Unknown)
uk: (Невідомо)

en: (ambiguous)
uk: (двозначний)

en: (beta version)
uk: (бета версія)

en: (building %s in %s (%s))
uk: (будується %s у %s (%s))

en: (idle %d turn) | (idle %d turns)
uk[0]: (простоює %d хід)
uk[1]: (простоює %d ходи)
uk[2]: (простоює %d ходів)

en: (in prog.)
uk: (виконується)

en: (is empty)
uk: (пустий)

en: (server prompt)
uk: (сервер)

en: (unknown)
uk: (невідомий)

en: (veteran)
uk: (ветеран)

en: (worklist)
uk: (план будівництва)

en: * A field unit: one unhappiness applies even when non-aggressive.
uk: * Польовий підрозділ: один нещасний навіть якщо й неагресивний.

en: * A missile unit: gets used up in making an attack.
uk: * Ракетний підрозділ: втрачається після виконаної атаки.

en: * A non-military unit (cannot attack; no martial law).
uk: * Не військовий підрозділ (неможе атакувати; немає військового положення).

en: * Attacks with full strength even if less than one movement left.
uk: * Атакує на повну силу навіть якщо залишається менше одного ходу.

en: * Can attack enemy air units.
uk: * Можуть атакувати ворожі повітряні підрозділи.

en: * Can attack from aboard sea units: against enemy cities and onto land squares.
uk: * Можє атакувати з водних підрозділів ворожі міста або підрозділи на сухопутних територіях.

en: * Can be paradropped from a friendly city (Range: %d).
uk: * Може буди парашутовано з дружнього міста (Відстань: %d).

en: * Can build new cities.
uk: * Можуть засновувати міста.

en: * Can carry %d ground unit across water.
     | * Can carry %d ground units across water.
uk[0]: * Може перевезти %d наземний підрозділ по воді.
uk[1]: * Може перевезти %d наземні підрозділи по воді.
uk[2]: * Може перевезти %d наземних підрозділів по воді.

en: * Can carry and refuel %d air unit.
     | * Can carry and refuel %d air units.
uk[0]: * Може нести та заправляти %d авіазагон.
uk[1]: * Може нести та заправляти %d авіазагони.
uk[2]: * Може нести та заправляти %d авіазагонів.

en: * Can carry and refuel %d missile unit.
     | * Can carry and refuel %d missile units.
uk[0]: * Може нести та заправляти %d ракетний підрозділ.
uk[1]: * Може нести та заправляти %d ракетні підрозділи.
uk[2]: * Може нести та заправляти %d ракетних підрозділів.

en: * Can establish trade routes.
uk: * Можуть встановлювати торгові шляхи.

en: * Can help build wonders.
uk: * Допомогають будувати дива.

en: * Can only attack units on ocean squares (no land attacks).
uk: * Можуть атакувати лише у океані (не на суші)

en: * Can perform diplomatic actions, plus special spy abilities.
uk: * Можуть виконувати діпломатичні дії, а також деякі мають шпигунські можливості.

en: * Can perform diplomatic actions.
uk: * Можуть виконувати діпломатичні дії.

en: * Can perform settler actions.
uk: * Можуть виконувати дії колоністів.

en: * Counts as 'mounted' against certain defenders.
uk: * Рахується як 'кінний' проти деяких захисників.

en: * Gets double defense against units specified as 'mounted'.
uk: * Має подвійний захист від 'кінних' підрозділів.

en: * Gets quintuple defence against missiles and aircraft.
uk: * Надає п'ятикратний захист проти ракет та літаків.

en: * Ignores terrain effects (treats all squares as roads).
uk: * Ігнорує ланшафт (трактує усю сушу як дороги).

en: * Ignores the effects of city walls.
uk: * Ігнорує Стіни міста.

en: * Ignores zones of control.
uk: * Ігнорує зони контролю.

en: * Is invisible except when next to an enemy unit or city.
uk: * Невидимий якщо у сусідній клітинці не має ворожого підрозділу або міста.

en: * Making an attack ends this unit's turn.
uk: * Атака закінчує хід цього підрозділа.

en: * Must end turn in a city or next to land, or has a 50%% risk of being lost at sea.
uk: * Повинен завершити хід у місті або поблизу від землі, інакше має 50%% вірогідність бути втраченим у морі.

en: * This unit's attack causes a nuclear explosion!
uk: * Атака цим підрозділом спричиняє радіаційне забруднення!

en: * Unit has to be in a city, or on a %s after %d turn.
     | * Unit has to be in a city, or on a %s after %d turns.
uk[0]: * Підрозділ має бути у місті або на підрозділі %s після %d ходу.
uk[1]: * Підрозділ має бути у місті або на підрозділі %s після %d ходів.
uk[2]: * Підрозділ має бути у місті або на підрозділі %s після %d ходів.

en: + means you may change the option
uk: + вказує, що Ви можете змінити опцію

en: +%d Food / %d
uk: +%d Їжа / %d

en: +%d Res. / %d
uk: +%d Рес. / %d

en: +%d Trade / %d
uk: +%d Торгівля / %d

en: , Dead
uk: , Помер

en: , difficulty level %s
uk: , рівень складності %s

en: , nation %s
uk: , нація %s

en: - A Diplomat can establish embassies with other civilizations by moving into another player's city.
    
    - Diplomats can also try to sabotage enemy production, or steal an advance from an enemy city.  (An advance can only be stolen once per city).
    
    - A Diplomat can also bribe an enemy unit, if that unit is the only unit on its square.
    
    - Diplomats can even start a revolution in an enemy city and turn it into your own, if you have the money!
    
    - In some game strategies, hordes of Diplomats can be used to wreak havoc on the enemy.  Little wonder that Diplomats are often viewed with suspicion and fear!
uk: - Діпломат може засновувати амбасаду з іншими цивілізаціями рухаючись у міста іншіх гравців.
    
    - Діпломати також можуть спробувати саботувати вороже виробництво, або вкрасти знання з ворожого міста. (Знання може бути вкрадено лише одного разу на місто).
    
    - Діпломат також може підкупити ворожий загін, якщо цей загін лише один на клітинці.
    
    - Діпломати також можуть розпочати революцію у ворожому місті та зробити його Вашім, якщо вистачить грошей!
    
    - У деякіх стратегіях гри, велика кількість Діпломатів може бути використана аби викликати спустошення у ворога. Невелике диво, що на Діпломатів дивляться із острахом та підозрою!

en: .
uk: ,

en: 0 - no barbarians 
    1 - barbarians only in huts 
    2 - normal rate of barbarian appearance 
    3 - frequent barbarian uprising 
    4 - raging hordes, lots of barbarians
uk: 0 - немає дикунів 
    1 - дикуни лише на хуторах 
    2 - звичайна кількість появ дикунів 
    3 - часті дикунські набігі 
    4 - навали дикунів

en: 0 = continents may attach to poles; 1 = poles will be separate
uk: 0 = континенти можуть бути з'єднані з полюсом; 1 = полюса окремо

en: 0 = no 1x1 islands; 1 = some 1x1 islands
uk: 0 = немає островів 1x1; 1 = є острови 1x1

en: 1 = standard, with random continents;
    2 = equally sized large islands with one player each, and twice that many
        smaller islands;
    3 = equally sized large islands with one player each, and a number of other
        islands of similar size;
    4 = equally sized large islands with two players on every island (or one
        with three players for an odd number of players), and additional
        smaller islands.
    5 = one or more large earthlike continents with some scatter.
    Note: values 2,3 and 4 generate "fairer" (but more boring) maps.
    (Zero indicates a scenario map.)
uk: 1 = стандартний з випадковими континентами;
    2 = рівного розміру великі острови з одним гравцем кожен та удвічі більше менших островів;
    3 = рівного розміру великі острови з одним гравцем на кожному та декілька інших островів такогож розміру;
    4 = рівного розміру великі острови з двома гравцями на кожному (або один з трьома при великій кількості гравців), та додаткові менші острови;
    5 = один або більше великіх континентів з декількома гравцями.
    Примітка: значення 2,3 та 4 створюють "справедливіші" (але більш скучні) мапи.
    (Нуль вказує на мапу з сценарію.)

en: <no connections>
uk: <немає з'єднань>

en: <no players>
uk: <немає гравців>

en: = means the option is on its default value
uk: = вказує, що опція містить значення по замовчуванню

en: ?and:,
uk: ?та:,

en: ?animals:Game
uk: Дичина

en: ?built:B
uk: ?збудоване:Б

en: ?city:Name
uk: ?місто:Назва

en: ?city_state:Disorder
uk: ?стан_міста:Заворушення

en: ?city_state:Peace
uk: ?стан_міста:Спокій

en: ?city_state:Rapture
uk: ?стан_міста:Захоплення

en: ?corruption:Cor
uk: ?корумпованість:Кор

en: ?diplomatic_state:Alliance
uk: ?діпломатичний_стан:Альянс

en: ?diplomatic_state:Cease-fire
uk: ?diplomatic_state:Замирення

en: ?diplomatic_state:Neutral
uk: ?діпломатичний_стан:Нейтральний

en: ?diplomatic_state:No Contact
uk: ?діпломатичний_стан:Немає контакту

en: ?diplomatic_state:Peace
uk: ?діпломатичний_стан:Мир

en: ?diplomatic_state:War
uk: ?діпломатичний_стан:Війна

en: ?duration:overflow
uk: ?тривалість:ніколи

en: ?dys/hrs:%02dd %02dh
uk: ?днів/часів:%02dд %02dч

en: ?embassy:Both
uk: ?амбасада:Обидва

en: ?embassy:With Us
uk: ?амбасада:З нами

en: ?embassy:Yes
uk: ?амбасада:Так

en: ?entertainers/scientists/taxmen:E/S/T
uk: ?шоумени/науковці/податківці:Ш/Н/П

en: ?filler:XXX/XXX XXX turns
uk: ?заповнювач:XXX/XXX XXX ходів

en: ?food/prod/trade:F/P/T
uk: ?їжа/виробництво/торгівля:Ї/В/Т

en: ?gold/lux/sci:G/L/S
uk: ?гривні/розкіш/наука:Г/Р/Н

en: ?happy/content/unhappy/angry:H/C/U/A
uk: ?щасливі/нейтральні/нещасні/злі:Щ/Й/Н/З

en: ?hrs/mns:%02dh %02dm
uk: ?часів/хв:%02dч %02dх

en: ?mins/secs:%02dm %02ds
uk: ?хв/сек:%02dх %02dс

en: ?obsolete:O
uk: ?застаріле:С

en: ?or:,
uk: ?або:,

en: ?plural:Americans
uk: Американці

en: ?plural:Arabs
uk: Араби

en: ?plural:Argentines
uk: Аргентинці

en: ?plural:Australians
uk: Австралійці

en: ?plural:Aztecs
uk: Ацтеки

en: ?plural:Babylonians
uk: Вавілоняни

en: ?plural:Barbarians
uk: Дикуни

en: ?plural:Bavarians
uk: Баварці

en: ?plural:Boers
uk: Боер

en: ?plural:Brazilians
uk: Бразильці

en: ?plural:Canadians
uk: Канадці

en: ?plural:Carthaginians
uk: Карфагеняни

en: ?plural:Catalans
uk: Каталонці

en: ?plural:Chileans
uk: Чілійці

en: ?plural:Chinese
uk: Китайці

en: ?plural:Cornish
uk: Корнуельці

en: ?plural:Croatians
uk: Хорвати

en: ?plural:Czechs
uk: Чехи

en: ?plural:Danes
uk: Датчани

en: ?plural:Dunedan
uk: Дунедайнці

en: ?plural:Dutch
uk: Голанці

en: ?plural:Egyptians
uk: Єгиптяни

en: ?plural:English
uk: Англійці

en: ?plural:Estonians
uk: Естонці

en: ?plural:Filipinos
uk: Філіпінци

en: ?plural:Finns
uk: Фіни

en: ?plural:French
uk: Французи

en: ?plural:Germans
uk: Німці

en: ?plural:Greeks
uk: Грекі

en: ?plural:Hungarians
uk: Угорці

en: ?plural:Incas
uk: Інки

en: ?plural:Indians
uk: Індуси

en: ?plural:Irish
uk: Ірланці

en: ?plural:Israelis
uk: Ізрал'єтяни

en: ?plural:Italians
uk: Італійці

en: ?plural:Japanese
uk: Японці

en: ?plural:Kenyans
uk: Кенійці

en: ?plural:Koreans
uk: Корейці

en: ?plural:Latvians
uk: Латиші

en: ?plural:Lithuanians
uk: Літовці

en: ?plural:Mongols
uk: Монголи

en: ?plural:Mordors
uk: Мордорці

en: ?plural:Persians
uk: Перси

en: ?plural:Polish
uk: Ляхи

en: ?plural:Portuguese
uk: Португальці

en: ?plural:Romans
uk: Румуни

en: ?plural:Russians
uk: Москалі

en: ?plural:Scots
uk: Шотландці

en: ?plural:Serbians
uk: Серби

en: ?plural:Silesians
uk: Сілезці

en: ?plural:Singaporeans
uk: Сінгапурці

en: ?plural:Sioux
uk: Сіу

en: ?plural:Slovenians
uk: Словенці

en: ?plural:Spanish
uk: Іспанці

en: ?plural:Swedes
uk: Шведи

en: ?plural:Thai
uk: Таіландці

en: ?plural:Turks
uk: Турки

en: ?plural:Ukrainians
uk: Українці

en: ?plural:Vietnamese
uk: В`єтнамці

en: ?plural:Vikings
uk: Вікінгі

en: ?plural:Welsh
uk: Валійці

en: ?plural:Zulus
uk: Зулуси

en: ?pollution:Pol
uk: ?забруднення:Бруд

en: ?redundant:*
uk: ?зайве:*

en: ?seconds:%02ds
uk: ?секунд:%02dс

en: ?size:Sz
uk: ?розмір:Роз

en: ?techhelp:
uk: ?техдопомога:

en: ?techhelp:).
uk: ?техдопомога:).

en: ?techhelp:.
uk: ?техдопомога:.

en: ?timeout:off
uk: ?таймаут:ні

en: ?trade_routes:T
uk: ?торгові_шляхи:Т

en: ?trade_routes:n
uk: ?торгові_шляхи:n

en: ?vision:Both
uk: ?бачення:Обидва

en: ?vision:To Them
uk: ?баченні:Їм

en: ?vision:To Us
uk: ?бачення:Нам

en: ?wonder:w
uk: ?диво:д

en: A Cathedral makes 3 unhappy citizens content in a city, making it easier to maintain order in that city.  The discovery of Theology increases the effect of a Cathedral, making an additional unhappy citizen content.  The discovery of Communism lessens the effect of a Cathedral, reducing by one the number of unhappy citizens made content.
uk: Собор робіть 3 нещасних громадян міста нейтральними, допомагаючи підтримувати спокій. Відкриття Теології збільшує ефективність Собору на 1.  Відкриття Комунізму навпаки зменшує ефективність Собору на 1.

en: A Cathedral makes 4 unhappy citizens content in a city, making it easier to maintain order in that city.
uk: Собор нейтралізує 4 нещасних у місті, що робить легшим підтримання ладу у місті.

en: A Communist government is based on the ideal that all people are equal.  All goods are owned by the state, rather than by private citizens.  Communism gives a balance between military and commercial styles of government.
    
    Under Communism, corruption does not vary by distance from the capital; all cities (including the capital) have a modest amount of corruption.  In addition, Communist cities more than 10 squares away from the capital are considered to be only 10 squares away when computing the cost of inciting a revolt (see Units, Diplomat).
    
    Settlers consume 1 food per turn under Communism.
    
    If a city governed by Communism is celebrating, it will receive a bonus of 1 trade in each square which already produces at least 1 trade.  See Happiness for details.
    
    The maximum rate you can set for science, tax or luxuries is 80%.
    
    Diplomats and Spies created under Communism are always veterans.
    
    Under Communism, your cities can support up to 3 military units without paying shields for upkeep.  (Additional units require 1 production shield each.)
    
    You impose limited but efficient martial law under Communism.  Each military unit inside a city, up to a maximum of 3, will keep 2 unhappy citizens content.
uk: Комунізм базується на утопії що усі люди рівні. Усіма статками володіє держава, а не приватні особи. Комунізм дає баланс між військовими та комерційними формами правління.
    
    За Комунізма, корупція не змінюється в залежності від відстані до столиці; усі міста (включаючи столицю) мають невеликий рівень корупції. Надодаток, за Комунізму міста що розташовані більш ніж на 10 клітин від столиці,  рахуються як розташовані на 10 клітин від столиці при обрахунку кошту влаштування революції. Дивись: Підрозділи, Діпломат.
    
    Колоністи споживають 2 одиниці їжі за хід при Комунізмі.
    
    Якщо місто за Комунізма святкує, воно отримує бонус у одиницю торгівлі на кожну клітинку що вже дає хоча б одиницю торгівлі. Дивись Щастя для додаткової інформації.
    
    Найбільший рівень що Ви можете встановити для науки, податків або розкоші становить 80%.
    
    Діпломати та Шпигуни створені за комунізму завжди ветерани.
    
    За Комунізму, кожне з Ваших міст може підтримувати кількість військових загонів що дорівнює його розміру без виплат виробництва на утримання. (Додаткові загони вимагають 1 виробництво на кожен.)
    
    Ви можете використовувати обмежене але ефективне військове положення за Комунізму: кожен військовий загін у місті, але не більше трьох, може нейтралізувати двох нещасних у місті.

en: A Communist government is based on the ideal that all people are equal.  All goods are owned by the state, rather than by private citizens.  Communism gives a balance between military and commercial styles of government.
    
    Under Communism, corruption does not vary by distance from the capital; all cities (including the capital) have a modest amount of corruption.  In addition, Communist cities more than 10 squares away from the capital are considered to be only 10 squares away when computing the cost of inciting a revolt (see Units, Diplomat).
    
    Settlers consume 2 food per turn under Communism.
    
    If a city governed by Communism is celebrating, it will receive a bonus of 1 trade in each square which already produces at least 1 trade.  See Happiness for details.
    
    The maximum rate you can set for science, tax or luxuries is 80%.
    
    Diplomats and Spies created under Communism are always veterans.
    
    Under Communism, your cities can support up to 3 military units without paying shields for upkeep.  (Additional units require 1 production shield each.)
    
    You impose limited but efficient martial law under Communism.  Each military unit inside a city, up to a maximum of 3, will keep 2 unhappy citizens content.
uk: Комунізм базується на утопії що усі люди рівні. Усіма статками володіє держава, а не приватні особи. Комунізм дає баланс між військовими та комерційними формами правління.
    
    За Комунізма, корупція не змінюється в залежності від відстані до столиці; усі міста (включаючи столицю) мають невеликий рівень корупції. Надодаток, за Комунізму міста що розташовані більш ніж на 10 клітин від столиці,  рахуються як розташовані на 10 клітин від столиці при обрахунку кошту влаштування революції. Дивись: Підрозділи, Діпломат.
    
    Колоністи споживають 2 одиниці їжі за хід при Комунізмі.
    
    Якщо місто за Комунізма святкує, воно отримує бонус у одиницю торгівлі на кожну клітинку що вже дає хоча б одиницю торгівлі. Дивись Щастя для додаткової інформації.
    
    Найбільший рівень що Ви можете встановити для науки, податків або розкоші становить 80%.
    
    Діпломати та Шпигуни створені за комунізму завжди ветерани.
    
    За Комунізму, кожне з Ваших міст може підтримувати кількість військових загонів що дорівнює його розміру без виплат виробництва на утримання. (Додаткові загони вимагають 1 виробництво на кожен.)
    
    Ви можете використовувати обмежене але ефективне військове положення за Комунізму: кожен військовий загін у місті, але не більше трьох, може нейтралізувати двох нещасних у місті.

en: A Diplomat or Spy acting against a city which has one or more defending Diplomats or Spies has a diplchance (percent) chance to defeat each such defender.  Also, the chance of a Spy returning from a successful mission is diplchance percent.  (Diplomats never return.)  Also, a basic chance of success for Diplomats and Spies. Defending Spys are generally twice as capable as Diplomats, veteran units 50% more capable than non-veteran ones.
uk: Діпломат або Шпигун що діє у місті яке захищають один чи декілька Дипломатів або Шпигунів має ймовірність diplchance (відсотків) перемогти кожного свого ворога. Також ймовірність того що Шпигун повернеться з виконаним завданням складає diplchance відсотків. (Діпломати не повертаються ніколи.)  Також, це є базова вірогідність успіху для Дипломатів та Шпигунів. Захищаючі місто Шпигуни зазвичай вдвічі 'потужніші' за Дипломатів, ветерани на 50% потужніші ніж молоді підрозділи.

en: A Spy is a full time professional and as such is much more skilled in the arts of espionage than her Diplomat predecessor.
    
    The most inoffensive skills in a Spy's repertoire are her ability to investigate cities - revealing detailed information, and the establishment of embassies.  However, if your Spy has gained herself a reputation for clandestine behaviour she will be executed if she tries to establish an embassy.
    
    She can also be used to: poison the water supply of an enemy city (reducing the population); steal specific technology; and sabotage predetermined city targets (note: sabotaging improvements in a capital or sabotaging City Walls increases the risks of capture). A Spy can also infiltrate a city and ferment a revolt.
    
    A Spy can also be of aid on the battlefield - sabotaging enemy units as well as bribing them to change allegiance.
uk: Шпигун це добре навчений професіонал що володіє більшою майстерністю у мистецтві шпигунства ніж його попередник - Діпломат.
    
    Найбільш потужні навички Шпигуна - це його можливість досліджувати міста - отримувати детальну інформацію, та засновувати амбасади. Але зауважте, якщо Ваш Шпигун має погану репутацію, його стратять при спробі заснувати амбасаду..
    
    Він також може бути використаний для: отруєння водогону у ворожому місті (зменшення населення); вкрасти специфічну технологію; та саботувати встановлені цілі у місті (зауважте: саботаж будівлі у столиці або саботаж Стін Міста збільшує можливість захоплення). Шпигун також може підбурити місто та влаштувати революцію.
    
    Шпигун може допомогти й на полі битви - саботувавши ворожий загін або підкупивши його аби він перейшов під Вашу владу.

en: A civil war is triggered if a player has at least this many cities and the player's capital is captured.  If this option is set to the maximum value, civil wars are turned off altogether.
uk: Громадянська війна розпочнеться якщо гравець має не менш ніж встановлену кількість міст та його столицю буде захоплено. Якщо цю опцію встановлено у максимальне значення громадянська війна буде взагалі заборонена.

en: A number of Partisans are granted free when an enemy conquers your city, but only under these conditions:
    
     - Guerilla Warfare must be known by at least 1 player.
    
     - You must be the player who originally built the city.
    
     - You must know about Communism and Gunpowder.
    
     - You must run either a Democracy or a Communist government.
uk: Кількість партизан залишаеться необмеженою коли ворог захоплює Ваше місто, лише за наступних умов:
    
     - Партизанська війна повинна бути відомою хоча б одному гравцю.
    
     - Ви повинні бути гравцем якій збудував місто.
    
     - Ви повинні знати про Комунізм та Порох.
    
     - У Вас повинна бути форма правління Демократія або Комунізм.

en: A player already exists by that name.
uk: Гравець з таким ім'ям вже існує.

en: A poorly-named city
uk: Погано назване місто

en: A.Smith's Trading Co.
uk: Компания А.Сміта

en: A:%d D:%d FP:%d HP:%d/%d%s%s
uk: А:%d З:%d СВ:%d З:%d/%d%s%s

en: A:%d D:%d FP:%d HP:%d0%%
uk: А:%d З:%d СВ:%d З:%d0%%

en: AEGIS Cruiser
uk: Протиракетний крейсер

en: AI
uk: Комп'ютер

en: AI Mode is now %s.
uk: Комп'ютерні гравці тепер %s.

en: AI controlled players cannot participate in diplomatic meetings.
uk: Комп'ютерні гравці не можуть вступати у дипломатичні переговори.

en: AI is controlling the %s ruled by %s.
uk: Комп'ютер керує народністю %s яких очолює %s.

en: About
uk: Про програму

en: Accept
uk: Прийняти

en: Accept _treaty
uk: Підписати угоду

en: Accept treaty
uk: Підписати угоду

en: Acti_vate present units
uk: Активізувати присутні падрозділи

en: Activate
uk: Активізувати

en: Activate Units
uk: Активізувати

en: Activate unit
uk: Активізувати підрозділ

en: Activate unit, _close dialog
uk: Активізувати, закрити вікно

en: Activate unit, close dialog
uk: Активізувати підрозділ, закрити вікно

en: Active
uk: Активізувати

en: Activity:
uk: Активність:

en: Add preset
uk: Додати предустановку

en: Add to City
uk: Додати до міста

en: Add to City (_B)
uk: Додати до міста (_B)

en: Adds 1 extra shield resource on all Ocean squares in a city.  The city needs to be coastal to build this improvement.
uk: Збільшує на 1 виробництво з усіх океанських територій у місті. Аби побудувати Офшорну платформу місту потрібно бути прибережним.

en: Adds one extra shield resource on every square around the city where it is built.
uk: Додає додатковий виробничий ресурс на кожну клітинку біля міста де його збудовано.

en: Advanced Flight
uk: Розвинені польоти

en: Advances
uk: Технології

en: After these preliminaries, combat occurs, as long as both units are still alive (i.e., hit points are greater than 0).  Each round, a random number between 1 and the sum of the attacker's and defender's strengths is generated.  If this number is greater than the defender's strength, the defender loses hit points equal to the attacker's firepower.  Otherwise, the attacker loses hit points equal to the defender's firepower. The first unit to reach 0 hit points (or negative hit points) loses.
uk: Після цих приготувань, розпочинається бій, що триває так довго доки обидва загони ще живі (тобто здоров'я більше за 0). Кожний раунд, генерується випадкове число між 1 та сумою сил захисника та нападника. Якщо число більше ніж сила захисника, то він втрачає здоров'я на силу вогню нападаючого. Інакше нападник втрачає здоров'я у кількості сили вогню захисника. Перший підрозділ що досягає 0 здоровя (або менше) програє.

en: Ah
uk: Ах

en: Ai
uk: Комп

en: Air units
uk: Повітряні підрозділи

en: Air units can move on any square not occupied by an enemy unit or enemy city.  The movement rate of air units is not affected by loss of hitpoints.  Air units require fuel, which is obtained by ending their turn in a friendly city, Airbase or Carrier (or a Submarine for missile units).  The number of turns an air unit can last without fuel varies by the unit type (see the individual units). Like sea units, air units are unable to enter an empty enemy city to capture it.  When outside cities, air units can only be attacked by Fighters (or Stealth Fighters).  Air units cannot be used to explore villages; depending upon server options, an overflown village may disband.
uk: Повітряні підрозділи можуть рухатись на будь яку клітину не окуповану ворожим загоном або містом. Дальність руху авіазагону не змінюється при втраті здоров'я. Авіазагони потребують пальне, яке отримується при закінченні ходу у дружньому місті, на Авіабазі або Авіаносці (Підлодці для ракетних підрозділів). Кількість ходів за які загін буде втрачено без пального змінюється в залежності від типу підрозділу (дивись окремі підрозділи). Як морські підрозділи, авіазагони не можуть увійти у пусте вороже місто аби захопити його. За межами міста, авіазагони можуть бути атаковані Винищувачами (або Стелс Винищувачами). Авіазагони не можуть бути  використані для вивчення хуторів; в залежность від опцій сервера, хутір може бути розпущений.

en: Air_lift
uk: Авіатранспорт

en: Airbase
uk: Авіабаза

en: Airlift
uk: Авіатранспорт

en: Airport
uk: Летовище

en: All Cities
uk: Усі міста

en: All cities on the map become visible for the player who owns it.  It allows all players to start building spaceship parts (assuming they have researched the necessary technologies).
uk: Усі міста на мапі стають видимимі для гравця який цим володіє. Дозволяє усім гравцям розпочати будівництво частин космічного корабля (за умови дослідження ними необхідних технологій).

en: All ground units have the ability to destroy terrain alterations, by pillaging.  Pillaging removes 1 terrain alteration per turn per unit.  Depending upon server settings, you may be given a choice of which terrain alteration to pillage, or they will be pillaged in the following order:
uk: Усі сухопутні загони мають можливість знищувати зміни територій займаючись руйнуванням. Руйнування знищує 1 зміну територій за хід для одного загону. В залежності від установок сервера, Вам може бути надано вибір - яку зміну територій зруйнувати, або вони будуть руйнуватися у наступному порядку:

en: All the cities of smaller or equal size to this do not produce trade at all. The produced trade increases gradually for cities larger than notradesize and smaller than fulltradesize.  See also fulltradesize.
uk: Усі міста менші або рівні розміром цьому значенню не мають торгівлі взагалі. Торгівля зростає з ростом міста коли воно більше ніж notradesize та менше ніж fulltradesize. Також дивись fulltradesize.

en: All your new ground units become veterans (for all cities).  The chance of a unit becoming a veteran after a battle increases from 50% to 100%.
uk: Усі нові сухопутні підрозділи стають ветеранами (для усіх міст). Вірогідність того, що підрозділ стане ветераном після битви збільшується з 50% до 100%.

en: Allowed city names
uk: Дозволені назви міст

en: Allowed connections string contains invalid
    characters.  Try "help allowconnect".
uk: Строка дозволених з'єднань містить невірні символи.  Спробуйте 'help allowconnect'.

en: Allows
uk: Дозволяє

en: Allows
uk: Дозволяє

en: Allows %s (with %s).
uk: Дозволяє %s (з %s).

en: Allows %s to build airbases.
uk: Дозволяє %s будувати авіабази.

en: Allows %s to build fortresses.
uk: Дозволяє %s будувати укріплення.

en: Allows %s to build roads on river squares.
uk: %s - дозволяє будувати шляхи через ріки.

en: Allows %s to upgrade irrigation to farmland.
uk: Дозволяє %s перетворювати зрошення на ферми.

en: Allows %s to upgrade roads to railroads.
uk: Дозволяє %s модернізувати Шляхи до Залізниць.

en: Allows %s.
uk: Дозволяє %s.

en: Allows a city to build veteran sea units.  Also, damaged sea units which stay in town for one full turn without moving are completely restored.
uk: Дозволяє будувати морські підрозділи ветерани. Також, поранені морські підрозділи що залишаються у місті на один повний хід повністю відновлюють сили.

en: Allows a city to grow larger than size %d.
uk: Дозволяє місту зрости більш ніж %d.

en: Allows a city to grow larger than size 12.  An Aqueduct is first required for a city to grow larger than size 8.
uk: Дозволяє місту зростати понад 12. Водогін спершу потрібен для росту міста понад 8.

en: Allows a city to produce veteran air units.  Also, damaged air units which stay in town for one full turn without moving are completely restored.
    
    Two cities with Airports can airlift one unit per turn.  Airlifting instantly transports the unit from one city to another and will use all of the unit's movement points.  A unit must have some movement points left to be airlifted.
uk: Дозволяє місту готувати авіазагони ветерани. Також, поранені авіаційні загони, що залишаться у місті на один повний хід без руху повністю відновлюються.
    
    Два міста з Летовищами можуть транспортувати між собою один загін за хід. Це авіатранспортування з одного міста до іншого використовує усі рухи підрозділу за один хід. Підрозділ має мати можливість рухатись аби бути так транспортованим.

en: Allows all players with knowledge of %s to build %s units.
uk: Дозволяє усім гравцям що відкрили %s будувати підрозділи %s.

en: Allows changing government to %s.
uk: Дозволяє змінити керівництво на %s.

en: Allows you to choose any government, including those that have not yet been researched by your civilization, and without the transition period of Anarchy.
uk: Дозволяє Вам обирати будь яку форму керування, включаючи ті що не досліджені Вашою цивілізацією, та без перехідного періоду Анархії.

en: Alphabet
uk: Алфавіт

en: Alpine Troops
uk: Альпійські стрільці

en: Ambiguous option name.
uk: Неоднозначне ім'я опції.

en: American
uk: Американці

en: Amount of "special" resource squares
uk: Кількість клітин зі спеціальними ресурсами

en: Amount of desert squares
uk: Кількість клітин з пустелею

en: Amount of forest squares
uk: Кількість клітин з лісом

en: Amount of grass squares
uk: Кількість степових клітин

en: Amount of hills/mountains
uk: Кількість пагорбів/гір

en: Amount of huts (minor tribe villages)
uk: Кількість хатинок (маленьких хуторів)

en: Amount of land vs ocean
uk: Кількість суші у порівнянні з океаном

en: Amount of river squares
uk: Кількість клітин з річками

en: Amount of swamp squares
uk: Кількість клітин з болотами

en: Amphibious Warfare
uk: Морські війни

en: An improved Bomber, with improved attack and a higher movement radius.
uk: Покращений Бомбардувальник - покращено атаку та довжину перельоту.

en: An improved Fighter, with improved attack and a higher movement radius.
uk: Покращений Винищувач - покращено атаку та довжину перельоту.

en: Anarchy
uk: Анархія

en: Anarchy is simply the absence of any recognizable government. Citizens are disorganized and unproductive, and will spend all income as quickly as possible, rather than paying taxes or conducting research.
    
    Anarchy offers slightly less corruption than Despotism, but slightly more unhappiness.
    
    Settlers consume 1 food per turn under Anarchy.  Squares which would normally yield more than 2 units of food, shields or trade suffer a 1-unit penalty (e.g., an irrigated grassland square which would normally yield 3 food only yields 2 food while you are in Anarchy). (This penalty is removed if the city is celebrating; see Happiness.)
    
    Under Anarchy, each of your cities can support a number of military units equal to its size without paying shields for upkeep. (Additional units require 1 production shield each.)
    
    You may impose martial law under Anarchy: each military unit inside a city will keep one unhappy citizen content.  (Or at least, unhappy citizens will act content, and will not cause disorder.)
uk: Анархія це відсутність будь якого управління. Городяни неорганізовані та непродуктивні, витрачають усі надходження так швидко як можуть, не сплачуючи податків та не вкладаючи у дослідження.
    
    Анархія призводить до меншої корупції ніж при Деспотизмі, але спричиняє більше нещастя.
    
    Колоністи споживають одиницю їжі на хід за Анархії. Клітини які звичайно дають більше ніж дві одиниці їжі, виробництва або торгівлі, зазнають штрафу у 1 (тобто зрошені луки що звичайно дають 3 їжі за Анархії будуть давати лише 2 їжі). (Цей штраф нейтралізується якщо місто святкує; дивись Щастя.)
    
    За Анархії, кожне з Ваших міст може підтримувати кількість військових загонів що дорівнює його розміру без втрат виробництва на утримання. (Додаткові загони вимагають 1 виробництво на кожен.)
    
    Ви можете використовувати військове положення за Анархії: кожен військовий загін у місті може нейтралізувати одного нещасного у місті. (Або щонайменше, нещасний городянин буде нейтральним, та не буде спричиняти повстання.)

en: Another player already has the name '%s'.  Please choose another name.
uk: Іншій гравець вже обрав ім'я '%s'. Оберіть інше.

en: Any terrain type (except Ocean) may have a River on it.  A River adds 1 trade to the resources produced by that tile.  It also increases a tile's defense factor by 50%.  Finally, land units may move along a River (but not diagonally); movement along a River costs only 1/3 of a movement point.
    
    Roads and railroads can only be built on River squares if your civilization has learned Bridge Building technology.
uk: Будь яка теріторія (виключаючи Океан) може мати Річку. Річка додає 1 торгівлю до ресурсів що виробляються на цій території. Також захисний фактор підвищується на 50%. Також наземні підрозділи можуть рухатися по річці (але не по діагоналі); рух по річці коштує лише 1/3 звачийного руху.
    
    Шляхи та Залізниці можуть бути збудовані на теріторіях з річками, лише якщо Ви відкрили Конструювання Мостів.

en: Apollo Program
uk: Програма Аполо

en: Apply onc_e
uk: Застосувати одноразово

en: April
uk: Квітіні

en: Aqueduct
uk: Водогін

en: Arab
uk: Араби

en: Archbishop
uk: Архієпіскоп

en: Archers
uk: Лучники

en: Arctic
uk: Арктіка

en: Arctic squares are found only in the most northerly or southerly reaches of the world.  They are very cold, and hence difficult to work with.
uk: Арктичні території знаходяться лише на півночі або півдні. Там дуже холодно, це робить дуже важкою працю там.

en: Area where initial units are located
uk: Місцерозташування підрозділів на початку гри.

en: Argentine
uk: Аргентинці

en: Argh! ran out of nations!
uk: Дідька! Не вистачає націй!

en: Argument must be 'u', 'up', 'd', 'down', or '?'.
uk: Аргумент повинен бути 'u', 'up', 'd', 'down', або '?'.

en: Armor
uk: Танк

en: Arquebisbe
uk: Архієпіскоп

en: Artillery
uk: Артілерія

en: Astronomy
uk: Астрономія

en: At Spy's Discretion
uk: Як вирішить шпигун

en: Atomic Theory
uk: Теорія атому

en: Atrocious
uk: Жахлива

en: Attack:
uk: Атака:

en: August
uk: Серпні

en: Australian
uk: Австралійці

en: Auto Attack
uk: Автоатакувати

en: Auto Center on Combat
uk: Автоматично центрувати битви

en: Auto Center on Units
uk: Автоматично центрувати підрозділи

en: Auto E_xplore
uk: Автодосліджувати

en: Auto Explore
uk: Автодосліджувати

en: Auto Settler
uk: Автоколонізувати

en: Auto attack vs
uk: Автоматично атакувати

en: Auto-attack vs air units
uk: Автоатакувати повітряні підрозділи

en: Auto-attack vs air units:
uk: Автоатакувати авіаційні підрозділи:

en: Auto-attack vs helicopters
uk: Автоатакувати Гелікоптери

en: Auto-attack vs helicopters:
uk: Автоатакувати Гелікоптери:

en: Auto-attack vs land units
uk: Автоатакувати сухопуні підрозділи

en: Auto-attack vs land units:
uk: Автоатакувати сухопутні підрозділи:

en: Auto-attack vs sea units
uk: Автоатакувати водні підрозділи

en: Auto-attack vs sea units:
uk: Автоатакувати морські підрозділи:

en: Auto-connecting to server "%s" at port %d as "%s" every %d.%d second(s) for %d times
uk: Автоматично з'єднуватись з сервером "%s" на порту %d як "%s" кожні %d.%d секунд напротязі %d разів

en: Auto-save name prefix
uk: Префікс автоматично збережених ігр

en: Automatically saved games will have name "<prefix><year>.sav".
    This setting sets the <prefix> part.
uk: Автоматично збережені ігри мають назву '<префікс><рік>.sav'.
    Ця опція задає значення <префікс>.

en: Automobile
uk: Автомобіль

en: Available Improvements
uk: Доступні будівлі

en: Available Targets
uk: Доступні цілі

en: Available To Build
uk: Доступне для будівництва

en: Available Units
uk: Доступні підрозділи

en: Available Wonders
uk: Доступні дива

en: Available Worklists
uk: Доступні плани будівництва

en: Available items
uk: Доступні позіції

en: Available targets
uk: Доступні цілі

en: Available worklists
uk: Доступні плани будівництва

en: Aztec
uk: Ацтеки

en: Babylonian
uk: Вавілоняни

en: Bad list argument: '%s'.  Try '%shelp list'.
uk: Поганий аргумент для 'list': '%s'. Спробуйте '%shelp list'.

en: Bad log level "%s".
uk: Невірній рівень журналу "%s".

en: Bad log level %d in "%s".
uk: Невірній рівень журналу %d у "%s".

en: Bad team name.
uk: Невірна назва команди.

en: Badly formed log level argument "%s".
uk: Невірно сформовано аргумент рівня журналу "%s".

en: Bank
uk: Банк

en: Banking
uk: Банківська справа

en: Barbarian
uk: Дикун

en: Barbarian Leader
uk: Лідер дикунів

en: Barbarian appearance frequency
uk: Рівень присутность дикунів

en: Barbarian onset year
uk: Рік появи дикунів

en: Barbarians will not appear before this year.
uk: Дикуни не будуть з'являтися перед цим роком.

en: Barracks
uk: Казарми

en: Barracks II
uk: Казарми II

en: Barracks III
uk: Казарми III

en: Basic Upkeep:
uk: Утримання:

en: Battleship
uk: Лінкор

en: Bavarian
uk: Баварці

en: Before a game is started, anyone can connect to the server by supplying its hostname and port number (5555 by default). If the server is started with the -m flag, it will report to the metaserver,
uk: До старту гри, хто завгодно може під'єднатись до серверу вказавши ім'я хосту та порт (5555 по замовчуванню). Якщо сервер стартовано з опцією '-m', він звітує до метасерверу,

en: Before other adjustments, the first unhappysize citizens in a city are content, and subsequent citizens are unhappy.  See also cityfactor.
uk: Перш ніж будуються інші нейтралізатори, перші городяни у місті народжуються нейтральними, усі інші несчасними. Також дивись cityfactor.

en: Before you can build spaceship parts, the Apollo Program wonder must have been built by any player.  You also need specific technologies to build the different spaceship parts: see the help texts for Space Structural, Space Component, and Space Module, under City Improvements.  (If there are no help texts for these items, it probably means the spacerace server option is off for your game.)
uk: Перед тим як Ви зможете будувати елементи космічного корабля, диво Програма Аполо повинне бути збудовано одим з гравців. Також Вам потрібні відповідні технології аби будувати різні частини космічного корабля: дивись допомогу для Космічних Структур, Космічних Компонентів та Космічних Модулів у будівлях міста. (Якщо не буде допомоги по цих пунктах, це скоріш за все значить що опція сервера spacerace вимкнена.)

en: Boer
uk: Боер

en: Bomber
uk: Бомбардувальник

en: Boosts science production by 100% in the city where it is built.
uk: Підвищуе розвиток науки на 100% у місті де його побудовано.

en: Boosts science production by 50% in the city where it is built.
uk: Підвищуе розвиток науки на 50% у місті де його побудовано.

en: Boosts science production in each city by 50%.
uk: Збільшує розвиток науки в усіх містах на 50%.

en: Boosts science production in each city with a Library by 50%.  (Counts as having a Research Lab in all of your cities.)
uk: Збільшує науковий розвиток у місті з Бібліотекою на 50%. (Рахується як Дослідна Лабораторія у кожному місті.)

en: Both units keep their firepower of 1 unchanged.
uk: Обидва підрозділи залишають свою силу вогню 1 незмінною.

en: Brazilian
uk: Бразильці

en: Bribe Enemy Unit
uk: Підкупити ворожій підрозділ

en: Bribe unit for %d gold?
    Treasury contains %d gold.
uk: Підкупити підрозділ за %d гривень?
    Бюджет нараховує %d гривень.

en: Bribing the unit costs %d gold.
    Treasury contains %d gold.
uk: Підкуп підрозділу коштує %d гривень.
    Бюджет налічує %d гривень.

en: Bridge Building
uk: Будівництво мостів

en: Bronze Working
uk: Обробка бронзи

en: Bu_ild Farmland
uk: Будувати ферму

en: Buffalo
uk: Воли

en: Build Airbas_e
uk: Будувати авіабазу

en: Build Airbase
uk: Будувати авіабазу

en: Build City
uk: Заснувати місто

en: Build Farmland
uk: Будувати ферму

en: Build Fortress
uk: Будувати укріплення

en: Build Irrigation
uk: Зробити зрошення

en: Build Mine
uk: Збудувати шахту

en: Build New City
uk: Будувати нове місто

en: Build Railroad
uk: Будувати залізницю

en: Build Road
uk: Прокласти шлях

en: Build _Fortress
uk: Будувати укріплення

en: Build _Irrigation
uk: Будувати зрошення

en: Build _Mine
uk: Будувати шахту

en: Build _Railroad
uk: Будувати залізницю

en: Build _Road
uk: Будувати шлях

en: Building Improvement
uk: Будує будівлю

en: Building Improvements
uk: Будують будівлі

en: Building Name
uk: Назва будівлі

en: Building Name       Count Cost Total
uk: Назва будівлі       Кільк Кошт Загал

en: Building Unit
uk: Будує підрозділ

en: Building Units
uk: Будують підрозділи

en: Building Wonder
uk: Будує диво

en: Building Wonders
uk: Будують дива

en: Building a recycling center reduces the amount of pollution generated by production in a city by 66%.
uk: Будівництво переробного комбінату зменшує забруднення від виробництва у місті на 66%.

en: Buildings:
uk: Будівлі:

en: Built
uk: Збудовано

en: Buy
uk: Купити

en: Buy %s for %d gold?
    Treasury contains %d gold.
uk: Купити %s за %d гривень?
    Бюджет налічує %d гривень.

en: Buy It!
uk: Купити

en: CMA
uk: АКМ

en: CMA and presets
uk: АКМ та преудстановки

en: CMA page
uk: Сторінка АКМ

en: CMA: %s has changed and the calculated result can't be applied. Will retry.
uk: АКМ: %s змінено та підрахований результат не може бути застосований. Спробую знову.

en: CMA: %s has changed multiple times. This may be an error in freeciv or bad luck. Please contact <freeciv-dev@freeciv.org>. The CMA will detach itself from the city now.
uk: АКМ: %s змінено декілька разів. Це може бути помилка у Freeciv або невдача. Проінформуйте <freeciv-dev@freeciv.org>. Тепер АКМ від'єднується від міста.

en: CMA: The agent can't fulfill the requirements for %s. Passing back control.
uk: АКМ: Агент не може задовільнити вимоги для %s. Повертаю керування.

en: CMA: You lost control of %s. Detaching from city.
uk: АКМ: Ви втратили контроль над %s. Відключаю від города.

en: CM_A
uk: АКМ

en: C_MA
uk: АКМ (M)

en: C_hange permanent
uk: Змінити на постійно

en: C_hatline
uk: Чат

en: C_lauses:
uk: Пункти:

en: C_lose
uk: Закрити

en: C_ontrols
uk: Управління

en: Ca_ncel
uk: Закінчити

en: Caliph
uk: Халіф

en: Can't add AI players once the game has begun.
uk: Не можна додати комп'ютерних гравців після старту гри.

en: Can't add more players, server is full.
uk: Не можна додати нових гравців - сервер заповнено.

en: Can't load a game while another is running.
uk: Не можу завантажити гру коли іншу запущено.

en: Can't use an empty name.
uk: Не можно використовувати пусте ім'я.

en: Canadian
uk: Канадці

en: Cancel
uk: Закінчити

en: Cancel Treaty
uk: Розірвати угоду

en: Cancel meeting
uk: Закінчити зустріч

en: Cancel pact
uk: Розірвати угоду

en: Cannon
uk: Пушка

en: Cannot change teams once game has begun.
uk: Не можна змінити команду після старту гри.

en: Cannot create pipe
uk: Не можу створити канал

en: Cannot decrease command access level '%s' for connection '%s'; you only have '%s'.
uk: Не можу зменшити рівень доступу до команд '%s' для з'єднання '%s'; Ви маєте лише '%s'.

en: Cannot end the game: no game running.
uk: Не можу зупинити гру: її не запущено.

en: Cannot find audio file %s
uk: Не знайдено аудіо файл %s

en: Cannot find sound spec-file "%s".
uk: Не знайдено файлу спеціфікацій звуку "%s".

en: Cannot find your home directory
uk: Не можу знайти Ваш домашній каталог

en: Cannot increase command access level to '%s'; you only have '%s' yourself.
uk: Не можу збільшити рівень доступу до команд на '%s'; Ви маєте лише '%s'.

en: Cannot read command line scriptfile '%s'.
uk: Не можу прочитати файл скрипту '%s'.

en: Cannot start the game: it is already running.
uk: Не можу стартувати гру: її вже запущено.

en: Cannot toggle a barbarian player.
uk: Не можливо перемикнути гравця дикуна.

en: Capital: %s
uk: Столиця: %s

en: Capitalization
uk: Капіталізація

en: Captain General
uk: Капітан Генерал

en: Caravan
uk: Караван

en: Caravel
uk: Каравела

en: Cardinal
uk: Кардінал

en: Carrier
uk: Авіаносець

en: Carthaginian
uk: Карфагеняни

en: Catalan
uk: Каталонці

en: Catapult
uk: Катапульта

en: Cathedral
uk: Собор

en: Caudilla
uk: Каудільа

en: Caudillo
uk: Каудільо

en: Cavalry
uk: Кавалерія

en: Celebrate
uk: Святкувати

en: Cen_ter
uk: Центр

en: Center
uk: Центрувати

en: Center View
uk: Центрувати

en: Center map when Popup city
uk: Центрувати мапу при відкритті міста

en: Ceremonial Burial
uk: Рітуал спалення

en: Chairman
uk: Голова

en: Chairperson
uk: Голова

en: Chan_ge
uk: Змінити

en: Chance for conquered building destruction
uk: Ймовірність знищення будівлі при захопленні міста

en: Chance in diplomat/spy contests
uk: Вірогідність успіху дипломата/шпигуна

en: Chance of moving into tile after attack
uk: Ймовірність руху вперед після атаки

en: Chance to win: A:%d%% D:%d%%
uk: Шансів на виграш: А:%d%% З:%d%%

en: Chancellor
uk: Канцлер

en: Change
uk: Змінити

en: Change All
uk: Змінити все

en: Change All...
uk: Змінити всі

en: Change Production
uk: Змінити будівництво

en: Change Production Everywhere
uk: Змінити виробництво усюди

en: Change in:
uk: Зміниться:

en: Change to %s
uk: Знінити на %s

en: Change to %s (_I)
uk: Змінити на %s (_I)

en: Change to %s (_M)
uk: Змінити на %s (_М)

en: Change, add or remove a player's team affiliation.
uk: Змінити, додати чи видалити гравця з команди.

en: Chariot
uk: Колесніця

en: Charles Darwin's voyage sparked the discovery of the evolution of the species, which inspired greater confidence in science. Gives two immediate technology advances.
uk: Подорож Чарлза Дарвіна спричинила відкриття походження видів, що будо великим здобутком у науці. Надає два позачергових відкриття.

en: Chatline
uk: Чат

en: Chemistry
uk: Хімія

en: Chief
uk: Вождь

en: Chilean
uk: Чілійці

en: Chinese
uk: Китайці

en: Chivalry
uk: Лицарство

en: Choose Your Diplomat's Strategy
uk: Оберіть стратегію діяльность діпломата

en: Choose Your New Government
uk: Оберіть нову форму керування

en: Choose Your Spy's Strategy
uk: Оберіть стратегію Вашого Шпигуна

en: Choose new ruleset directory or modpack. Calling this
     without any arguments will show you the currently selected ruleset.
uk: Обирає нову теку з правилами. Виклик без аргументів покаже поточний набір правил.

en: Choose player to be
uk: Оберіть гравця

en: Choose unit activity:
uk: Оберіть діяльність підрозділу

en: Ci_ties:
uk: Міста:

en: Cities
uk: Міста

en: Cities: %d total, %d over threshold of %d cities.
uk: Міста: загалом %d, на %d більше ніж поріг у %d міст.

en: Citizen Management Agent
uk: Агент управління містом

en: Citizen _Management
uk: Управління городянами

en: Citizens may be either happy, content or unhappy.  Keeping your citizens happy (or at least content) is one of the most important objectives in Freeciv.  When your citizens become unhappy, your cities will fall into disorder (which disrupts production); but when your citizens are happy, your cities will celebrate, and your production will increase greatly.
uk: Громадяни можуть бути щасливі, нейтральні або нещасливі. Збереження Ваших міст щасливими (або не менше ніж нейтральними) одна з головних цілей у Freeciv. Коли Ваші городяни стають нещасними, у містах розпочинаються повстання (та зовсім зупиняється виробництво); та коли Ваші громадяни щасливі, Ваші міста святкують, та виробництво зростає швидкими темпами.

en: City
uk: Місто

en: City %s
uk: Місто %s

en: City Advisor
uk: Міській наглядач

en: City Improvements
uk: Будівлі міста

en: City Management Agent
uk: Агент Керування Містом

en: City Name
uk: Назва міста

en: City Names
uk: Назви міст

en: City Options
uk: Опції міста

en: City Output
uk: Міське виробництво

en: City Overview
uk: Опис міста

en: City Overview page
uk: Сторінка огляду міста

en: City Production
uk: Виробництво міста

en: City Productions
uk: Виробництво міст

en: City Report
uk: Звіт по місту

en: City Report...
uk: Звіт по містам...

en: City Walls
uk: Стіни міста

en: City Walls make it easier to defend a city.  They triple the defence strength of units within the city against ground and helicopter units.  They are ineffective against airborne and sea units as well as Howitzers.  City Walls also prevent the loss of population which occurs when a defending unit is destroyed by a land unit.
uk: Стіни міста допомагають захищати місто. Вони потроюють захисну силу підрозділів у місті проти наземних або ґелікоптерних підрозділів. Вони неєфективні проти повітряних, морських підрозділів та Гаубиць. Міські стіни також запобігають втратам мирного населення, що бувають при знищенні захисних наземних підрозділів.

en: City Walls make it easier to defend a city.  They triple the defence strength of units within the city against ground, sea, and helicopter units.  They are ineffective against non-helicopter airborne units as well as Artillery.  City Walls also prevent the loss of population which occurs when a defending unit is destroyed by a land unit.
uk: Міські стіни спрощують захист міста. Вони потроюють захисні сили підрозділів у місті при захисті проти сухопутних, морських військ та гелікоптерів. Вони неефективні проти авіапідрозділів, а також Гаубиць. Стіни міста також запобігають зменшенню населення, що спричиняється після вдалої атаки сухопутного підрозділу.

en: City _Improvements
uk: Будівлі міста

en: City _Names
uk: Назви міст

en: City _Overview
uk: Місто Огляд

en: City _Productions
uk: Виробництво

en: City can't be incited!
uk: Місто не може бути підбурено!

en: City grows:
uk: Ріст міста:

en: City improvements
uk: Міські будівлі

en: City improvements are built in each of your cities to improve trade revenue, science production, etc.  Most improvements require you to pay an upkeep every turn.  If you can't afford the upkeep for a building, then it'll be automatically sold.
uk: Міські будівлі будуються у кожному Вашому місті для збільшення прибутку від торгівлі, розвитку науки тощо. Більшість будівель вимагає коштів на утримання, що вираховуються кожного року. Якщо Ви не можете утримувати будівлю, вона автоматично продається.

en: City improvements which would normally have an upkeep of 1 are free of upkeep, for all cities.
uk: Це диво нейтралізує одного нещасного в усіх містах.

en: City info
uk: Місто інфо

en: City map
uk: Мапа міста

en: City name
uk: Назва міста

en: City no. %d
uk: Місто N %d

en: City of %s
uk: Місто %s

en: City options
uk: Опції міста

en: City size before people become unhappy
uk: Розмір міста перш ніж у ньому з'являться нещасні

en: City you are trying to give no longer exists, you can't accept treaty.
uk: Місто яке Ви намагаєтесь віддати не існує, тож Ви не можете підписати угоду.

en: City: %s(%s)
uk: Місто: %s(%s)

en: City: %s(%s) %s
uk: Місто: %s(%s) %s

en: City: Building Unavailable Item
uk: Гра: Будує недоступну будівлю

en: City: Captured/Destroyed
uk: Місто: Захоплено/Знищено

en: City: Celebrating
uk: Місто: Свято

en: City: Civil Disorder
uk: Місто: Заворушення

en: City: Famine
uk: Місто: Голодомор

en: City: Famine Feared
uk: Місто: Голодомор наближується

en: City: Growth
uk: Місто: Росте

en: City: May Soon Grow
uk: Місто: Незабаром зросте

en: City: Needs Aqueduct
uk: Місто: Потрібен водогін

en: City: Needs Aqueduct Being Built
uk: Місто: Потрібен водогін, будує

en: City: Normal
uk: Місто: Лад

en: City: Nuked
uk: Місто: Ядерна атака

en: City: Released from CMA
uk: Місто: Відпущено агентом керування

en: City: Suggest Growth Throttling
uk: Місто: Пропоную зменшити ріст

en: City: Transfer
uk: Міто: Передати

en: City: Was Built
uk: Місто: Збудовано

en: City: Worklist Events
uk: Місто: Події у плані будівництва

en: City_name
uk: Назва міста

en: Citymap
uk: Мапа міста

en: Civ: Barbarian Uprising
uk: Цив: Дикунське вторгнення

en: Civ: Civil War
uk: Цив: Громадянська війна

en: Civ: Collapse to Anarchy
uk: Гра: Анархія

en: Civ: First Contact
uk: Цив: Перший контакт

en: Civ: Learned New Government
uk: Цив: Відкрито нову форму керування

en: Civ: Low Funds
uk: Цив: Замало грошей

en: Civ: Pollution
uk: Цив: Забруднення

en: Civ: Revolt Ended
uk: Цив: Революцію завершено

en: Civ: Revolt Started
uk: Цив: Розпочато революцію

en: Civ: Spaceship Events
uk: Цив: Події космічного корабля

en: Civil war is devastating to any empire, and is triggered by the loss of your capital (palace).  Up to half of your cities will rebel and declare allegiance to a new (AI) leader, who will loot half of your treasury and retain all of your scientific advances.
uk: Громадянська війна зпустошує будь яку імперію, та розпочинається після втрати столиці (палац). До половини Віших міст повстає та проголошує відданість новому (комп'ютерному) голові, що отримує половину вашої казни та усі Ваші технологічні знання.

en: Classical
uk: Класичні

en: Clean Nuclear Fallout
uk: Очистити радіацію

en: Clean Pollution
uk: Очистити забруднення

en: Clean _Nuclear Fallout
uk: Ліквідувати радіацію

en: Clean _Pollution
uk: Ліквідувати забруднення

en: Clear Log
uk: Очистити журнал

en: Cleared output window.
uk: Очищено вікно виводу

en: Cleared output window.
uk: Очищено окно виводу.

en: Client capability string: %s
uk: Строка сумісності клієнта: %s

en: Client does not support isometric tilesets. Using default tileset instead.
uk: Клієнт не підтримує ізометричні фони. Використовую фони по замовчуванню.

en: Client does not support overhead view tilesets. Using default tileset instead.
uk: Клієнт не підтримує горішні фони. Використовую фони по замовчуванню.

en: Client for Freeciv
uk: Клієнт для Freeciv

en: Close
uk: Закрити

en: Close dialog
uk: Закрити вікно

en: Close metaserver connection to [%s].
uk: Закриваємо з'єднання метасервера до [%s].

en: Co_nnecting
uk: З'єднуюсь

en: Coal
uk: Вугілля

en: Coastal Cities
uk: Прибережні міста

en: Coastal Defense
uk: Прибережний захист

en: Coastline
uk: Узберіжжя

en: Code of Laws
uk: Законодавство

en: Coinage
uk: Монетний двір

en: Collapse All
uk: Згорнути Всі

en: Colosseum
uk: Цирк

en: Colossus
uk: Колос

en: Com_bat
uk: Битва

en: Combat
uk: Битва

en: Combined Arms
uk: Комбіновані армії

en: Combustion
uk: Двигун внутрішнього згоряння

en: Command access level '%s' has been grabbed by connection %s.
uk: Рівень доступу до команд '%s' отримано з'єднанням %s.

en: Command access level could not be set to '%s' for connection %s.
uk: Рівень доступу до команд не встановлено у '%s' для з'єднання %s.

en: Command access level for first player to take it: %s
uk: Рівень доступу до команд для першого гравця хто його візьме: %s

en: Command access level for new connections: %s
uk: Рівень доступу до команд для нових з'єднань: %s

en: Command access level set to '%s' for connection %s.
uk: Рівень доступу до команд встановлено у '%s' для з'єднання %s.

en: Command access level set to '%s' for first player to grab it.
uk: Рівень доступу до команд встановлено у '%s' для першого хто забере його.

en: Command access level set to '%s' for new players.
uk: Рівень доступу до команд встановлено у '%s' для нових гравців.

en: Command access levels in effect:
uk: Дійсні рівні доступу до команд:

en: Command:
uk: Команда:

en: Comment
uk: Коментарі

en: Communism
uk: Комунізм

en: Computers
uk: Комп`ютери

en: Comrade
uk: Товариш

en: Con_figure
uk: Конфігурувати

en: Con_figure...
uk: Конфігурувати

en: Concise *=Rapture, X=Disorder
uk: Стисло *=Захоплення, Х=Заворушення

en: Concise City Production
uk: Звіт по виробництву у місті

en: Configure
uk: Конфігурувати

en: Configure Cities Report
uk: Конфіругувати звіт по містам

en: Configure City Report
uk: Конфігурувати звіт по місту

en: Connect
uk: Приє'днатись

en: Connect to Freeciv Server
uk: Підїднатися до сервера Freeciv

en: Connect to this location
uk: Під'єднатися до

en: Connecting
uk: З'єднання

en: Connection name prefix '%s' is ambiguous.
uk: Префікс імені з'єднання '%s' двозначний.

en: Connection request from %s from %s
uk: Запит на з'єднання від %s з %s

en: Connection request from %s from %s (connection named %s)
uk: Запит на з'єднання від %s з %s (назва з'єднання %s)

en: Connection to server refused. Please start the server.
uk: З'єднання з сервером відхилено. Будь ласка стартуйте сервер.

en: Conscription
uk: Військовий обов'язок

en: Construction
uk: Конструювання

en: Consul
uk: Консул

en: Control c_ity
uk: Контролювати місто

en: Control metaserver connection.
uk: Управління з'єднаннями метасервера.

en: Controls
uk: Управління

en: Copernicus' Observatory
uk: Обсерваторія Коперника

en: Copying
uk: Копіювання

en: Cornish
uk: Корнуельці

en: Corruption
uk: Корумпованість

en: Corruption is the loss of trade due to inefficiency and greed. Under most forms of government, the farther away from the capital a city is, the more trade will be lost to corruption.  (If you do not have a capital, your cities will suffer extremely high levels of corruption.)  A Courthouse will reduce the level of corruption in a city.
uk: Корупція це втрати у торгівлі через неефективність та жадобу. За більшості форм правління, чим далі місто від столиці, тим більше торговля втрачає через корупцію. (Якщо Ви не маєте столиці, у Вашіх містах буде занадто високий рівень корупції.) Суд зменшує рівень корупції у місті.

en: Corruption:
uk: Корумпованість:

en: Cost
uk: Коштує

en: Cost:
uk: Коштує:

en: Cost: %ld
uk: Коштує: %ld

en: Could not find a readable "%s" ruleset file.
uk: Не можу знайти доступний файл "%s" з правилами.

en: Could not get the mask although there must be one (%s)! Graphics may look corrupt.
uk: Не вдалося отримати маску, що має бути (%s)! Графіка може виглядати невірно.

en: Could not load ruleset file "%s".
uk: Не можу завантажити файл правил "%s".

en: Could not load sound spec-file: %s
uk: Не завантажено файлу спеціфікацій звуку %s.

en: Could not open "%s".
uk: Не можу відкрити "%s".

en: Could not read data directory %s: %s.
uk: Не можу прочитати каталог данних %s: %s.

en: Could not read script file '%s'.
uk: Не можу прочитати файл скрипту '%s'.

en: Could not write script file '%s'.
uk: Не можу записати файл скрипту '%s'.

en: Couldn't find a supported gfx file extension for %s
uk: Не знайдено підтримуваного розширення файлу gfx для %s

en: Couldn't find soundset "%s" trying "%s".
uk: Не знайдено набір звуків "%s" спробую "%s".

en: Couldn't load gfx file for the spec file %s
uk: Не можу завантажити gfx файл для spec файлу %s

en: Couldn't load savefile: %s
uk: Не можу завантажити гру: %s

en: Couldn't open gamelogfile "%s" for appending.
uk: Не можу відкрити файл журналу "%s" для дописування.

en: Couldn't open logfile: %s for appending.
uk: Не можу відкрити файл журналу: %s для додання.

en: Couldn't open the main window (Gfx memory problem or screensize too small)
uk: Не можу відкрити головне вікно (проблемі з Gfx пам'ятю або розмір екрану замалий)

en: Count
uk: Кількість

en: Counts as a Police Station in every city.  (That is, for each city, reduces unhappiness for military units outside the city by 2 under Democracy and 1 under Republic.  This wonder has no effect under other governments.)
uk: Працює як Відділ Міліції у кожному місті. (Це, для кожного міста, зменшує кількість нещасних з причини відсутності військових підрозділів у місті на 2 за Демократії та на 1 за Республікі. Не діє за інших форм правління.)

en: Counts as having a Cathedral in each of your cities.  This makes 3 unhappy citizens content in each city.  The discovery of Theology increases the effect of a Cathedral, making an additional unhappy citizen content.  The discovery of Communism lessens the effect of a Cathedral, reducing by one the number of unhappy citizens made content.
uk: Працює як Собор у кожному місті. Нейтралізує 3 нещасних у кожному місті. Відкриття Теології збільшує ефективність Соборів, втішаючи ще одного нещасного. Відкриття Комунізму зменшує на одиницю ефективність Соборів.

en: Counts as having a Granary in every city.
uk: Рахується як володіння Амбаром у кожному місті

en: Courthouse
uk: Суд

en: Create an AI player with a given name.
uk: Створити комп'ютерного гравця з таким ім'ям

en: Croatian
uk: Хорвати

en: Cruise Missile
uk: Ракета

en: Cruiser
uk: Крейсер

en: Crusaders
uk: Хрестоносці

en: Cure For Cancer
uk: Ліки від раку

en: Currency
uk: Гроші

en: Current Targets
uk: Поточні цілі

en: Current data path is: "%s"
uk: Поточний шлях данних: "%s"

en: Current ruleset directory is "%s"
uk: Поточний каталог правил "%s"

en: Current worklist
uk: Поточний план будівництва

en: Currently Building
uk: Наразі будується

en: Cut a client's connection to server.
uk: Розірвати з'єднання клієнта до сервера.

en: Cut specified client's connection to the server, removing that client from the game.  If the game has not yet started that client's player is removed from the game, otherwise there is no effect on the player.  Note that this command now takes connection names, not player names.
uk: Розірвати вказане з'єднання, видаливши клієнта з гри. Якщо гру не стартовано гравець клієнта видаляється, інакше команда на гравця не впливає. Примітка: майте на увазі що тепер ця команда потребує ім'я з'єднання, а не ім'я гравця.

en: Cutting connection %s.
uk: Видаляю з'єднання %s.

en: Czar
uk: Цар

en: Czarina
uk: Цариця

en: Czech
uk: Чехи

en: Danish
uk: Датчани

en: Dark Lord
uk: Темний лорд

en: Darn
uk: Дідька

en: Darwin's Voyage
uk: Подорож Дарвіна

en: December
uk: Грудні

en: Decent
uk: Славні

en: Default AI skill level set to '%s'.
uk: Рівень комп'ютерних гравців по замовчуванню встановлено у '%s'.

en: Default metaserver
uk: Метасервер по замовчюванню

en: Default name of sound set
uk: Звуки по замовчуванню

en: Default player's username
uk: Ім'я гравця по замовчуванню

en: Default server
uk: Сервер по замовчуванню

en: Default server's port
uk: Порт сервера по замовчуванню

en: Default sound plugin
uk: Звуковий додаток по замовчуванню

en: Default tileset
uk: Фони по замовчуванню

en: Defense:
uk: Захист:

en: Defense: %ld.%ld
uk: Захист: %ld.%ld

en: Delete
uk: Видалити

en: Delete preset
uk: Видалити предустановку

en: Democracy
uk: Демократія

en: Demographics
uk: Демографія

en: Demographics Report:
uk: Демографічний звіт:

en: Demography string contains invalid characters. Try "help demography".
uk: Демографічна строка містить невірні символи. Спробуйте "help demography".

en: Depending upon server options, any set of unit types may reduce the population of a City without City Walls by one point upon a successful attack.
uk: В залежності від опції сервера, будь які підрозділи зменшують населення міста біз Міських стін на одиницю при вдалій атаці.

en: Description:
uk: Опис:

en: Desert
uk: Пустеля

en: Deserts are regions of extreme dryness, making agriculture and trade very difficult.
uk: Пустелі це засушливі теріторії, що робить їх практично непридатними для сільського господарства та торгівлі.

en: Despicable
uk: Відразлива

en: Despotism
uk: Деспотізм

en: Destroyer
uk: Есмінець

en: Detail level for logging game events
uk: Рівень журналу для збереження подій у грі

en: Dictador
uk: Диктатор

en: Dictadora
uk: Диктаторка

en: Dictator
uk: Диктатор

en: Dictatrix
uk: Диктаторка

en: Difficulty:
uk: Важкість:

en: Dipl.State
uk: Дип.Стан

en: Diplomacy meeting
uk: Діпломатична зустріч

en: Diplomat
uk: Діпломат

en: Diplomat Action: Bribe
uk: Діпломатичні дії: Підкуп

en: Diplomat Action: Caused Incident
uk: Діпломатичні дії: Інцидент

en: Diplomat Action: Embassy
uk: Діпломатичні дії: Амбасада

en: Diplomat Action: Escape
uk: Діпломатичні дії: Втеча

en: Diplomat Action: Failed
uk: Діпломатичні дії: Невдача

en: Diplomat Action: Incite
uk: Діпломатичні дії: Підбурювання

en: Diplomat Action: Poison
uk: Діпломатичні дії: Отрута

en: Diplomat Action: Sabotage
uk: Діпломатичні дії: Саботаж

en: Diplomat Action: Theft
uk: Діпломатичні дії: Крадіжка

en: Diplomat/Spy Actions
uk: Дії Дипломата/Шпигуна

en: Diplomat\/Spy Actions
uk: Діпломатичні/Шпигунські дії

en: Diplomat|Spy Actions
uk: Дії Діпломата/Шпигуна

en: Director-President
uk: Директор Президент

en: Disband
uk: Розпустити

en: Disband Unit
uk: Розформувати підрозділ

en: Disband if build settler at size 1
uk: Розпустити, якщо будує колоністів при розмірі 1

en: Disband if build settler at size 1:
uk: Розпустити якщо будує колоністів при розмірі 1:

en: Disband unit
uk: Разформувати підрозділ

en: Disconnect
uk: Відключитись

en: Disconnecting from server.
uk: Роз'єднання з сервером.

en: Dishonorable
uk: Нечесна

en: Done
uk: Завершено

en: Double effects of Cathedrals, in all cities.
uk: Подвоює ефективність Соборів в усіх містах.

en: Doubles the defense of all units inside the city when attacked by non-nuclear air units.
uk: Подвоює захист усіх підрозділів у місті при атаці неатомним повітряним підрозділом.

en: Doubles the effect of Temples, in all cities.
uk: Подвоює ефект від Церков у кожному місті

en: Dowager
uk: Вдова Імператора

en: Down
uk: Нижче

en: Dragoons
uk: Драгуни

en: Draw Diagonal Roads/Rails
uk: Малювати діагональні шляхи/залізниці

en: Dunedain
uk: Дунедайнці

en: Dutch
uk: Голанці

en: Dyktator
uk: Діктатор

en: Dyktatorka
uk: Діктаторша

en: Dynamic timeout set to %d %d %d %d
uk: Дінамічний таймаут встановлено у %d %d %d %d

en: Each round of combat, a random number between 1 and 282 is generated.  If the number is greater than 202 (about a 28% chance), the defender loses 1 hit point.  Otherwise (about a 72% chance), the attacker loses 1 point.
uk: Кожного раунду, генерується випадкове число між 1 та 282. Якщо число більше ніж 202 (вірогідність біля 28%), захисник втрачає 1 здоров'я. Інакше (вірогідність 72%), атакуючий втрачає 1 здоров'я.

en: Each round, a random number from 1 to 405 is generated.  If it is greater than 225 (about a 44% chance) the defender loses 1 hit point.  Otherwise, the attacker loses 1 hit point.
uk: Кожного ходу, генерується випадкове число між 1 та 405.  Якщо воно більше ніж 225 (біля 44% вірогідності) захисник втрачає 1 здоров'я. Інакше, атакуючий втрачає одиницю здоров'я.

en: Each square around the city where this wonder is built that is already generating some trade produces one extra trade resource.
uk: Кожна клітина навколо міста з цим Дивом, що вже виробляє деякий прибуток збільшує його на одиницю.

en: Each wonder has specific benefits for your civilization. Each wonder is unique and is placed in the city which constructed it.
uk: Кожне диво надає особливі переваги Вашій цивілізації. Кожне диво є унікальним та розташовується у місті де його збудовано.

en: Economics
uk: Економіка

en: Economy
uk: Економіка

en: Economy: Gold, Luxuries, Science
uk: Економіка: Гривні, Розкіш, Наука

en: Edit
uk: Редагувати

en: Edit worklists
uk: Змінити план будівництва

en: Egyptian
uk: Єгиптяни

en: Eiffel Tower
uk: Ейфелева вежа

en: Electricity
uk: Електрика

en: Electronics
uk: Електроника

en: Elephants
uk: Слони

en: Eliminates all pollution generated by production in a city.  It also increases the shield production of a Factory or Mfg. Plant in the city: a Factory and a Solar Plant together give a 100% production bonus, and a Factory, Mfg. Plant and Solar Plant together give a 150% production bonus.
    
    A city can only have one Solar Plant, Hydro Plant, Power Plant, or Nuclear Plant.
uk: Нейтралізує забруднення, що виникає внаслідок виробництва у місті. Також збільшує виробництво на Фабриках та Заводах у місті: Фабрика та Соняшна станція разом дають приріст виробництва 100%, Фабрика, Завод та Соняшна станція разом дають 150% прирісту виробництва.
    
    Місто може мати лише одну Гідро, Тепло, Соняшну чи Aтомну станцію.

en: Eliminates all pollution generated by production in a city.  It also increases the shield production of a Factory or Mfg. Plant in the city: a Factory and a Solar Plant together give a 75% production bonus, and a Factory, Mfg. Plant and Solar Plant together give a 150% production bonus.
    
    A city can only have one Solar Plant, Hydro Plant, Power Plant, or Nuclear Plant.
uk: Нейтралізує забруднення, що виникає внаслідок виробництва у місті. Також збільшує виробництво на Фабриках та Заводах у місті: Фабрика та Соняшна станція разом дають приріст виробництва 75%, Фабрика, Завод та Соняшна станція разом дають 150% прирісту виробництва.
    
    Місто може мати лише одну Гідро, Тепло, Соняшну чи Aтомну станцію.

en: Elvises
uk: Співці

en: Embassy
uk: Амбасада

en: Emperor
uk: Імператор

en: Empress
uk: Імператриця

en: Empty argument for "%s".
uk: Пустий аргумент для '%s'.

en: Empty filename in log level argument "%s".
uk: Пусте ім'я файлу в аргументі рівня журналу "%s".

en: Encik
uk: Енцік

en: End Game
uk: Закінчити гру

en: End Turn when done moving
uk: Закінчувати хід коли немає ким рухатись

en: End the game.
uk: Завершити гру.

en: Enemy Diplomat: Bribe
uk: Ворожій діпломат: Підкуп

en: Enemy Diplomat: Embassy
uk: Ворожій діпломат: Амбасада

en: Enemy Diplomat: Failed
uk: Ворожій діпломат: Невдача

en: Enemy Diplomat: Incite
uk: Ворожій діпломат: Підбурювання

en: Enemy Diplomat: Poison
uk: Ворожій діпломат: Отрута

en: Enemy Diplomat: Sabotage
uk: Ворожій діпломат: Саботаж

en: Enemy Diplomat: Theft
uk: Ворожій діпломат: Крадіжка

en: Engineering
uk: Інжинерінг

en: Engineers
uk: Інженери

en: Engineers are similar to Settlers, but they work twice as fast and move twice as fast.  Engineers may also perform major terrain transformations (for example, converting Tundra into Desert) which are beyond the capabilities of Settlers.
    
    TIP 1:  Upgrade Settlers to Engineers when possible, as Engineers require the same resources as ordinary Settlers.
    
    TIP 2:  If you manage to build Leonardo's Workshop, research Explosives before the Workshop becomes obsolete.  This way, your Settler units will be upgraded for free.
uk: Інженери подібні до Колоністів, але вони удвічі швидче працюють та рухаються. Інженери також можуть виконувати великі трансформації територій (наприклад, змінити Тундру на Пустелю) на що не вистачає можливостей Колоністів.
    
    Порада 1: Модернізуйте Колоністів на Інженерів коли це можливо, тому що Інженери вимагають стількі ж ресурсів як і Колоністи.
    
    Порада 2: Якщо Ви будуєте Майстерню Леонардо, відкрийте Підривне діло до того як Майстерня стане застарілою. Таким чином, Ваші Колоністи будуть модернізовані безкоштовно.

en: English
uk: Англійці

en: Entertainers
uk: Шоумени

en: Entertainers, Scientists, Taxmen
uk: Шоумени, Науковці, Податківці

en: Entertains the citizens of a city, making 3 unhappy citizens content.
uk: Розважає городян, нейтралізує 3 незадоволених у місті.

en: Entertains the citizens of a city, making 3 unhappy citizens content.  (Four after the discovery of Electricity.)
uk: Розважає городян, що нейтралізує 3 нещасних городян. (4 після відкриття Електрики.)

en: Entertains the citizens of a city, making 3 unhappy citizens content.  (Four after the discovery of Electronics.)
uk: Розважає городян, нейтралізує 3 незадоволених у місті. (Чотирьох після відкриття Електроніки.)

en: Entire map becomes visible for the player who owns it.  It allows all players to start building spaceship parts (assuming they have researched the necessary technologies).
uk: Усі міста на мапі стають видимими для гравця який цим володіє. Дозволяє усім гравцям розпочати будівництво частин космічного корабля (за умови дослідження ними необхідних технологій).

en: Environmentalism
uk: Дослідження середовища

en: Erase clause
uk: Видалити пункт

en: Error contacting server "%s" at port %d as "%s":
     %s
uk: Помилка доступу до сервера "%s" на порту %d як "%s":
     %s

en: Error creating new AI player: %s.
uk: Помилка створення нового комп'ютерного гравця: %s.

en: Error creating new ai player: %s
uk: Помилка створення нового комп'ютерного гравця: %s

en: Error opening OpenTransport (Id: %g)
uk: Помилка відкриття (ІД: %g)

en: Error while caching sample <%d>: confirm value != music_id
uk: Помилка опрацювання фрагменту <%d>: значення підтвердження != music_id

en: Error while caching sample <%d>: confirm value != samples[].id
uk: Помилка опрацювання фрагменту <%d>: значення підтвердження != samples[].id

en: Error: command access level must be one of 'none', 'info', 'ctrl', or 'hack'.
uk: Помилка: рівень доступу до команд може бути один з 'none', 'info', 'ctrl' або 'hack'.

en: Error: unknown option '%s'
uk: Помилка: невідома опція '%s'

en: Espionage
uk: Шпигунство

en: Establish Embassy
uk: Заснувати амбасаду

en: Establish _Embassy
uk: Влаштувати амбасаду

en: Establish _Traderoute
uk: Встановити торговий маршрут

en: Establish traderoute
uk: Встановити торгівельний шлях

en: Established trade routes
uk: Встановлені торгові шляхи

en: Estonian
uk: Естонці

en: European
uk: Європейські

en: Event
uk: Подія

en: Every <turn> turns, add <value> to timeout timer, then add <turninc> to <turn> and multiply <value> by <valuemult>.  Use this command in concert with the option "timeout". Defaults are 0 0 0 1
uk: Кожні <ходи> ходів, додавати <значення> до таймауту, потім додати <хід_приріст> до <ходи> та множити <значення> на <значення_рази>.  Використовуйте цю команду разом з опцією 'timeout'. По замовчуванню 0 0 0 1

en: Every Caravan that is used to build a wonder will add 50 shields towards the production of the wonder.
    
    TIP:  You can stockpile a stack of Caravans in advance and bring them all into a city where you have started to build a wonder, and finish it in only one turn!
uk: Кожен караван що використовується для побудови дива додає 50 до будівництва.
    
    Порада: Ви можете зібрати багато караванів та направити їх у місто де Ви розпочали будувати диво, та закінчити його у один хід!

en: Excellent
uk: Відмінна

en: Expand All
uk: Розкрити Всі

en: Expand Unknown
uk: Відкрити невідомі

en: Explain server options.
uk: Розяснює опції сервера

en: Explanations are available for the following server options:
uk: Роз'яснення доступні для наступних опцій сервера:

en: Explode Nuclear
uk: Підірвати атомну бомбу

en: Explore
uk: Вивчити

en: Explorer
uk: Дослідник

en: Explorers are very useful for mapping unknown territory.
uk: Дослідники стають у пригоді при дослідженні невідомих територій.

en: Explosives
uk: Підривне діло

en: Export Log
uk: Експортувати журнал

en: Export complete.
uk: Експорт завершено.

en: Export failed, couldn't write to file.
uk: Експорт невдався, не можу записати у файл.

en: Exporting output window to civgame.log ...
uk: Експортую вікно виводу до civgame.log ...

en: Extra vision range for units in a fortress
uk: Додаткова границя бачення підрозділів в укріпленнях

en: FREECIV_PATH is set but empty; using default path instead.
uk: Змінну FREECIV_PATH встановленно, але вона пуста; використовуємо шлях по замочуванню.

en: Factor
uk: Фактор

en: Factory
uk: Фабріка

en: Failed loading font: %s
uk: Помилка завантаження шрифта: %s

en: Failed looking up host
uk: Не можу визначити хост.

en: Failed reading XPM file: %s
uk: Помилка читання XPM файлу: %s

en: Failed saving game as %s
uk: Помилка збереження гри у %s

en: Failed to contact server "%s" at port %d as "%s" after %d attempts
uk: Помилка доступу до сервера "%s" на порту %d як "%s" після %d спроб

en: Falling back to generator 2.
uk: Повертаюсь до генератор 2

en: Fallout
uk: Радіація

en: Fanatics
uk: Фанатіки

en: Farmland
uk: Ферма

en: February
uk: Лютому

en: Female
uk: Жінка

en: Feudalism
uk: Феодалізм

en: Fighter
uk: Винищувач

en: Filipino
uk: Філіпінци

en: Final Report:
uk: Кінцевий звіт:

en: Find City
uk: Знайти місто

en: Find City...
uk: Знайти місто

en: Finnish
uk: Фіни

en: FirePower:
uk: Сила вогню:

en: Firepower:
uk: Сила вогню:

en: First Minister
uk: Перший міністр

en: First, the attacker's strength is modified.
uk: Спершу, сила атакуючуго змінюється.

en: Fish
uk: Риба

en: Fixed-length turns play mode
uk: Гра ходами фіксованої довжини

en: Flag
uk: Флаг

en: Flight
uk: Літаки

en: Focus Unit
uk: Фокусувати підрозділ

en: Focus on Awakened Units
uk: Фокусувати на активованих підрозділах

en: Fog of War
uk: Мара війни

en: Food
uk: Їжа

en: Food Stock
uk: Запас їжі

en: Food required for a city to grow
uk: Їжа що необхідна місту для росту.

en: Food/Prod/Trade: %s
uk: Їжа/Виробництво/Прибуток: %s

en: Food/Res/Trade:
uk: Їжа/Рес/Торгівля:

en: Food/Resources/Trade:
uk: Їжа/Ресурси/Торгівля:

en: Food:
uk: Їжа:

en: Food:    %2d (%+2d)
    Prod:    %2d (%+2d)
    Trade:   %2d (%+2d)
uk: Їжа:         %2d (%+2d)
    Виробництво: %2d (%+2d)
    Торгівля:    %2d (%+2d)

en: Food:   %d
    Shield: %d
    Trade:  %d
uk: Іжа:         %d
    Виробництво: %d
    Торгівля:    %d

en: Food:  %3d (%+-4d)
    Prod:  %3d (%+-4d)
    Trade: %3d (%+-4d)
uk: Їжа:         %3d (%+-4d)
    Виробництво: %3d (%+-4d)
    Торгівля:    %3d (%+-4d)

en: For each advance you gain "for free" (other than covered by diplcost or conquercost: specifically, from huts or from the Great Library), you lose research points equal to this percentage of the cost to research a new advance.  You can end up with negative research points if this is non-zero.
uk: За кожну нову технологію, що Ви її отримаєте вільно (наприклад хутори або Велика Бібліотека) саме така кількість балів буде зписана з Вас. Ви можете опинитися навіть з негативним балансом, якщо значення не 0.

en: For each advance you gain by conquering an enemy city, you lose research points equal to this percentage of the cost to research an new advance.  You can end up with negative research points if this is non-zero.
uk: За кожну нову технологію, що Ви її отримаєте при захопленні саме така кількість балів буде зписана з Вас. Ви можете опинитися навіть з негативним балансом, якщо значення не 0.

en: For each advance you gain from a diplomatic treaty, you lose research points equal to this percentage of the cost to research an new advance.  You can end up with negative research points if this is non-zero.
uk: За кожну нову технологію, що Ви її отримаєте за угодою саме така кількість балів буде зписана з Вас. Ви можете опинитися навіть з негативним балансом, якщо значення не 0.

en: For each connected client, pops up a window showing the current player scores.
uk: Для кожного під'єднвного клієнта демонструє віконце з поточними рахунками гравців.

en: For each connected client, pops up a window showing the message entered.
uk: Для кожного під'єднаного гравця демонструє віконце з повідомленням.

en: For information on:
uk: Для інформації про:

en: For introductory help, type 'help'.
uk: Для початкової допомоги введіть 'help'.

en: For more information about submitting bug reports see the file BUGS in the Freeciv distribution.  For more information in general, visit the Freeciv website, at:
uk: Для додаткової інформації про звітування помилок - дивіться файл BUGS у дистрибуції Freeciv. Для загальної додаткової інформації, відвідайте сайт  Freeciv, на:

en: For sound support, install either esound or SDL_mixer
uk: Для підтримки звуку встановіть esound або SDL_mixer

en: For zero (the default) a seed will be chosen based on the time.
uk: якщо нуль (по замовчуванню) значення буде обрано зпираючись на час

en: Foreign Intelligence Report
uk: Звіт іноземної розвідки

en: Forest
uk: Ліс

en: Forests are densely wooded, making agriculture somewhat problematic.
uk: Сільське господарство у лісах дещо проблематичне.

en: Fortified
uk: Укріплений

en: Fortify
uk: Укріпити

en: Fortify unit
uk: Укріпити підрозділ

en: Fortifying
uk: Укріплюється

en: Fortress
uk: Укріплення

en: Fortress & Airbase
uk: Укріплення та Авіабази

en: Fortress and Airbase
uk: Укріплення та Авіабази

en: Freeciv - Cityproduction
uk: Freeciv - Міське виробництво

en: Freeciv - Cityview
uk: Freeciv - Огляд міста

en: Freeciv - Connect
uk: Freeciv - Під'єднатись

en: Freeciv - Edit Worklist
uk: Freeciv - Редагувати план будівництва

en: Freeciv - Edit Worklists
uk: Freeciv - Редагувати плани будівництва

en: Freeciv - Pillage
uk: Freeciv - Зруйнувати

en: Freeciv - Select a Nation
uk: Freeciv - Оберіть націю

en: Freeciv - Select an unit
uk: Freeciv - Обрати підрозділ

en: Freeciv Client
uk: Клієнт Freeciv

en: Freeciv Help Browser
uk: Переглядач допомоги Freeciv

en: Freeciv Server Selection
uk: Вибір сервера Freeciv

en: Freeciv is a turn-based strategy game, in which each player becomes the leader of a civilization, fighting to obtain the ultimate goal: the extinction of all other civilizations.
uk: Freeciv це пошагова стратегія, у якій кожен гравець стає лідером цивілізації, та магається досягти головної мети - перемогти усі інші цивілізації.

en: Freeciv is covered by the GPL, which is included here:
uk: Freeciv розповсюджується під GPL, яку наведено тут:

en: Freeciv is free software and you are welcome to distribute copies of it
    under certain conditions; See the "Copying" item on the Help menu.
    Now.. Go give'em hell!
uk: Freeciv є вільною програмою, тож Ви можете вільно розповсюджувати її, але
    з урахуванням деяких застережень; Дивіться розділ "Копірайт" у Допомозі.
    А тепер задайте їм перцю!
    Слава Україні! Героям слава!

en: Freeciv must be compiled with the DEBUG flag to use debug level %d.
uk: Freeciv треба зібрати з прапорцем DEBUG для використання рівня відладки %d.

en: Freeciv supports several local languages.  See the Native Language Support section of the README file for instructions on how to use one of these languages.
    
    If you would like to add a localization (translation) for your language, please see the instructions at:
    
      http://www.freeciv.org/l10n.phtml
    
    (Check here first to see if a localization is already in progress for your language.)
    
    You are also welcome to send any questions to the freeciv-dev mailing list:
    
      freeciv-dev@freeciv.org
uk: Freeciv підтримує декілька мов. Дивись розділ 'Native Language Support' у файлі README для інструкцій по використанню однієї з цих мов.
    
    Якщо Ви бажаєте додати локалізацію (переклад) на Вашу мову, скористайтесь інструкціями на:
    
      http://www.freeciv.org/l10n.phtml
    
    (Спочатку перевірте чи локалізація для Вашої мови ще не існує.)
    
    Також Ви можете надіслати Ваші запитання до списку россилки freeciv-dev:
    
      freeciv-dev@freeciv.org

en: Freeciv version %s
uk: Freeciv версія %s

en: Freeciv version %s %s
uk: Freeciv версія %s %s

en: Freight
uk: Дальнобійник

en: French
uk: Французи

en: Frigate
uk: Фрігат

en: From:
uk: З:

en: Fruit
uk: Фрукти

en: Fully remove player from game.
uk: Повністю видаляє гравця з гри.

en: Fundamentalism
uk: Фундаменталізм

en: Fundamentalism is a form of government organized around a central set of beliefs. The beliefs, usually religious in nature, form a rigid guideline for actions and reactions of both the rulers and the people.
    
    In a fundamentalist society, the people and the rulers are entirely devoted to their beliefs, and are usually willing to die to preserve them.
    
    Under Fundamentalism, your cities can support up to 10 military units without paying shields for upkeep. (Additional units require 1 production shield each. Fanatics units need no upkeep.
    
    Settlers consume 2 food per turn under Fundamentalism.
    
    If a city governed by Fundamentalism is celebrating, it will receive a bonus of 1 trade in each square which already produces at least 1 trade.  See Happiness for details.
    
    The maximum rate you can set for science, tax or luxuries is 80%.
    
    The maximum effective rate for science is 50%, the surplus is used for collecting tax, and furthermore the science production is halved.
    
    Cities under Fundamentalism suffer a small amount of corruption.
    
    Improvement that normally convert unhappy citizens to content citizens, produces `tithes' (gold) equivalent to the number of people they would convert, and require no maintenance.
uk: Фундаменталізм це форма правління що організовується навколо віри. Віра, зазвичай релігія, жорстка база для дій та реакції обох вождя та народу.
    
    У фундаментальній спільноті, нарід та керівництво повністю віддані своій релігії, та зазвичай готові померти але не зрадити її.
    
    При Фундаменталізмі, кожне з Ваших міст може підтримувати до 10 військових загонів без виплат виробництва на утримання. (Додаткові загони вимагають 1 виробництво на кожен.) Фанатічним підрозділам не потрібне утримання.
    
    Колоністи споживають 2 одиниці їжі за хід при Комунизмі.
    
    Якщо місто за Фундаменталізму святкує, воно отримує бонус у одиницю торгівлі на кожну клітинку, що вже дає хоча б одиницю торгівлі. Дивись Щастя для додаткової інформації.
    
    Найбільший рівень що Ви можете встановити для науки, податків або розкоші становить 80%.
    
    Максимальна ефективна ставка науки складає 50%, надлишок використовується для податків, та більше того розвиток науки зменшується удвічі.
    
    Міста за Республікі мають невелику корупцію та втрати.
    
    Будівлі що зазвичай нейтралізують нещасних, виробляють десятину (гроші) відповідно до кількостю людей на яку вони мають впливати, та не вимагають утримання.

en: Furs
uk: Хутра

en: Fusion Power
uk: Атомна енергія

en: Future Tech. %d
uk: Технологія майбутнього %d

en: Galleon
uk: Галеон

en: Game
uk: Гра

en: Game Control
uk: Управління грою

en: Game ended in a draw
uk: Гру закінчено

en: Game ended in a draw as end year exceeded
uk: Гру закінченно по досягненні кінцевого року

en: Game ended in allied victory
uk: Гру закінчено спільною перемогою

en: Game ended in victory for %s
uk: Гру закінчено перемогою %s

en: Game over
uk: Гру завершено

en: Game saved as %s
uk: Гру збережено у %s

en: Game started.
uk: Гру стартовано.

en: Game version does not match Resource version.
uk: Версія гри не відповідає версії ресурсів.

en: Game version: %s - Resource version: %s
uk: Версія гри: %s - Версія ресурсів: %s

en: Game:  %s cancelled the diplomatic agreement! The diplomatic state between the %s and the %s is now %s.
uk: Гра:  %s перервав діпломатичні угоди! Дипломатичний стан між %s та %s відтепер %s.

en: Game: %d %s upgraded to %s for %d gold.
uk: Гра: %d %s модернізовано для %s за %d гривень.

en: Game: %s
uk: Гра: %s

en: Game: %s aborted GOTO as there are units in the way.
uk: Гра: %s перервав переміщення з причини наявності підрозділів на шляху.

en: Game: %s acquired from The Great Library!
uk: Гра: %s відкрили з Великої Бібліотеки!

en: Game: %s added to aid %s in growing.
uk: Гра: %s додано до %s аби допомогти зрости.

en: Game: %s boosts research, you gain 2 immediate advances.
uk: Гра: %s прискорює дослідження, ви негайно отримуєте 2 відкриття.

en: Game: %s bought in %s for %d gold.
uk: Гра: %s куплено у %s за %d гривень.

en: Game: %s can only move into your own zone of control.
uk: Гра: %s можуть рухатися лише у підконтрольній Вам зоні.

en: Game: %s can't build %s from the worklist.  Purging...
uk: Гра: %s не може будувати %s з плану будівництва. Видаляємо...

en: Game: %s can't build %s from the worklist; Reason unknown!  Postponing...
uk: Гра: %s не може будувати %s з плану будівництва; причина невідома! Відкладаємо...

en: Game: %s can't build %s from the worklist; need to have %s first.  Postponing...
uk: Гра: %s не може будувати %s з плану будівництва; спершу потрібно %s. Відкладаємо...

en: Game: %s can't build %s from the worklist; tech not yet available.  Postponing...
uk: Гра: %s не може будувати %s з плану будівництва; технологія не відкрита. Відкладаємо...

en: Game: %s can't build %s yet, and we can't disband our only city.
uk: Гра: %s не може поки що збудувати %s, та ми не можемо разформувати Ваше єдине місто.

en: Game: %s can't build %s yet.
uk: Гра: %s поки що не може збудувати %s.

en: Game: %s can't upkeep %s, unit disbanded.
uk: Гра: %s не може утримувати %s, підрозділ разформовано.

en: Game: %s canceled the meeting!
uk: Гра: %s завершив зустріч!

en: Game: %s conquered %s and looted %d gold from the city.
uk: Гра: %s захопив %s та отримав здобич %d гривень.

en: Game: %s costs %d gold and you only have %d gold.
uk: Гра: %s коштує %d гривень, а Ви маєте лише %d гривень.

en: Game: %s declares allegiance to %s.
uk: Гра: %s проголосив віддіність %s.

en: Game: %s detonated a nuke!
uk: Гра: %s атакував атомною бомбою!

en: Game: %s gives you shared vision.
uk: Гра: %s надав Вам спільне бачення.

en: Game: %s grows to size %d.
uk: Гра: %s зростає до розміру %d.

en: Game: %s has been added as an AI-controlled player.
uk: Гра: %s додано як комп'ютерного гравця.

en: Game: %s has been destroyed by %s.
uk: Гра: %s знищений %s.

en: Game: %s has been removed from the game.
uk: Гра: %s видалено з гри.

en: Game: %s has caused an incident while bribing your %s.
uk: Гра: %s призвів до інциденту при купівлі вашого %s.

en: Game: %s has caused an incident while stealing tech from you.
uk: Гра: %s призвів до інциденту при крадіжці технології у Вас.

en: Game: %s has finished building %s.
uk: Гра: %s збудував %s.

en: Game: %s has revolted, %s influence suspected.
uk: Гра: Заколот у %s, підозра падає на %s.

en: Game: %s has upgraded %s to %s%s.
uk: Гра: %s модернізував %s до %s%s.

en: Game: %s have caused an incident while inciting a revolt in %s.
uk: Гра: %s призвів до інциденту при влаштуванні заколоту у %s.

en: Game: %s is an ambiguous connection name-prefix.
uk: Гра: %s двозначний префікс для назви з'єднання.

en: Game: %s is an ambiguous player name-prefix.
uk: Гра: %s двозначний префікс для імені гравця.

en: Game: %s is building %s%s.
uk: Гра: %s будує %s%s.

en: Game: %s is building %s, which is no longer available.
uk: Гра: %s будує %s, що наразі є недоступне.

en: Game: %s is building %s.
uk: Гра: %s будує %s.

en: Game: %s is disbanded into %s.
uk: Гра: %s розформовано на %s.

en: Game: %s is finished building %s.
uk: Гра: %s збудував %s.

en: Game: %s is not a valid name.
uk: Гра: %s невдала назва.

en: Game: %s is not connected.
uk: Гра: %s не на з`єднанні.

en: Game: %s is selling %s (not needed) for %d.
uk: Гра: %s продав %s (не потрібно) для %d.

en: Game: %s is selling %s (obsolete) for %d.
uk: Гра: %s продає %s (застаріле) за %d.

en: Game: %s is suspected of poisoning the water supply of %s.
uk: Гра: %s підозрюється у отруєнні води у місті %s.

en: Game: %s is the %s ruler %s.
uk: Гра: %s є лідером нації %s - %s.

en: Game: %s is too big to add %s.
uk: Гра: %s завеликий аби додати %s.

en: Game: %s liberated %s and looted %d gold from the city.
uk: Гра: %s визволив %s та отримав здобич %d гривень.

en: Game: %s lost to an attack by %s's %s%s.
uk: Гра: %s втрачено у атаці на %s %s%s.

en: Game: %s lost to an attack from %s's %s.
uk: Гра: %s втрачено у атаці від %s %s.

en: Game: %s lost when %s was lost.
uk: Гра: Встрачено %s після втрати %s.

en: Game: %s may soon grow to size %i.
uk: Гра: %s незабаром зросте до розміру %i.

en: Game: %s needs %s (being built) to grow any further.
uk: Гра: %s потребує %s (будує) для подальшого розвитку.

en: Game: %s needs %s to grow any further.
uk: Гра: %s потребує %s для подальшого розвитку.

en: Game: %s needs %s to grow, so you cannot add %s.
uk: Гра: %s потребує %s для росту, тож Ви не можете додати %s.

en: Game: %s now governs the %s as a %s.
uk: Гра: %s відтепер головує %s як %s.

en: Game: %s rate exceeds the max rate for %s.
uk: Гра: Ставка %s перебільшує максимальну ставку для %s.

en: Game: %s rules the %s.
uk: Гра: %s головує над %s.

en: Game: %s transported succesfully.
uk: Гра: %s вдало транспортовано.

en: Game: %s unit has no moves left to add to %s.
uk: Гра: Підрозділ %s не має рухів аби додати до %s.

en: Game: %s unit has no moves left to build city.
uk: Гра: підрозділ %s не має ходів аби будувати місто.

en: Game: %s upgraded to %s for %d gold.
uk: Гра: %s модернізовано до %s за %d гривень.

en: Game: %s was nuked by %s.
uk: Гра: %s атаковано атомною бомбою %s.

en: Game: %s's %s failed to steal technology from %s.
uk: Гра: %s %s не зміг вкрасти технологію з %s.

en: Game: %s's %s stole %s from %s.
uk: Гра: %s підрозділ %s вкрав %s з %s.

en: Game: %s's %s was nuked.
uk: Гра: %s %s атаковано атомною бомбою.

en: Game: %s's worklist is now empty.
uk: Гра: План будівництва у %s пустий.

en: Game: A band of friendly mercenaries joins your cause.
uk: Гра: Група дружніх найманців приєдналася до Вас.

en: Game: A city called %s already exists.
uk: Гра: Місто з назвою %s вже існує.

en: Game: A treaty containing %d clause was agreed upon. | Game: A treaty containing %d clauses was agreed upon.
uk[0]: Гра: Угода містить %d пункт, що було узгоджено.
uk[1]: Гра: Угода містить %d пункти, що було узгоджено.
uk[2]: Гра: Угода містить %d пунктів, що було узгоджено.

en: Game: An abandoned village is here.
uk: Гра: Пустий хутір.

en: Game: Anyone can assume command access level '%s' now by issuing the 'firstlevel' command.
uk: Гра: Хто завгодно може зараз отримати рівень доступу до команд '%s' виконавши команду 'firstlevel'.

en: Game: Auto-Attack: %s's %s attacking %s's %s
uk: Гра: Авто-Атака: %s %s атакував %s %s

en: Game: Auto-Attack: %s's %s found a too tough enemy (%s)
uk: Гра: Авто-Атака: %s %s знайдено надто потужного ворога (%s)

en: Game: Barbarian leader captured, %d gold ransom paid.
uk: Гра: Голову дикунів схоплено, %d гривень отримано.

en: Game: Broadcast Report
uk: Гра: Загальнодоступний звіт

en: Game: CIVIL DISORDER CONTINUES in %s.
uk: Гра: ЗАВОРУШЕННЯ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ у %s.

en: Game: Can't add %s to %s.
uk: Гра: Не можу додати %s до %s.

en: Game: Can't add to a city.
uk: Гра: Не можу додати до міста.

en: Game: Can't afford to maintain %s in %s, building sold!
uk: Гра: Неможливо утримувати %s у %s, будівлю продано!

en: Game: Can't attack %s's unit in the city of %s because you are not at war with %s.
uk: Гра: Не можу атакувати підрозділ %s у місті %s тому, що Ви не ворогуєте з %s.

en: Game: Can't build a city.
uk: Гра: Не можу будувати місто.

en: Game: Can't buy units when city is in disorder.
uk: Гра: Неможливо купувати коли у місті заворушення.

en: Game: Can't place city here.
uk: Гра: Не можу розмістити місто тут.

en: Game: Can't use %s as a city name. It is reserved for %s.
uk: Гра: Ви не можете використовувати %s як ім`я міста. Воно зарезервоване за %s.

en: Game: Cancel treaty in the players dialog first (F3).
uk: Гра: Розірвіть мир спершу у діалозі гравців (F3).

en: Game: Cannot attack from sea.
uk: Гра: Не можу атакувати з моря.

en: Game: Cannot attack unless you declare war first.
uk: Гра: Не можу атакувати доки Ви не проголосите війну.

en: Game: Cannot buy in city created this turn.
uk: Гра: Не можу купувати у місті заснованому на цьому ході.

en: Game: Cannot change rates before game start.
uk: Гра: Не можно змінювати ставки до старту гри.

en: Game: Cannot paradrop into ocean.
uk: Гра: Не можу парашутувати в океан.

en: Game: Changed homecity of %s in %s.
uk: Гра: Змінено домівку для %s у %s.

en: Game: Changed homecity of %s to %s.
uk: Гра: Змінено домівку для %s на %s.

en: Game: Changing production of every %s into %s.
uk: Гра: Змінюємо виробництво у кожному %s на %s.

en: Game: Civil disorder in %s.
uk: Гра: Заворушення у %s.

en: Game: Coastlines have been flooded and vast ranges of grassland have become deserts.
uk: Гра: Узбережжя було затоплено та велика кількість степу перетворилася на пустелю.

en: Game: Concerned citizens point out that the cease-fire with %s will run out soon.
uk: Гра: Схвильовані громадяни нагадують що замирення з %s незабаром завершується.

en: Game: Connection %s from %s has joined as player %s.
uk: Гра: З'єднання %s з %s приеднався як гравець %s.

en: Game: Didn't find a route to the destination!
uk: Гра: Не знайдено шляху до цілі!

en: Game: Disbanded your %s at (%d, %d).
uk: Гра: Розпущено Ваш %s у (%d, %d).

en: Game: Disbanded your %s due to changing land to sea at (%d, %d).
uk: Гра: Розпущено Ваш %s з причини зміни суші на море у (%d, %d).

en: Game: Disbanded your %s due to changing sea to land at (%d, %d).
uk: Гра: Розпущено Ваш %s з причини зміни моря на сушу у (%d, %d).

en: Game: Discovery of %s OBSOLETES %s in %s!
uk: Гра: Відкриття %s робить ЗАСТАРІЛИМ %s у %s!

en: Game: Discovery of %s makes the government form %s available. You may want to start a revolution.
uk: Гра: Відкриття %s робіть можливою фирму правління %s. Можливо Ви розпочнете революцію.

en: Game: Docked your %s due to changing sea to land at (%d, %d).
uk: Гра: Відправлено у док Ваш підрозділ %s через зміну моря на сушу у (%d, %d).

en: Game: Eliminated %s %s while infiltrating %s.
uk: Гра: Знищено підрозділ направлений %s - %s при спробі шпигування у %s.

en: Game: Embarked your %s due to changing land to sea at (%d, %d).
uk: Гра: Ви приземлили Ваш підрозділ %s на корабель через зміну землі на море у (%d, %d).

en: Game: Famine causes population loss in %s.
uk: Гра: Голодомор спричинив до зменшення населення у %s.

en: Game: Famine feared in %s, %s lost!
uk: Гра: Голодомор у %s, втрачено %s!

en: Game: Friendly nomads are impressed by you, and join you.
uk: Гра: Дружні кочівники приєднуються до Вас.

en: Game: Future Tech. %d stolen by %s %s from %s.
uk: Гра: Технологію Майбутнього %d вкрадено %s %s з %s.

en: Game: Game Ended
uk: Гра: Гру закінчено

en: Game: Game Started
uk: Гра: Гру розпочато

en: Game: Global warming has occurred!
uk: Гра: Сталося глобальне потепління!

en: Game: Great scientists from all the world join your civilization: you get an immediate advance.
uk: Гра: Видатні вчені з усього світу приєдналися до Вас: Ви отримуєте негайне відкриття.

en: Game: Illegal move, unit not in city!
uk: Гра: Невірний рух, підрозділ не у місті!

en: Game: Illegal package, can't upgrade %s (yet).
uk: Гра: Невірний пакет, не можу модернізувати %s (поки що).

en: Game: Illegal packet, can't upgrade %s (yet).
uk: Гра: Невірний пакет, не можу модернізувати %s (поки що).

en: Game: Insufficient funds, upgrade costs %d.
uk: Гра: Не вистачає коштів, модернізація коштує %d.

en: Game: Invalid amount of gold specified.
uk: Гра: Вказана невірна кількість грошей.

en: Game: Learned %s.
uk: Гра: Відкрито %s.

en: Game: Learned %s.  Our scientists focus on %s, goal is %s.
uk: Гра: Відкрито %s. Вчені концентруються на %s, мета %s.

en: Game: Learned %s.  Scientists choose to research %s.
uk: Гра: Відкрито %s. Науковці вибрали для вивчення %s.

en: Game: Let's not build a city with such a stupid name.
uk: Гра: Не будемо будувати місто з таким дурнуватим ім'ям.

en: Game: Lost connection: %s.
uk: Гра: Втрачено з'єднання: %s.

en: Game: Luxury rate exceeded the max rate for %s; adjusted.
uk: Гра: Ставка розкоші перебільшує максимальну ставку для %s; скориговано.

en: Game: Meeting with %s canceled.
uk: Гра: Зустріч з %s завершено.

en: Game: Message from Server Operator
uk: Гра: Повідомлення від оператора серверу

en: Game: Moved %s out of disbanded city %s to avoid being landlocked.
uk: Гра: %s переміщені з розпущеного міста %s аби не бути заблокованими.

en: Game: Moved your %s due to changing land to sea at (%d, %d).
uk: Гра: Переміщено Ваш %s з причини зміни суші на море у (%d, %d).

en: Game: Moved your %s due to changing sea to land at (%d, %d).
uk: Гра: Переміщено Ваш %s з причини зміни моря на сушу у (%d, %d).

en: Game: Nation Selected
uk: Гра: Обрано націю

en: Game: New hope sweeps like fire through the country as the discovery of railroad is announced.
          Workers spontaneously gather and upgrade all cities with railroads.
uk: Гра: Населення отримало нову надію коли було проголошено що Ваші вчені дослідили та відкрили будівництво залізниць.
          Працівники зібралися та побудували в усіх містах залізницю.

en: Game: No diplomat action possible.
uk: Гра: Дипломатичні дії не можливі.

en: Game: No new technology found in %s.
uk: Гра: Нових технологій у %s не знайдено.

en: Game: No units could be upgraded.
uk: Гра: Не має підрозділів для модернізації.

en: Game: No war declared against %s, cannot attack.
uk: Гра: Війну проти %s не оголошено, не можу атакувати.

en: Game: No war declared against %s, cannot take over city.
uk: Гра: Війну проти %s не оголошено, не можу захопити місто.

en: Game: Notice: Wonder %s in %s will be finished next turn.
uk: Гра: Примітка: Диво %s у %s буде закінчено наступного ходу.

en: Game: Nuclear winter has occurred!
uk: Гра: Сталася радіаційна зима!

en: Game: One of the cities %s is giving away is destroyed! Treaty canceled!
uk: Гра: Одне з переданих міст %s знищено! Угода недійсна!

en: Game: Only %s can add to a city.
uk: Гра: Лише %s може додавати до міста.

en: Game: Only %s can attack from sea.
uk: Гра: Лише %s можуть атакувати з моря.

en: Game: Only %s can build a city.
uk: Гра: Лише %s може будувати міста.

en: Game: Only ground troops can take over a city.
uk: Гра: Лише сухопутні підрозділи можуть захопити місто.

en: Game: Only nuclear units can do this.
uk: Гра: Лише атомні падрозділи можуть зробити це.

en: Game: Only paratrooper units can do this.
uk: Гра: Лише парашутісти можуть робити це.

en: Game: Only settler units and military units in cities can be put in auto-mode.
uk: Гра лише Колоністи та військові загони у містах можуть бути поставлені у авторежим.

en: Game: Only transporter units can be unloaded.
uk: Гра: Лише транспортовані підрозділи можуть бути вивантажені.

en: Game: Order restored in %s.
uk: Гра: Спокій відновлено у %s.

en: Game: Player Destroyed
uk: Гра: Гравця знищено

en: Game: Pollution near %s.
uk: Гра: Забруднення біля %s.

en: Game: Production of %s is upgraded to %s in %s.
uk: Гра: Виробництво %s модернізовано на %s у %s.

en: Game: Report
uk: Гра: Звіт

en: Game: Revolt incited in %s, you now rule the city!
uk: Гра: Заколот у %s, тепер Ви головуєте у місті!

en: Game: Revolution finished
uk: Гра: Революцію завершено

en: Game: Science rate exceeded the max rate for %s; adjusted.
uk: Гра: Ставка науки перебільшує максимальну ставку для %s; скориговано.

en: Game: Select a unit or improvement to change production from.
uk: Гра: Оберіть підрозділ або будівлю для заміни виробництва.

en: Game: Select a unit or improvement to change production to.
uk: Гра: Для заміни виробництва оберіть підрозділ або будівлю.

en: Game: Sorry, airunit patrol not yet implemented.
uk: Гра: Вибачте, патрулування повітряними підрозділами ще не реалізоване.

en: Game: Sorry, there are no nations left.
uk: Гра: Вибачте, але націй не залишилося.

en: Game: Sorry, your %s cannot establish a trade route here!
uk: Гра: Вибачте, Ваш %s не може встановити тут торговий шлях!

en: Game: Spaceship action received, but you don't have a spaceship!
uk: Гра: Отримано дію з космічним кораблем, але у вас його нема!

en: Game: Suggest throttling growth in %s to use %s (being built) more effectively.
uk: Гра: Пропоную зменшити ріст міста у %s аби використовувати %s (будується) більш ефективно.

en: Game: Tax rate exceeded the max rate for %s; adjusted.
uk: Гра: Ставка податку перебільшує максимальну ставку для %s; скориговано.

en: Game: Technology goal is %s.
uk: Гра: Технологічна ціль %s.

en: Game: Teleported your %s from (%d, %d) to %s.
uk: Гра: Телепортовано Ваш %s з (%d, %d) до %s.

en: Game: That Space Structural would not be connected!
uk: Гра: Ця деталь космічного корабля не може бути під'єднана!

en: Game: That's the same thing!
uk: Гра: Це теж саме!

en: Game: The %s are no more!
uk: Гра: %s більше не існують!

en: Game: The %s destroyed the %s in %s.
uk: Гра: %s знищив %s у %s.

en: Game: The %s don't have the promised amount of gold! Treaty canceled!
uk: Гра: %s не має достатньо грошей! Угода недійсна!

en: Game: The %s have acquired %s and %s from %s.
uk: Гра: %s здобув %s та %s з %s.

en: Game: The %s have acquired %s from ancient scrolls of wisdom.
uk: Гра: %s дізнався про %s у загадковій схованці зниклої цивілізації.

en: Game: The %s have acquired %s from the %s.
uk: Гра: %s здобув %s від %s.

en: Game: The %s have acquired %s from the Great Library.
uk: Гра: %s відкрили %s з Великої Бібліотеки.

en: Game: The %s have established an embassy in %s.
uk: Гра: %s відкрив амбасаду у місті %s.

en: Game: The %s have finished building %s in %s.
uk: Гра: %s збудували %s у %s.

en: Game: The %s have incited a revolt!
uk: Гра: %s влаштували революцію!

en: Game: The %s have launched a spaceship!  It is estimated to arrive on Alpha Centauri in %s.
uk: Гра: %s запустили космічний корабель! За підрахунками він досягне Альфа Центавра у %s.

en: Game: The %s have researched %s.
uk: Гра: %s вивчили %s.

en: Game: The %s have researched Future Tech. %d.
uk: Гра: %s вивчили технологію майбутнього %d.

en: Game: The %s have started building The %s in %s.
uk: Гра: %s розпочали будівництво дива %s у %s.

en: Game: The %s have started building a spaceship!
uk: Гра: %s розпочав будувати космічний корабель!

en: Game: The %s have stolen %s from the %s.
uk: Гра: %s вкрав %s з %s.

en: Game: The %s have stopped building The %s in %s.
uk: Гра: %s припинили будівництво дива %s у %s.

en: Game: The %s no longer control %s! Treaty canceled!
uk: Гра: %s не контролює %s! Угода недійсна!

en: Game: The %s spaceship has arrived at Alpha Centauri.
uk: Гра: Космічний корабель нації %s досяг Альфа Центавра.

en: Game: The %s stole %s from you!
uk: Гра: %s вкрали у Вас %s!

en: Game: The capture of %s's capital and the destruction of the empire's administrative
          structures have sparked a civil war.  Opportunists have flocked to the rebel cause,
          and the upstart %s now holds power in %d rebel provinces.
uk: Гра: Захоплення столиці %s та руйнуванння адміністративної структури країни викликало громадянську війну.
    Сили спротиву під керуванням %s контролюють %d бунтівних областей.

en: Game: The cease-fire with %s has run out. You are now neutral towards the %s.
uk: Гра: Замирення з %s завершено. Тепер Ви нейтральні з %s.

en: Game: The destination location is not known.
uk: Гра: Розміщення пункту призначення не відомо.

en: Game: The diplomatic state between the %s and the %s is now %s.
uk: Гра: Дипломатичний стан між %s та %s відтепер %s.

en: Game: The distance to the target (%i) is greater than the unit's range (%i).
uk: Гра: Відстань до цілі (%i) більша ніж дальність підрозділу (%i).

en: Game: The game is over...
uk: Гра: Гру закінчено...

en: Game: The nuclear attack on %s was avoided by your SDI defense.
uk: Гра: Атомну атаку у %s було нейтралізовано завдяки Вашому СОІ.

en: Game: The people are pleased to hear that your scientists finally know about railroads.
          Workers spontaneously gather and upgrade all cities with railroads.
uk: Гра: Населення з радістю дізналося, що Ваші вчені дослідили та відкрили будівництво залізниць.
          Працівники зібралися та побудували в усіх містах залізницю.

en: Game: The people have overthrown your %s, your country is in turmoil.
uk: Гра: Вашу %s скинуто, країна у хаосі.

en: Game: The people in %s are stunned by your technological insight!
          Workers spontaneously gather and upgrade the city with railroads.
uk: Гра: Городяни у %s вражені Вашим технологічним рівнем!
    Працівники зібралися та збудували у місті залізницю.

en: Game: The production of %s was destroyed in %s, %s are suspected.
uk: Гра: Виробництво %s у %s саботовано, підозра падає на %s.

en: Game: The senate decides to dissolve rather than support your actions any longer.
uk: Гра: Сенат вирішив не підтримувати Вашу діяльність.

en: Game: There is no connection by the name %s.
uk: Гра: Немає з`єднання з ім`ям %s.

en: Game: There is no player nor connection by the name %s.
uk: Гра: Немає з`єднання або гравця з ім`ям %s.

en: Game: This unit has no moves left.
uk: Гра: Підрозділ не може рухатися.

en: Game: This unit type can not be paradropped.
uk: Гра: Цей підрозділ не може бути парашутований.

en: Game: Too far for this unit.
uk: Гра: Задалеко для цього підрозділу.

en: Game: Transfered %s from %s to %s.
uk: Гра: Переправлено %s з %s у %s.

en: Game: Transfered %s in %s from %s to %s.
uk: Гра: Переправлено %s у %s з %s у %s.

en: Game: Turn Bell
uk: Гра: Дзвоник

en: Game: Unit must be on land to perform diplomatic action.
uk: Гра: Підрозділ має бути на суші аби виконувати дипломатичні дії.

en: Game: WARNING, we're LOW on FUNDS sire.
uk: Гра: УВАГА, залишилось МАЛО КОШТІВ.

en: Game: Warning: Famine feared in %s.
uk: Гра: Увага: У %s очикують голодомор.

en: Game: We Love The %s Day canceled in %s.
uk: Гра: Свято любові до %s закінчилося у %s.

en: Game: We Love The %s Day celebrated in %s.
uk: Гра: Свято любові до %s проходить у %s.

en: Game: Wetlands have dried up and vast ranges of grassland have become tundra.
uk: Гра: Волога місцевість пересохла та велика кількість степу перетворилася на тундру.

en: Game: When %s was disbanded your %s could not get out, and it was therefore stranded.
uk: Гра: Коли %s біло розпущено, підрозділ %s не зміг вибратися та зник.

en: Game: Without guidance from the capital, the %s spaceship is lost!
uk: Гра: Без керування зі столиці, космічний корабель %s загублено!

en: Game: Year Advance
uk: Гра: Рік минув

en: Game: You agree on a cease-fire with %s.
uk: Гра: Ви досягли замирення з %s.

en: Game: You agree on a peace treaty with %s.
uk: Гра: Ви досягли миру з %s.

en: Game: You agree on an alliance with %s.
uk: Гра: Ви досягли альянсу з %s.

en: Game: You already have a city called %s
uk: Гра: Ви вже маєте місто назване %s

en: Game: You are dead!
uk: Гра: Ви померли!

en: Game: You are taught the knowledge of %s.
uk: Гра: Ви отримали знання про %s.

en: Game: You can't attack there.
uk: Гра: Ви не можете атакувати тут.

en: Game: You can't bribe a unit from this nation.
uk: Гра: Ви не можете перетягнути на свій бік підрозділ цієї нації.

en: Game: You can't modify your spaceship after launch!
uk: Гра: Ви не можете змінити космічний корабель після запуску!

en: Game: You can't subvert a city from this nation.
uk: Гра: Ви не можете повернути на свій бік місто цієї нації.

en: Game: You can't subvert the capital of a nation.
uk: Гра: Ви не можете повернути на свій бік столицю цієї нації.

en: Game: You cannot sabotage a wonder or a %s!
uk: Гра: Ви не взмозі саботувати диво або %s!

en: Game: You caught %s %s attempting sabotage in %s!
uk: Гра: Ви затримали направлений %s підрозділ %s при спробі саботувати у %s!

en: Game: You caught %s %s attempting to incite a revolt in %s!
uk: Гра: Ви затримали направлений %s підрозділ %s при спробі влаштувати заколот у %s!

en: Game: You caught %s %s attempting to sabotage the %s in %s!
uk: Гра: Ви затримали направлений %s підрозділ %s при спробі саботувати виробництво %s у %s!

en: Game: You conquer %s, your lootings accumulate to %d gold!
uk: Гра: Ви захопили %s, здобич склала %d гривень!

en: Game: You destroy %s completely.
uk: Гра: Ви повністю знищили %s.

en: Game: You don't buy %s!
uk: Гра: Ви не купили %s!

en: Game: You don't have any unplaced Space Components!
uk: Гра: Ви не маєте нерозміщених компонентів космічного корабля!

en: Game: You don't have any unplaced Space Modules!
uk: Гра: У Вас немає нерозміщених космічних модулей!

en: Game: You don't have any unplaced Space Structurals!
uk: Гра: Ви не маєте нерозміщених структур космічного корабля!

en: Game: You don't have enough gold to bribe %s's %s.
uk: Гра: У Вас не вистачає коштів перетягнути на свій бік %s %s.

en: Game: You don't have enough gold to subvert %s.
uk: Гра у Вас не вистачає коштів аби повернути на свій бік %s.

en: Game: You don't have enough gold, you can't accept treaty.
uk: Гра: Ви не маєте достатньо грошей, тож не можете підписати угоду.

en: Game: You don't have tech %s, you can't accept treaty.
uk: Гра: Ви ще не відкрили %s, тож не можете підписати угоду.

en: Game: You found %d gold.
uk: Гра: Ви знайшли %d гривень.

en: Game: You found %s in ancient scrolls of wisdom.
uk: Гра: Ви знайшли знання про %s у загадковій схованці зниклої цивілізації.

en: Game: You found a friendly city.
uk: Гра: Ви знайшли дружнє місто.

en: Game: You get %d gold.
uk: Гра: Ви отримали %d гривень.

en: Game: You give city of %s to %s.
uk: Гра: Ви передали місто %s до %s.

en: Game: You give shared vision to %s.
uk: Гра: Ви передали спільне бачення %s.

en: Game: You have already bought this turn.
uk: Гра: Ви вже купили цього ходу.

en: Game: You have already sold something here this turn.
uk: Гра: Ви вже продали щось з міста цього ходу.

en: Game: You have bought this turn, can't change.
uk: Гра: Ви вже купили цього ходу, неможливо змінити.

en: Game: You have caused an incident while bribing %s's %s.
uk: Гра: Ви призвели до інциденту при купівлі %s %s.

en: Game: You have caused an incident while inciting a revolt in %s.
uk: Гра: Ви призвели до інциденту при влаштуванні заколоту у %s.

en: Game: You have caused an incident while stealing tech from %s.
uk: Гра: Ви призвели до інциденту при крадіжці технології з %s.

en: Game: You have established an embassy in %s.
uk: Гра: Ви відкрили амбасаду у %s.

en: Game: You have founded %s
uk: Гра: Ви заснували %s

en: Game: You have liberated %s!! lootings accumulate to %d gold.
uk: Гра: Ви визволили %s! Здобич склала %d гривень!

en: Game: You have made contact with the %s, ruled by %s.
uk: Гра: Ви зустрілися з нацією %s якою керує %s.

en: Game: You have unleashed a horde of barbarians!
uk: Гра: Ви знайшли армію дикунів!

en: Game: You lost %d unit to an attack from %s's %s%s. | Game: You lost %d units to an attack from %s's %s%s.
uk[0]: Гра: Ви втратили %d підрозділ через атаку %s підрозділу %s%s.
uk[1]: Гра: Ви втратили %d підрозділи через атаку %s підрозділу %s%s.
uk[2]: Гра: Ви втратили %d підрозділів через атаку %s підрозділу %s%s.

en: Game: You lost your capital %s. A new palace was built in %s.
uk: Гра: Ви втратили вашу столицю %s. Новий палац будується у %s.

en: Game: You need an embassy to establish a diplomatic meeting.
uk: Гра: Вам необхідна амбасада аби провадити діпломатичні зустрічі.

en: Game: You need to have a capital in order to launch your spaceship.
uk: Гра: Вам потрібна столиця для запуску Вашого космічного корабля.

en: Game: You nuked %s.
uk: Гра: Вами атаковано атомною бомбою %s.

en: Game: You receive %s's seamap.
uk: Гра: Ви отримали карту океану від %s.

en: Game: You receive %s's worldmap.
uk: Гра: Ви отримали карту світу від %s.

en: Game: You receive city of %s from %s.
uk: Гра: Ви отримали місто %s від %s.

en: Game: You sell %s in %s (now landlocked) for %d gold.
uk: Гра: Ви продали %s у %s (тепер блоковано) за %d гривень.

en: Game: You sell %s in %s for %d gold.
uk: Гра: Ви продали %s у %s за %d гривень.

en: Game: You steal %s from the %s.
uk: Гра: Ви вкрали %s у цивілізації %s.

en: Game: You've been removed from the game!
uk: Гра: Вас видалено з гри!

en: Game: Your %s cancelled patrol order because it encountered a foreign unit.
uk: Гра: Віш підрозділ %s припинив патрулювання після виявлення ворожого підрозділу.

en: Game: Your %s could not find anything to sabotage in %s.
uk: Гра: Ваш %s не зміг найти що саботувати у %s.

en: Game: Your %s could not find the %s technology to steal in %s.
uk: Гра: Ваш %s не зміг найти %s технологій для крадіжки у %s.

en: Game: Your %s could not find the %s to sabotage in %s.
uk: Гра: Ваш %s не зміг найти %s щоб саботувати у %s.

en: Game: Your %s could not poison the water supply in %s.
uk: Гра: Ваш %s не зміг отруїти воду у місті %s.

en: Game: Your %s could not sabotage %s's %s.
uk: Гра: Ваш %s не може саботувати %s %s.

en: Game: Your %s destroyed the %s in %s.
uk: Гра: Ваш підрозділ %s знищив %s у %s.

en: Game: Your %s from %s has arrived in %s, and revenues amount to %d in gold and research.
uk: Гра: Ваш %s з %s досягнув %s, прибуток складається з %d гривень та досліджень.

en: Game: Your %s has been eliminated defending against a %s in %s.
uk: Гра: Ваш підрозділ %s загинув захищаючись проти %s у %s.

en: Game: Your %s has been killed by barbarians!
uk: Гра: Ваш загін %s знищено дикунами!

en: Game: Your %s has been lost on the high seas.
uk: Гра: Ваш підрозділ %s був втрачений у океані.

en: Game: Your %s has returned to refuel.
uk: Гра: Ваш підрозділ %s повернувся для заправки.

en: Game: Your %s has run out of fuel.
uk: Гра: Вашому %s не вистачило палива.

en: Game: Your %s has run out of hit points.
uk: Гра: Ваш підрозділ %s втратив усе здоров'я.

en: Game: Your %s has successfully completed her mission and returned unharmed to %s.
uk: Гра: Ваш %s вдало виконав своє завдання та повернувся неушкодженим у %s.

en: Game: Your %s helps build the %s in %s (%d remaining).
uk: Гра: Ваші %s допомогли будувати %s у %s (залишилося %d).

en: Game: Your %s paradropped into the ocean and was lost.
uk: Гра: Ваших %s парашутовано у океан та втрачено.

en: Game: Your %s poisoned the water supply of %s.
uk: Гра: Ваш %s отруїв воду у місті %s.

en: Game: Your %s stole %s from %s.
uk: Гра: Ваш %s вкрав %s з %s.

en: Game: Your %s stole Future Tech. %d from %s.
uk: Гра: Ваш %s вкрали Технологію Майбутнього %d з %s.

en: Game: Your %s succeeded in bribing %s's %s.
uk: Гра: Ваш %s перетягнув на свій бік %s %s.

en: Game: Your %s succeeded in destroying the production of %s in %s.
uk: Гра: Ваш підрозділ %s вдало саботував виробництво %s у %s.

en: Game: Your %s succeeded in sabotaging %s's %s.
uk: Гра: Ваш %s саботував %s %s.

en: Game: Your %s was bribed by %s.
uk: Гра: Вашого %s перетягнули на бік ворога %s.

en: Game: Your %s was captured after completing her mission in %s.
uk: Гра: Ваш %s був захоплений після того як вдало виконав своє завдання у %s.

en: Game: Your %s was captured after completing her mission.
uk: Гра: Ваш %s був захоплений після того як вдало виконав своє завдання.

en: Game: Your %s was caught in the attempt of inciting a revolt!
uk: Гра: Вашого %s затримано на спробі влаштувати заколот!

en: Game: Your %s was caught in the attempt of industrial sabotage!
uk: Гра: Ваш підрозділ %s затримано на спробі саботувати виробництво!

en: Game: Your %s was caught in the attempt of sabotage!
uk: Гра: Ваш підрозділ %s затримано на спробі саботувати виробництво!

en: Game: Your %s was caught in the attempt of stealing technology from %s.
uk: Гра: Вашого %s захопили на спробі вкрасти технологію з %s.

en: Game: Your %s was eliminated by a defending %s in %s.
uk: Гра: Ваш підрозділ %s загинув захищаючи %s у %s.

en: Game: Your %s was executed in %s by primitive %s.
uk: Гра: Вашого %s стратили у %s нерозвинені %s.

en: Game: Your %s was executed in %s on suspicion of spying.  The %s welcome future diplomatic efforts providing the Ambassador is reputable.
uk: Гра: Страчено Вашого %s у місті %s за підозрою у шпигунстві. %s підтримує майбутні діпломатичні стосунки лише за умови гарної репутації у посла.

en: Game: Your %s was killed by enemy units at the paradrop destination.
uk: Гра: Ваших %s вбито ворогами у точці парашутування.

en: Game: Your %s was nuked by %s.
uk: Гра: Ваш %s атаковано атомною бомбою %s.

en: Game: Your %s was sabotaged by %s!
uk: Гра: Вашого %s саботовано намаганнями %s!

en: Game: Your %s%s survived the pathetic attack from %s's %s.
uk: Гра: Ваш %s%s витримав невдалу атаку від %s %s.

en: Game: Your Nuclear missile was shot down by SDI defences, what a waste.
uk: Гра: Вашу Атомну Ракету було знищено системою захисту СОІ, це втрата. .

en: Game: Your attacking %s failed against %s's %s%s!
uk: Гра: Ваша атака підрозділом %s проти %s підрозділу %s%s провалилася!

en: Game: Your attacking %s succeeded against %s's %s%s!
uk: Гра: Ваша атака %s проти %s %s%s вдалася!

en: Game: Your capital (%s) is requested, you can't accept treaty.
uk: Гра: Вимагають Вашу столицю (%s), Ви не можете підписати угоду.

en: Game: Your nation is thrust into civil war,  %s is declared the leader of the rebel states.
uk: Гра: Ваша нація впала у громадянську війну, %s заявив, що він є лідером бунтівних областей.

en: Game: Your overflight frightens the tribe; they scatter in terror.
uk: Гра: Ваш літак навів жаху на тубільців; вони розбіглися.

en: Game: Your reputation is now %s.
uk: Гра: Ваша репутація відтепер %s.

en: Game: Your spaceship already has the maximum number of Fuel Components!
uk: Гра: Ваш космічний корабель вже має максимальну кількість паливних елементів!

en: Game: Your spaceship already has the maximum number of Habitation Modules!
uk: Ваш космічний корабель вже має максимальну кількість модулів проживання!

en: Game: Your spaceship already has the maximum number of Life Support Modules!
uk: Ваш космічний корабель вже має максимальну кількість модулів життєзабезпечення!

en: Game: Your spaceship already has the maximum number of Propulsion Components!
uk: Гра: Ваш космічний корабель вже має максимальну кількість двигунів!

en: Game: Your spaceship already has the maximum number of Solar Panel Modules!
uk: Гра: Ваш космічний корабель вже має максимальну кількість соняшних панелей!

en: Game: Your spaceship can't be launched yet!
uk: Гра: Ваш космічний корабель не може покищо стартувати!

en: Game: Your spaceship is already launched!
uk: Гра: Ваш космічний корабель запущено!

en: Game: you don't have a worker here.
uk: Гра: Ви не маєте працівника тут.

en: Gems
uk: Діаманти

en: General random seed
uk: Загальне початкове значення

en: Generator 3 didn't place all big islands.
uk: Генератор 3 не може розташувати усі великі острови.

en: Generator 3 left %li landmass unplaced.
uk: Генератор 3 залишив нерозміщеними %li земель.

en: Genetic Engineering
uk: Генетика

en: German
uk: Німці

en: Get Score
uk: Отримати рахунки

en: Get sound sets from <%s>.
uk: Беріть звукові набори з <%s>.

en: Gibbon's
uk: Гіббон

en: Give shared vision
uk: Надати спільне бачення

en: Gives all sea units 1 additional movement point and eliminates the risk of losing Triremes on the high seas.  Makes all new sea units veterans (for all cities).
uk: Надає усім морським підрозділам 1 додатковий рух та вказує на ризик втрати Трієми у океані. Робить усі нові морські підрозділи ветеранами (в усіх містах).

en: Gives all sea units 1 additional movement point.
uk: Надає усім морськім підрозділам один додатковй хід.

en: Gives all sea units 2 additional movement points.
uk: Дає морськім підрозділам два додаткові ходи

en: Gives one extra food resource on all Ocean squares.  The city needs to be coastal to build this improvement.
uk: Збільшує на 1 кількість їжі на усіх Океанських територіях. Аби побудувати Гавань місту потрібно бути прибережним.

en: Gives sea units one extra move.
uk: Надає морськім підрозділам додатковий хід.

en: Glacier
uk: Льодовик

en: Glaciers are found only in the most northerly or southerly reaches of the world.  They are very cold, and hence difficult to work with.
uk: Льодовики знаходяться лише недалеко від полюсів - південного та північного. Вони дуже холодні - що робить важкою працю на них.

en: Global: Eco-Disaster
uk: Глобільне: Екологічна катастрофа

en: Global: Nuke Detonated
uk: Глобільне: Підірвано атомну бомбу

en: Glorious
uk: Славетні

en: Go to
uk: Йти

en: Go/Air_lift to City
uk: Йти/Літіти у місто

en: Go/Airlift to City
uk: Йти/Летіти у місто

en: Go\/Airlift to City
uk: Йти\/Перелітіти до міста

en: Goal
uk: Мета

en: Goal: %s (%d steps)
uk: Мета: %s (%d шагів)

en: Gold
uk: Гроші

en: Gold(max %d)
uk: Гроші(макс %d)

en: Gold:
uk: Гроші:

en: Gold:    %2d (%+2d)
    Luxury:  %2d
    Science: %2d
uk: Гроші:  %2d (%+2d)
    Розкіш: %2d
    Наука:  %2d

en: Gold:  %3d (%+-4d)
    Lux:   %3d
    Sci:   %3d
uk: Гроші:  %3d (%+-4d)
    Розкіш: %3d
    Наука:  %3d

en: Gold: %d
uk: Грошей: %d

en: Goodbye.
uk: До побачення.

en: Got a packet of type %d from a dead or observer player
uk: Отримано пакет типу %d від мертвого гравця або наглядача

en: Goto
uk: Перейти

en: Goto and Close
uk: Йти та закрити

en: Goto location
uk: Йти до

en: Goto this location
uk: Йти до

en: Goto/Airlift Unit
uk: Рухати/Перенести підрозділ

en: Government
uk: Керівництво

en: Government: %s
uk: Керівництво: %s

en: Go|Airlift to City
uk: Йти/Літіти у місто

en: Grab the 'first come' command access level.
uk: Отримати 'first come' рівень доступу до команд.

en: Gran Bruixa
uk: Велика Відьма

en: Granary
uk: Амбар

en: Granary:
uk: Амбар:

en: Granary: %3d/%-3d
uk: Амбар: %3d/%-3d

en: Granary: %c%3d/%-3d
uk: Амбар: %c%3d/%-3d

en: Grassland
uk: Степ

en: Grasslands afford exceptional agricultural opportunities.
uk: Степи найкращі території для сільського господарства.

en: Great
uk: Великі

en: Great Chief
uk: Великій вождь

en: Great Duchess
uk: Велика княжна

en: Great Duke
uk: Великий князь

en: Great Khan
uk: Великий хан

en: Great Library
uk: Велика Бібліотека

en: Great Pharaoh
uk: Великий Фараон

en: Great Wall
uk: Велика стіна

en: Great philosophers from all the world join your civilization: you get an immediate advance.
uk: Видатні філософи з усього світу приєднуються до Вашої цивілізації: Ви отримуєте нове знання.

en: Greek
uk: Грекі

en: Guerilla Warfare
uk: Партизанська війна

en: Gunpowder
uk: Порох

en: Hanging Gardens
uk: Вісячі сади

en: Happin_ess
uk: Щастя

en: Happiness
uk: Щастя

en: Happiness page
uk: Сторінка щастя

en: Harbour
uk: Гавань

en: Helicopter
uk: Гелікоптер

en: Helicopters
uk: Ґелікоптери

en: Help
uk: Допомога

en: Help Build Wonder
uk: Допомогти будувати Диво

en: Help _Build Wonder
uk: Допомогти будувати диво

en: Help argument '%s' is ambiguous.
uk: Аргумент допомоги '%s' двозначний.

en: Help build Wonder
uk: Допомогти будувати Диво

en: Help build _Wonder
uk: Допомогти будувати Диво

en: Help:
uk: Допомога:

en: Herodotus'
uk: Геродот

en: Hetman
uk: Гетьман

en: High Priest
uk: Духовний лідер

en: High Priestess
uk: Духовний лідер

en: High landmass - this may take a few seconds.
uk: Багато землі - це займе декілька секунд.

en: Hilarious
uk: Веселі

en: Hills
uk: Пагорби

en: Historian Publishes!
uk: Історичні дослідники!

en: Hitpoints:
uk: Здоров'я:

en: Honorable
uk: Непогана

en: Hoover Dam
uk: ДніпроГЕС

en: Horseback Riding
uk: Верхова їзда

en: Horsemen
uk: Кіннота

en: Horses
uk: Коні

en: Host
uk: Хост

en: Host:
uk: Адреса:

en: However, if the number of happy citizens in a city is at least as great as the number of content citizens, and you have no unhappy citizens in that city, and the city has at least 3 citizens, then the city celebrates.  This is designated by the term "Rapture" on the City Report.  The effects of celebration vary depending on your government type:
uk: У випадку якщо кількість щасливих городян у місті щонайменше перевищує кількість нейтральних, та Ви не маєте нещасних городян у цьому місті, та місто налічує щонайменше 3 городян, місто святкує. Це позначається терміном "Захоплення" у Звіті міста. Ефект святкування залежить від форми правління:

en: Howitzer
uk: Гаубиця

en: Human
uk: Людина

en: Hungarian
uk: Угорці

en: Hut
uk: Хутір

en: Hut: Barbarians in a Hut Roused
uk: Хутір: Дикуни з хутора

en: Hut: City Founded from Hut
uk: Хутір: Місто засноване з хутора

en: Hut: Gold Found in Hut
uk: Хутір: Найдено гроші на хуторі

en: Hut: Killed by Barbarians in a Hut
uk: Хутір: Вбито дикунами на хуторі

en: Hut: Mercenaries Found in Hut
uk: Хутір: Знайдено найманців на хуторі

en: Hut: Settler Found in Hut
uk: Хутір: Знайдено колоністів на хуторі

en: Hut: Tech Found in Hut
uk: Хутір: Знайдено знання на хуторі

en: Hut: Unit Spared by Barbarians
uk: Хутір: З'єднання не зачипили дикуни

en: Hydro Plant
uk: Гідростанція

en: Idle
uk: Простоює

en: Idle Turns
uk: Простоює ходів

en: If 'cmdlevel first come' has been used to set a special 'first come'
    command access level, this is the command to grab it with.
uk: Якщо команду 'cmdlevel first come' було застосовано аби встановити спеціальний 'first come'
    рівень доступу до команд, то ця команда дозволяє його отримати.

en: If a TCP connection is blocking for a time greater than this value, then the TCP connection is closed. Zero means there is no timeout beyond that enforced by the TCP protocol implementation itself.
uk: Якщо TCP з'єднання заблоковано довше ніж connection на становлене значення, тоді воно закривається. Нуль встановлює відсутність таймаутів окрім тих що містить у собі TCP протокол.

en: If a city would expand, but it can't because it needs an Aqueduct (or Sewer System), it loses this percentage of its foodbox (or half that amount if it has a Granary).
uk: Якщо місто повино зростати, але не може за відсутності Водогону (або Каналізації), воно втрачає відсоток від своїх запасів продуктів (або його половину за наявності Амбару).

en: If all players have not hit "Turn Done" before this time is up, then the turn ends automatically. Zero means there is no timeout. In DEBUG servers, a timeout of -1 sets the autogame test mode. Use this with the command "timeoutincrease" to have a dynamic timer.
uk: Якщо всі гравці не натиснуть 'Завершено хід' до закінчення цього часу, то хід завершиться автоматично. 0 встановлює відсутність таймауту. У ВІДЛАДОЧНИХ серверах, встановлення у -1 встановлює тестовий режим автогри. Використовуйте опцію разом з 'timeoutincrease' аби мати дінамічний таймаут.

en: If all players have not hit "Turn Done" before this time is up, then the turn ends automatically. Zero means there is no timeout. Use this with the command "timeoutincrease" to have a dynamic timer.
uk: Якщо всі гравці не натиснуть 'Завершено хід' до закінчення цього часу, то хід завершиться автоматично. 0 встановлює відсутність таймауту. Використовуйте опцію разом з 'timeoutincrease' аби мати дінамічний таймаут.

en: If enabled, the default city names will be determined based on the surrounding terrain.
uk: Якщо активовано, назва міста по замовчуванню буде буде визначатися відповідно до прилеглих земель.

en: If non-zero, saved games will be compressed using zlib (gzip format).  Larger values will give better compression but take longer.  If the maximum is zero this server was not compiled to use zlib.
uk: Якщо не нуль то збережені ігри будуть стиснуті з використанням (формат gzip). Більші значення дають кращу компресію, але вона довше виконується. Якщо максимальне значення нуль - тоді сервер зібрано без zlib.

en: If set to 0, combat is Civ1/2-style (when you attack, you remain in place).  If set to 100, attacking units will always move into the tile they attacked if they win the combat (and no enemy units remain in the tile).  If set to a value between 0 and 100, this will be used as the percent chance of "occupying" territory.
uk: Якщо встановлено у 0, бій проходить у стилі Цивілізації I/II (після атаки Ви залишаєтесь на місці). Якщо встановлено у 100, атакуючий підрозділ завжди переміщується на клітину яку атакував якщо він переміг в бою та немає ворожих підрозділів на клітинці (як у шахах).  Якщо встановлено у значення між 0 та 100, це використовується як процент ймовірності 'захоплення' території.

en: If set to 0, there are no restrictions: players can have multiple cities with the same names. If set to 1, city names have to be unique to a player: one player can't have multiple cities with the same name. If set to 2 or 3, city names have to be globally unique: all cities in a game have to have different names. If set to 3, a player isn't allowed to use a default city name of another nations.
uk: Якщо 0, то немає обмежень: гравці можуть мати багато міст з однією назвою. Якщо 1, назви міст у гравця повинні бути унікальними: один гравець не може мати декілька міст з однією назвою. Якщо 2 або 3, назви міст повинні бути глобально унікальними: усі міста у грі повинні мати різні назви. Якщо 3, гравцю не дозволено використовувати назву міста по замовчуванню іншої нації.

en: If the attacker is a ground unit and wins, and the defender is in a city without City Walls, the city is reduced in size by 1.
uk: Якщо атакуючий є сухопутним загоном та виграє, а захисник знаходиться у місті без міськіх стін - то населення міста зменшується на 1.

en: If the capital of a civilization is captured, a spaceship that has been launched will be lost, so defend your capital well!
uk: Якщо столицю цивілізації захоплено, запущений космічний корабель буде втраченоa, тож добре охороняйте свою столицю!

en: If the defender loses, and is not inside a city or fortress, all other units at the defender's location are destroyed along with the defender.
uk: Якщо захисника знищено, та він не у місті або укріпленні, усі інші загони на тій же клітинці також знищуються.

en: If the number of unhappy citizens in a city exceeds the number of happy citizens, the city falls into disorder.  When a city falls into disorder, it produces nothing.  Cities which are in disorder are easier for enemy Diplomats and Spies to incite to revolt. Prolonged disorder under Democracy can lead to a spontaneous revolution, overthrowing your government.
uk: Якщо кількість нещасних городян у місті перевищує кількість щасливих, місто впадає у заколот. Коли місто впало у заколот, воно нічого не виробляє. Міста що бунтують стають легкою здобичю для ворожіх Діпломатів та Шпигунів при влаштуванні революції. Продовжуючися заколоти за Демократії можуть призвести до неочикуваної революції проти Вашої форми правління.

en: If the success probability is below 100%, some fraction of the people on board may not survive the journey.  This reduces the score bonus from the spaceship, but it still counts as a win.
uk: Якщо можливість дольоту становить 100%, деякі групи людей можуть не вірити у успіх. Це зменшує бонус на рахунок від космічного корабля, але все одно рахується як перемога.

en: If there are fewer than this many players when the game starts, extra AI players will be created to increase the total number of players to the value of this option.
uk: Якщо гравців при старті гри менше, додаткові комп'ютерні гравці будуть створені аби збільшити кількість гравців до значення цієї опції.

en: If this is set to 1 the game turn is not advanced until all players have finished their turn, including disconnected players.
uk: Якщо встановлено 1 - хід гри не завершено доти, докі усі гравці (рахуючи відключених) не закінчать свій хід.

en: If this is set to 1 the game turn will not advance until the timeout has expired, irrespective of players clicking on "Turn Done".
uk: Якщо встановлено 1 хід не буде завершено доки не вичерпається час затримки, незалежно чи гравці натиснуть 'Завершено хід'.

en: If this is set to 1 when the capital is conquered, palace is automatically rebuilt for free in another randomly choosed city, regardless on the knowledge of Masonry.
uk: Якщо встановлено у 1 то при захопленні столиці, палац автоматично та безкоштовно будується у іншому випадково обраному місті, відповідно до знання про Будівництво.

en: If this is set to 1, AI status is turned off when a player connects, and on when a player disconnects.
uk: Якщо встановлено у 1, комп'ютер передає керування якщо гравець під'єднується, та забирає його на себе при від'єднанні.

en: If this is set to 1, only those units and cities within the sightrange of your own units and cities will be revealed to you. You will not see new cities or terrain changes in squares not observed.
uk: Якщо 1, тількі міста та підрозділи на відстані не більше sightrange від Ваших міст та підрозділів доступні Вашому погляду. Ви не побачите нові міста або зміни територій на клітинах що поза відстан'ю sightrange.

en: If this is set to 1, player statistics are appended to the file "civscore.log" every turn.  These statistics can be used to create power graphs after the game.
uk: Якщо 1, статистика гравця додається до файлу 'civscore.log' кожного ходу. Ця статистика може бути використана для створення графіків після гри.

en: If this option is 1, players can build spaceships.
uk: Якщо 1, гравці мають змогу будувати космічній корабель.

en: If we would now start with %s we would need %d bulbs.
uk: Якщо розпочнемо з %s то будемо потребувати %d балів.

en: If you add a preset by hand, also update "number_of_presets"
uk: Якщо ви змінили предустановку вручну, такой змінить 'number_of_presets'

en: If you change your current research technology, and you have positive research points, you lose this percentage of those research points.  This does not apply if you have just gained tech this turn.
uk: Якщо Ви змінюєте поточну досліджувану технологію та вже маєте якісь бали Ви втратите саме таку кількість балів. Це не розповсюджується на випадки отримання технології цього ходу та вибору нової.

en: If you find any bugs, then please send us a bug report.  This is best done by visiting the Freeciv Bug Tracking System, at:
    
      http://www.freeciv.org/cgi-bin/bugs
    
    or by sending email to:  bugs@cvs.freeciv.org
uk: Якщо Ви знайдете помилку, відправте звіт про неї.  Найкраще це робити відвідавши Систему відсліжування помилок Freeciv, на:
    
      http://www.freeciv.org/cgi-bin/bugs
    
    або відправивши листа на: bugs@cvs.freeciv.org

en: If, after these modifications, the attacker has a strength of 0, it automatically loses.  Otherwise, if the defender has a strength of 0, the defender loses.
uk: Якщо, після цих модифікацій, атакуючій має силу 0, він автоматично програє. Також, якщо захисник має силу 0, то він програє.

en: Imperator
uk: Імператор

en: Imperatrix
uk: Імператриця

en: Improvement
uk: Будівлі

en: Improvement: Bought
uk: Будівля: Куплено

en: Improvement: Built
uk: Будівля: Збудовано

en: Improvement: Forced to Sell
uk: Будівля: Вимушено продано

en: Improvement: New Improvement Selected
uk: Будівля: Нову будівлю обрано

en: Improvement: Sold
uk: Будівля: Продано

en: Improvements
uk: Будівлі

en: Improvements in City
uk: Будівлі у місті

en: Improves the effect of Cathedrals.
uk: Підвищує ефективність Соборів.

en: Improves the effect of Colosseums.
uk: Збільшує ефективність Цирків.

en: Improves the effect of Temples.
uk: Збільшує ефективність Церков.

en: In addition to being amenable to agriculture, Hills are frequently rich in resources.
uk: Разом з доступністю для сільського господарства, Пагорби часто багаті ресурсами.

en: In addition to providing for fishing, Rivers make for excellent lines of communications and trade.
    
    Roads and railroads can only be built on River squares if your civilization has learned Bridge Building technology.
uk: На додаток до рибальства, Ріки є відмінними шляхами зв'язку та торгівлі.
    
    Шляхи та Залізниці можуть бути збудовані на річках лише за умови відкриття вашоє цивілізацією Мостобудування.

en: In addition, the form of government directly contributes to the chance of civil war.  Governments with universal franchise are far less likely to revolt than those more despotic in nature.
uk: На додаток, форма правління прямо впливає на можливість громадянської війни. Форма правління зі свободою вибору та правом голосу менш схільна до повстання тому що вона менш деспотічна по своїй природі.

en: In all cities, the unhappiness effect of every unit is reduced by 1. This means that in a Republic, units do not cause unhappiness, and in a Democracy, aggressive units cause only 1 unhappy citizen each.
uk: В усіх містах, ефект нещастя через військовий підрозділ зменшується на 1. Тобто, за Республікі підрозділ не створює нещасних, та за Демократії, агресивні підрозділи спричиняють лише одне нещастя.

en: In order to offset unhappiness, you may build city improvements that make unhappy citizens content  (such as, a Temple, a Colosseum, or a Cathedral - or even a Courthouse if your government is a Democracy), and/or relevant wonders of the world, and/or convert part of your trade into luxuries.  For every two luxuries produced in a city, one content citizen is made happy.  After converting all content citizens to happy citizens, unhappy citizens are converted to happy and/or content.  Some wonders of the world have also effects on citizens' happiness (see the appropriate sections for details).
uk: На додачу до зменшення нещастя, Ви можете будувати будівлі що роблять нещасних городян нейтральними (такі як Церква, Цирк або Собор - або навіть Суд якщо Ваша форма правління Демократія), та/або відповідні дива світу, та/або перетворити частину Вашої торгівлі у розкіш. Для кожних двох одиниць розкоші у місті, один нейтральний городянин стає щасливим. Після перетворення усіх нейтральних городян на щасливих, нещасні городяни перетворюються на щасливих та/або нейтральних. Деякі дива світу також впливають на щастя городян (дивись відповідні розділи для додаткової інформації).

en: In the following special cases ZOC does not apply:
    - A unit moving directly into or out of a city.
    - A unit moving onto a square occupied by a friendly unit.
    - A unit moving from an ocean square (disembarking from a boat).
    - A unit type which explicitly ignores ZOC, eg Diplomats and Spies.
uk: У наступних випадках Зони контролю не діють:
    - Підрозділ входить або виходить з міста.
    - Підрозділ рухається на клітину з дружнім підрозділом.
    - Підрозділ рухається з океану (вивантажується з корабля).
    - Є підрозділи котрі ігнорують Зони контролю, як то Діломати та Шпигуни.

en: In this case, the odds greatly favor the attacker winning.  The Battleship is 25% less likely to score a hit in any given round, but the Battleship has twice as many hit points. The Battleship should expect to lose about 60% of its hit points during the fight, and should expect to have no movement points left.
uk: У цьому випадку, найшвидше за все нападник виграє. Лінкор має менш ніж 25% вірогідність програшу у кожному раунді, але Лінкор має удвічі більше здоров'я. Лінкор повинен втратити біля 60% здоров'я напротязі бою, та скоріш за все не буде мати руху.

en: In-Prog
uk: Проц

en: Inca
uk: Інки

en: Incite a Revolt
uk: Підбурити до революції

en: Incite a Revolt!
uk: Влаштовано революцію!

en: Incite a _Revolt
uk: Підбурити до революції

en: Incite a _revolt
uk: Влаштувати революцію

en: Incite a revolt for %d gold?
    Treasury contains %d gold.
uk: Влаштувати революцію за %d гривень?
    Бюджет налічує %d гривень.

en: Inciting a revolt costs %d gold.
    Treasury contains %d gold.
uk: Влаштувати революцію коштує %d гривень.
    Бюджет налічує %d гривень.

en: Income: %d    Total Costs: %d
uk: Доход: %d    Затрати: %d

en: Income:%6d    Total Costs: %6d
uk: Доход:%6d    Коштує: %6d

en: Increases the defence strength of units within a city by a factor of 2 when defending against bombardments from enemy ships.
uk: Підвищує вдвічі захисну силу підрозділів у місті при захисті від обстрилів з ворожіх кораблів.

en: Increases the food resources by 50% on each farmland square which is being used around the city.  Farmland squares are those which have been irrigated a second time.
uk: Збільшує отримання продовольства на 50% на кожній фермі навколо міста. Ферми - це клітини які було зрошено двічі.

en: Increases the luxury and tax output in a city by 50%.
uk: Збільшуе розкіш та сбір податків у місті на 50%.

en: Increases the pollution generated by the population.
uk: Підвищує забруднення що спричинено населенням.

en: Increases the science output in a city by 50%.
uk: Підвищуе розвиток науки на 50% у місті де її побудовано.

en: Increases the shield production in a city by 50%.  This increase may also contribute significantly to pollution.
uk: Підвищує виробництво у місті на 50%. Також суттєво збільшує забруднення.

en: Increases the shield production of a Factory or Mfg. Plant in a city: a Factory and a Power Plant together give a 100% production bonus, and a Factory, Mfg. Plant and Power Plant together give a 150% production bonus.  The extra production may lead to the city generating more pollution.
    
    A city can only have one Hydro Plant, Power Plant, or Nuclear Plant.
uk: Збільшує виробництво на Фабриках та Заводах у місті: Фабрика та Теплостанція разом дають приріст виробництва 100%, Фабрика, Завод та Теплостанція разом дають 150% прирісту виробництва. Додаткове виробництво може привести до того що місто буде виробляти більше забруднення.
    
    Місто може мати лише одну Гідро, Тепло чи Aтомну станцію.

en: Increases the shield production of a Factory or Mfg. Plant in a city: a Factory and a Power Plant together give a 75% production bonus, and a Factory, Mfg. Plant and Power Plant together give a 150% production bonus.  The extra production may lead to the city generating more pollution.
    
    A city can only have one Hydro Plant, Power Plant, or Nuclear Plant.
uk: Збільшує виробництво на Фабриках та Заводах у місті: Фабрика та Теплостанція разом дають приріст виробництва 75%, Фабрика, Завод та Теплостанція разом дають 150% прирісту виробництва. Додаткове виробництво може призвести до того що місто буде виробляти більше забруднення.
    
    Місто може мати лише одну Гідро, Тепло чи Aтомну станцію.

en: Increases trade resources by 50% on all squares with roads or railroads.
uk: Збільшує торгові ресурси на 50% на усіх клітинах з шляхами та залізницями.

en: Indian
uk: Індуси

en: Industrial
uk: Індустріальні

en: Industrial Sabotage
uk: Індустріальний саботаж

en: Industrial _Sabotage
uk: Індустріальний саботаж

en: Industrial _sabotage
uk: Індустріальній саботаж

en: Industrialization
uk: Індустріалізація

en: Info
uk: Інфо

en: Infrastructure:
uk: Іфраструктура:

en: Insert
uk: Вставити

en: Intelligence
uk: Розвідка

en: Intelligence Information for the %s Empire
uk: Розвідувальна інформація по Імперії нації %s

en: Internally, the values used for attacker and defender strength are 180 and 225, respectively.
uk: У програмі, значення використовувані для сили атакуючого та захищающогося складають 180 та 225, відповідно.

en: Introduces angry citizens like civilization II. Angry citizens have to become unhappy before any other class of citizens may be considered. See also unhappysize, cityfactor and governments.
uk: Додає злих громадям як у Цивілізації II. Злі громадяни є несчасними перш ніж інші класи громадян. Також дивись unhappysize, cityfactor та Форми правління.

en: Invalid $http_proxy value, cannot find separating '/'
uk: Погане значення $http_proxy, не знайдено розділяючих '/'

en: Invalid $http_proxy value, must start with 'http://'
uk: Погане значення $http_proxy, повино починатися з 'http://'

en: Invalid argument %d.
uk: Невірний аргумент %d.

en: Invalid metaserver URL, must start with 'http://'
uk: Погана адреса метасервера, повина починатися з 'http://'

en: Invalid name '%s'
uk: Невірне ім'я '%s'

en: Invention
uk: Винахідництво

en: Invert Selection
uk: Обернути виділення

en: Investigate City
uk: Дослідити місто

en: Investigate City (free)
uk: Дослідити місто (вільно)

en: Irish
uk: Ірланці

en: Iron
uk: Залізо

en: Iron Working
uk: Обробка заліза

en: Ironclad
uk: Броненосець

en: Irrig. Result/Time:
uk: Зрошення Рез/Час:

en: Irrig. Rslt/Time:
uk: Зрошення Рес/Час:

en: Irrigation
uk: Зрошення

en: Isaac Newton's College
uk: Коледж Ісака Ньютона

en: Israeli
uk: Ізрал'єтяни

en: Italian
uk: Італійці

en: Ivory
uk: Бівні

en: J.S. Bach's Cathedral
uk: Собор Й.С. Баха

en: January
uk: Січні

en: Japanese
uk: Японці

en: Join Game
uk: Приє'днатися до гри

en: July
uk: Липні

en: June
uk: Червні

en: Jungle
uk: Джунглі

en: Jungles are densely overgrown, making agriculture somewhat problematic.
uk: Джунглі заполонена рослинами місцевість непридатна для сільського господарства.

en: Keep dialogs on top (GTK+ 2.0 only)
uk: Завжди поверх (лише GTK+ 2.0)

en: Keep moving
uk: Продовжувати рух

en: Kenyan
uk: Кенійці

en: Keyboard shortcuts: Home to focus the worklist, End to focus the available list, Up/Down arrows to select previous/next item in worklist or available list, PageUp/Down to move items up/down in the worklist, Insert to insert items from the available list into the worklist and Delete to delete the selected item from the worklist.
uk: Скорочення клавіатури: Home фокусує план будівництва, End фокусує список доступних будівель, стрілки Up/Down обирають наступну/попередню позицію у списку, PageUp/Down аби пересовувати позиції вище/нижче у плані будівництва, Insert вставляє позицію з списку доступного в план будівництва та Delete видаляє обрану позицію з плану будівництва.

en: Keyboard:
    =========
      a: (a)uto-settler  (settler units)
      a: (a)uto-attack  (military units)
      b: (b)uild city  (settler units)
      b: help (b)uild wonder  (caravan units)
      c: (c)enter view on unit
      C: unit (c)onnect  (then left-click mouse to select destination)
      d: (d)iplomat/spy actions  (diplomat/spy units)
      D: (D)isband unit
      e: build airbas(e)  (airbase units)
      f: (f)ortify unit  (military units)
      f: build (f)ortress  (settler units)
      F: open (F)ind City dialog
      g: unit (g)oto  (then left-click mouse to select destination)
      h: change (h)omecity  (to city at current location)
      i: build (i)rrigation/farmland  (settler units; may convert terr)
      l: go/air(l)ift to city
      L: open Work(L)ists dialog
      m: build (m)ine  (settler units; may convert terrain)
      n: clean (n)uclear fallout
      N: explode (N)uclear
      o: transf(o)rm terrain
      p: clean (p)ollution  (settler units)
      p: (p)aradrop  (paratroop units)
      P: (P)illage terrain alteration
      q: unit patrol  (then left-click mouse to select destination)
      r: build (r)oad/railroad  (settler units)
      r: establish trade (r)oute  (caravan units)
      R: incite a (R)evolution
      s: (s)entry unit
      t: show (t)iles city is using  (mouse over or near city)
      T: open (T)ax/Lux/Sci Rates dialog
      u: (u)nload boat
      w: (w)ait until later in turn
      W: (W)ake up other units on tile
      x: auto-e(x)plore
    
      1: move south-west                  F1: open City Report
      2: move south                       F2: open Unit Report
      3: move south-east                  F3: open Players dialog
      4: move west                        F5: open Economy Report
      5: focus on next unit               F6: open Science Report
      6: move east                        F7: open World Wonders
      7: move north-west                  F8: open Top Five Cities
      8: move north                      F10: open Messages dialog
      9: move north-east                 F11: open Demographics
                                         F12: open Spaceship
    
      arrows: move unit            Control-g: grid lines on/off
       space: unit stay put        Control-n: city names on/off
         tab: focus on next unit   Control-p: city production on/off
      return: turn done
uk: Клавіатура:
    =========
      a: (a)вто-колоніст (підрозділ колоністів/інженерів)
      a: (a)вто-атака (військовий підрозділ)
      b: (б)удувати місто (підрозділ колоністів/інженерів)
      b: допомогти (б)удувати Диво (Караван)
      c: (ц)ентрувати екран на підрозділі
      C: з'єднати підрозділ (потім мишкою клік лівою для вибору цілі)
      d: дії (д)іпломата/шпигуна (діпломат/шпигун)
      D: розпустити підрозділ
      e: будувати авіабазу (авіапідрозділ)
      f: укріпити підрозділ (військовий підрозділ)
      f: будувати укріплення (підрозділ колоністів/інженерів)
      F: відкрити діалог Пошуку Міста
      g: підрозділу йти до (потім мишкою клік лівою для вибору цілі)
      h: змінити домівку (на місто поточного розташування)
      i: будувати зрошення/ферму (підрозділ колоністів/інженерів; може змінити територію)
      l: йти/летіти до міста
      L: відкрити вікно Плану Будівництва
      m: будувати шахту (підрозділ колоністів/інженерів; може змінити територію)
      n: нейтралізувати радіаційне забруднення
      N: підірвати атомну бомбу
      o: змінити територію
      p: нейтралізувати забруднення (підрозділ колоністів/інженерів)
      p: (п)арашутувати (парашутисти)
      P: зруйнувати зміни рельєфу
      q: патрулювати (потім мишкою клік лівою для вибору цілі)
      r: будувати шлях/залізницу (підрозділ колоністів/інженерів)
      r: встановити торговий шлях (Караван)
      R: підбурити до (Р)еволюції
      s: підрозділ на варту
      t: показати територію що використовується містом (мишу над або близько до міста)
      T: відкрити рівні Под/Роз/Наука
      u: розвантажити корабель
      w: чекати пізніше цього ходу
      W: активізувати інші підрозділи на полі
      x: авто-дослідження
    
      1: рухатись на південний захід      F1: відкрити звіт по містам
      2: рухатись на південь              F2: відкрити звіт по підрозділам
      3: рухатись на південний схід       F3: відкрити список гравців
      4: рухатись на захід                F5: відкрити звіт по економіці
      5: наступний підрозділ              F6: відкрити звіт по науці
      6: рухатись на схід                 F7: відкрити Дива Світу
      7: рухатись на північний захід      F8: відкрити список 5 найвизначніших міст
      8: рухатись на північ              F10: відкрити вікно повідомлень
      9: рухатись на північний схід      F11: відкрити звіт по демографії
                                         F12: відкрити звіт по космічному кораблю
    
     стрілки: перемістити підрозділ Control-g: сітка так/ні
       space: залишити на місті     Control-n: назви міст так/ні
         tab: наступний підрозділ   Control-p: виробництво так/ні
      return: завершити хід

en: Khan
uk: Хан

en: King
uk: Король

en: King Richard's Crusade
uk: Хрестовий похід Короля Річарда

en: Kingdom
uk: Королівство

en: Knights
uk: Лицарі

en: Korean
uk: Корейці

en: Labor Union
uk: Профспілка

en: Lady Protector
uk: Леді Захисник

en: Land Area
uk: Місцевість

en: Land units
uk: Сухопутні підрозділи

en: Land units move on land, and suffer the movement effects of terrain, but benefit from roads and railroads.  They cannot move on ocean squares except when carried by an appropriate sea unit.  When at sea, they cannot attack or defend for themselves, but rely on the sea unit carrying them.  Land units are the only units subject to zones of control.  On land, land units can fortify to get a 50% defensive bonus; land units in cities automatically get this bonus, whether fortified or not.  When a land unit successfully attacks a city without City Walls, the city is reduced by one population point.  Land units with zero attack strength are non-military units: they require no upkeep, have no happiness effects, and cannot attack enemy units or capture enemy cities.
uk: Сухопутні загони рухаються по землі з врахуванням ефекту руху територій, та рухаються краще шляхами та залізницями. Вони не можуть рухатися океаном, та мають бути транспортовані відповідним морським підрозділом. У морі, вони не можуть атакувати та захищатися самостійно, та цілком залежать від перевізника. Наземні загони також підпадають під дію зон контролю. На суші, сухопутні загони можуть укріплюватись аби отримати 50% приріст захисту; загон у місті автоматично отримує цей приріст, незалежно укріплений він чи ні. Коли наземний загін вдало атакує місто без стін, населення міста зменшується на 1. Сухопутні загони з нульовою силою атаки це невійськові загони: вони не вимагають утримання, не впливають на щастя, та не можуть атакувати ворожі загони та захоплювати міста.

en: Language_s
uk: Мова

en: Languages
uk: Мови

en: Laser
uk: Лазер

en: Last active page
uk: Остання активна сторінка

en: Last player has disconnected: will need to restart.
uk: Останній гравець відключився: Вам потрібно рестартуватись.

en: Latvian
uk: Латиші

en: Launch
uk: Запустити

en: Leader:
uk: Голова:

en: Leadership
uk: Лідерство

en: Legion
uk: Легіон

en: Leonardo's Workshop
uk: Майстерня Леонардо

en: Level: %s
uk: Рівень: %s

en: Library
uk: Бібліотека

en: Lighthouse
uk: Маяк

en: Like air units, Helicopters can move on any square not occupied by an enemy unit or enemy city, and their movement rate is not affected by loss of hitpoints.  Helicopters do not require fuel, but they lose a small amount of health for every turn not spent in a city or an Airbase, unless you have the United Nations wonder.  Unlike other air units, Helicopters can capture enemy cities.
uk: Як авіазагони, Гелікоптери можуть рухатись на кожну клітинку не окуповану ворогом або ворожим містом, та їх можливість руху не змінюється при втраті здоров'я. Гелікоптерам не потрібне пільне, але вони втрачають невелику кількість здоров'я на кожному ході що не завершується у місті або на авіабазі, якщо ви не маєте дива Об'єднанні Нації. На відміну від інших авіапідрозділів, Гелікоптери можуть захоплювати ворожі міста.

en: List all units
uk: Показати всі підрозділи

en: List of connections to server:
uk: Список з'єднань сервера:

en: List of players:
uk: Список гравців:

en: Literacy
uk: Література

en: Lithuanian
uk: Літовці

en: Livy's
uk: Лівій

en: Load Game
uk: Завантажити гру

en: Load Scenario
uk: Завантажити сценарій

en: Load a game from <file-name>. Any current data including players, rulesets and server options are lost.
uk: Завантажує гру з <файл>. Будь які поточні данні враховуючи гравців, набори правил та опції сервера втрачаються..

en: Load game from file.
uk: Завантажує гру з файлу.

en: Loading rulesets
uk: Завантажую правила

en: Loading saved game: %s...
uk: Завантажуємо збережену гру: %s...

en: Loading script file: %s
uk: Завантажую файл скрипту: %s

en: Local Options
uk: Локальні опції

en: Location: (%d, %d)
uk: Розміщення: (%d, %d)

en: Lock
uk: Блокувати

en: Lord Protector
uk: Лорд Захисник

en: Lost connection to server!
uk: Втрачено зв'язок з сервером.

en: Lost connection: %s.
uk: Втрачено з'єднання: %s.

en: Luxury
uk: Розкіш

en: Luxury:
uk: Розкіш:

en: Luxury: %d total (maximum %d usable).
uk: Розкіш: Загалом %d (максимум доступно %d).

en: Luxury: %d total.
uk: Розкіш: %d загалом.

en: Luxury: %d%%
uk: Розкіш: %d%%

en: Machine Tools
uk: Станки

en: Magellan's Expedition
uk: Екпедиція Магелана

en: Magnetism
uk: Магнетізм

en: Magnificent
uk: Величні

en: Maharaja
uk: Маґараджа

en: Make Homecity
uk: Змінити домівку

en: Make Trade Route
uk: Встановити торговий шлях

en: Make Trade _Route
uk: Встановити торговий шлях

en: Make _Homecity
uk: Змінити домівку

en: Make new _homecity
uk: Змінити домівку

en: Make new citizens into:
uk: Робити нових городян:

en: Make new homecity
uk: Змінити домівку

en: Make server option changeable during game.
uk: Робить опції сервера змінними на протязі гри.

en: Make server option unchangeable during game.
uk: Робить опції сервера незмінними на протязі гри.

en: Makes a city the capital and the center of your government.  Corruption in other cities is related to how far away from the capital they are, except when the government is Democracy or Communism.  The cost of inciting a revolt in a city also depends upon the city's distance from the capital (under all forms of government).
    
    Take good care of your capital, as its loss may result in your empire plunging into civil war. Losing your current palace also results in losing whatever spaceship you might have.
uk: Робіть місто столицею та центром Вашого правління. Корупція у інших містах залежить від того як далеко від столиці вони знаходяться, за виключенням форм керування Демократії та Коммунізму. Вартість влаштвання революції у місті також залежить від відстані до столиці (за усіх форм правління).
    
    Дбайте про свою столицю, тому що її втрата може призвести до громадянської війни у Вашій імперії. Втрата Вашого поточного палацу також приводить до втрати космічного корабля.

en: Makes all unhappy citizens content, in the city where it is located.
uk: Нейтралізує усіх несчасних у місті де його розміщено.

en: Makes one content citizen happy in every city. Makes two extra content citizens happy in the city containing the Hanging Gardens (that is, a total of 3).  In the unlikely event where there are no content citizens to get the effect of Hanging Gardens, the wonder applies to unhappy citizens (making them content instead).
uk: Робить одного городянина щасливим у кожному місті. Також робить щасливими ще двох городян у місті де їх збудовано (загалом 3). Якщо не має нейтральних городян для того щоб робити їх щасливими, Диво нейтралізує нещасних.

en: Makes one unhappy citizen content.  Both the Mysticism advance and the Oracle wonder double this effect.  With both Mysticism and the Oracle, 4 citizens are made content.
uk: Нейтралізує одного нещасного у місті. Знання про Містицизм та Диво Оракл подвоюють її ефективність. Разом з Містицизмом на Ораклом, 4 нещасних нейтралізуються.

en: Makes two unhappy citizens content in every city of yours on the same continent where the wonder is built.
uk: Нейтралізує 2 нещасних у кожному місті на континенті де збудовано це Диво.

en: Makes two unhappy citizens content in every city.
uk: Нейтралізує двох несчасних у кожному місті.

en: Male
uk: Чоловік

en: Male
uk: Чоловік

en: Manhattan Project
uk: Манхетенській проект

en: Manual Turn Done in AI Mode
uk: Закінчувати хід вручну у комп'ютерному режимі

en: Map Grid
uk: Сітка на мапі

en: Map Making
uk: Картографія

en: Map _Grid
uk: Сітка

en: Map generation random seed
uk: Початкове значення генератора мап

en: Map generator: not enough start positions, fixing.
uk: Генератор мапи: не вистачає стартових позицій, виправляю.

en: Map height in squares
uk: Висота мапи у клітинках

en: Map width in squares
uk: Довжина мапи у клітинках

en: Maps
uk: Мапи

en: March
uk: Березні

en: Marco Polo's Embassy
uk: Амбасада Марко Поло

en: Marines
uk: Морській десант

en: Marketplace
uk: Ринок

en: Martial law in effect (
uk: Діє військовий стан (

en: Masonry
uk: Будівництво

en: Mass Production
uk: Серійне виробництво

en: Mass Transit
uk: Громадській транспорт

en: Mass:            %5d ton | Mass:            %5d tons
uk[0]: Маса:                   %5d тона
uk[1]: Маса:                   %5d тони
uk[2]: Маса:                   %5d тон

en: Mathematics
uk: Математика

en: Matriarch
uk: Матріарх

en: Max seconds for TCP buffers to drain
uk: Затримка очикування звільнення буферів TCP

en: Maximum number of players
uk: Максимальна кількість гравців.

en: Maximum seconds between PINGs
uk: Затримка у секундах між ПІНГами

en: Maximum seconds per turn
uk: Кількість секунд на хід

en: Maximum size of a city without trade
uk: Максимальний розмір міста без торгівлі.

en: Maxplayers smaller than aifill; aifill reduced to %d.
uk: Максимальна кількість гравців менша за aifill; aifill зменшено до %d.

en: May
uk: Травні

en: Mech. Inf.
uk: БТР

en: Mechanized Infantry; this unit has the strongest defence strength of any land unit, but is only available near the end of the technology tree.
uk: БТР; цей підрозділ має найбільший захист з усіх наземних підрозділів, але він доступний лише наприкінці технологічного розвитку.

en: Medicine
uk: Медіцина

en: Mediocre
uk: Гідні

en: Meet
uk: Зустріч

en: Mes
uk: Пов

en: Mes:
uk: Пов:

en: Messa_ge Options
uk: Опції повідомлень

en: Message Options
uk: Опції повідомлень

en: Message Options...
uk: Опції повідомлень...

en: Message...
uk: Повідомлення...

en: Message:
uk: Повідомлення:

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Metallurgy
uk: Металургія

en: Metaserver
uk: Метасервери

en: Metaserver List
uk: Список метасерверів

en: Metaserver connection is already closed.
uk: З'єднання метасервера вже закрито.

en: Metaserver connection is already open.
uk: З'єднання метасервера вже відкрито.

en: Metaserver connection is closed.
uk: З'єднання метасервера закрито.

en: Metaserver connection is open.
uk: З'єднання метасервера відкрито.

en: Metaserver infostring set to '%s'.
uk: Інформаційну строку метасервера встановлено у '%s'.

en: Metaserver is now [%s].
uk: Метасервер тепер [%s].

en: Metaserver: bad address: [%s].
uk: Метасервер: погана адреса: [%s].

en: Method used to generate map
uk: Метод що використовується для створення мапи

en: Mfg. Plant
uk: Завод

en: Michelangelo's Chapel
uk: Капелла Мікельанжело

en: Military Report
uk: Військовий звіт

en: Military Report...
uk: Військовий звіт...

en: Military Service
uk: Військове діло

en: Military units have no happiness effect.
uk: Військові підрозділи не впливають на щастя.

en: Military units in the field may cause unhappiness.
uk: Військові підрозділи у полі можуть спричинити нещастя.

en: Militia
uk: Ополчення

en: Milling
uk: Млини

en: Mine
uk: Шахта

en: Mine Result/Time:
uk: Шахта Рез/Час:

en: Mine Rslt/Time:
uk: Шахта Рес/Час:

en: Mines
uk: Шахти

en: Miniaturization
uk: Мініатюрізація

en: Minimal Surplus
uk: Мінімальний надлишок

en: Minimum city size to get full trade
uk: Мінімальний розмір міста аби займатися торгівлею.

en: Minimum distance between cities (move distance)
uk: Мінімальна відстань між містами (у рухах)

en: Minimum number of cities for civil war
uk: Мінімальна кількість міст для громадянської війни

en: Minimum number of players
uk: Мінімальна кількість гравців

en: Minor Tribe Village
uk: Хутір маленького роду

en: Misc. Settings
uk: Різні установки

en: Missing argument for "%s".
uk: Відсутній аргумент для '%s'.

en: Mobile Warfare
uk: Мобільна війна

en: Modern
uk: Сучасні

en: Monarchy
uk: Монархія

en: Mongol
uk: Монгол

en: Monotheism
uk: Монотеізм

en: Mordor
uk: Мордорці

en: Mountains
uk: Гори

en: Mountains are regions of extreme altitude, making agriculture and trade very difficult.
uk: Гори це висока місцевість мало придатна для господарювання та торгівлі.

en: Mouse:
    ======
      Left-click:  (on city):  Pop up city window
                   (on unit):  Activate unit
      Center-click or
         Control-right-click:  Show tile info
      Right-click:             Center tile in view
      Shift-click:             Adjust city workers from main map
uk: Миша:
    ======
      Клік лівої: (на місті):      Відкриває вікно міста
                  (на підрозділі): Активізує підрозділ
      Клік центральної або
         Control+клік правої:  Показати інформацію по території
      Клік правої:             Центрувати поле для перегляду
      Shift+клік:              Змінити працівників міста з головної мапи

en: Move/Defense:
uk: Рух/Захист:

en: Move:
uk: Рух:

en: Movecost: %ld
uk: Ціна руху: %ld

en: Movement/Defense:
uk: Рух/Захист:

en: Moves
uk: Рухи

en: Mr.
uk: Атаман

en: Ms.
uk: Атаманша

en: Musketeers
uk: Мушкетери

en: Mysticism
uk: Містицизм

en: NONE
uk: Нічого

en: Name
uk: Назва

en: Name             Nation       Embassy  Dipl.State      Vision   Reputation    State    Host
uk: Ім'я             Нація        Амбасада Діп.Стан       Бачення  Репутація     Стан     Хост

en: Name is empty, so cannot be a connection.
uk: Ім'я пусте - тож не може бути з'єднанням.

en: Name is empty, so cannot be a player.
uk: Ім'я пусте - тож не може бути гравцем.

en: Name is too long, so cannot be a connection.
uk: Ім'я задовге - тож не може бути з'єднанням.

en: Name is too long, so cannot be a player.
uk: Ім'я задовге - тож не може бути гравцем.

en: Name new preset
uk: Назва нової предустановки

en: Name of Worklist
uk: Назва плану будівництва

en: Name:
uk: Ім'я

en: Name: %s
    Food:       %10s Gold:    %10s
    Production: %10s Luxury:  %10s
    Trade:      %10s Science: %10s
    
        People (W/E/S/T): %s
              City grows: %s
    Production completed: %s
uk: Назва: %s
    Їжа:         %10s Гроші:  %10s
    Виробництво: %10s Розкіш: %10s
    Торгівля:    %10s Наука:  %10s
    
           Люди (З/Ш/Н/П): %s
               Ріст міста: %s
    Виробництво завершено: %s

en: Nation
uk: Нація

en: Nation count smaller than aifill; aifill reduced to %d.
uk: Кількість націй менша за aifill; aifill зменшено до %d.

en: Nation:
uk: Нація:

en: Native unrest near %s led by %s.
uk: Місцеві заворушення біля %s під проводом %s.

en: Navigation
uk: Навігація

en: Need an argument.  Usage: %s <option-name>.
uk: Потрібен аргумент. Використання: %s <опція>.

en: Neutralizes the pollution generated by the population.  The population simply has no effect on the pollution generated in the city.
uk: Нейтралізує забруднення що виникає завдяки населенню. Населення зазвичай не впливає, якщо забруднення виникає у місті.

en: New Game
uk: Нова гра

en: New citizens are
uk: Нові городяни є

en: Next time open
uk: Наступного разу відкрити

en: Next, the defender's strength is modified.
uk: Наступно, сила захисника змінюється.

en: No
uk: Ні

en: No %s could be sold
uk: Немає %s для продажу

en: No Buildings Available
uk: Будівель немає

en: No Cities
uk: Нема міст

en: No Units Available
uk: Загонів немає

en: No Wonders Available
uk: Див немає

en: No city
uk: Немає міста

en: No connection by the name of '%s'.
uk: Немає з'єднання з ім'ям '%s'.

en: No explanation for that yet.
uk: Покищо немає пояснень.

en: No match for help argument '%s'.
uk: Немає співпадінь для аргумента допомоги '%s'.

en: No nations left: Removing player %s.
uk: Націй не лишилося: Видаляю гравця %s.

en: No player by the name of '%s'.
uk: Нема гравця на ім'я '%s'.

en: No real audio plugin present, Proceeding with sound support disabled
uk: Не знайдено додатку real audio. Продовжую без підтримки звуку

en: No real audio subsystem managed to initialize!
uk: Немає real audio підсистеми для ініціалізації!

en: No sound spec-file given!
uk: Не дано файлу спеціфікацій звуку!

en: No technology
uk: Немає технології

en: No trade routes exist.
uk: Немає торгових шляхів.

en: No trade routes exist.
uk: Торгових шляхів не існує.

en: No useable default tileset found, aborting!
uk: Не знайдено фонів по замовчуванню, перериваюся!

en: No version number in resources.
uk: Немає номеру версії у ресурсах.

en: None
uk: Немає

en: None.
uk: Нічого

en: Not an integer: '%s'
uk: Не ціле: '%s'

en: Not enough players, game will not start.
uk: Не вистачає гравців, гру не стартовано.

en: Not reporting to the metaserver in this game.
uk: Не звітуємо метасерверу у цій грі.

en: Not reporting to the metaserver.
uk: Не звітує на метасервер.

en: Notes:
    
    - Only land units are restricted by ZOC.
    
    - Non-land units can impose ZOC (that is, count as enemy occupied squares), but only if they are on a land square.  So effectively sea units cannot impose ZOC (unless they are in a city), and air units (including helicopters) do not impose ZOC if they are over ocean squares.
    
    - ZOC does not restrict unit attacks, only movement.
    
    - An enemy city counts as an enemy occupied square if there are any units inside the city, but not if the city is empty. (This is the same rule as for any other square).
    
    - Moving from an ocean square is a special case; moving _to_ an ocean square (moving back onto a boat) is also permitted, by the special case of moving onto a friendly unit (the boat).
uk: Примітки:
    
    - Лише сухопутні підрозділи підпадають під зони контролю.
    
    - Не наземні підрозділи можуть встановлювати зони контролю (це рахується як окуповані ворогом клітини), але лише якщо вони на сухопутній клітинці. Тож морські підрозділи не можуть ефективно створювати зони контролю (лише у місті), та авіапідрозділи (включаючи гелікоптери) не можуть створювати зони контролю якщо вони над океанічними територіями.
    
    - Зони контролю не обмежують атаку, лише рух.
    
    - Вороже місто рахується як захоплена ворогом клітинка якщо у ньому є загони, але якщо воно не пусте. (Теж правило як для інших клітин).
    
    - Рух з моря це особливий випадок; рух на морську клітину (завантаження в корабель) також дозволений, через особливий випадок руху на дружній підрозділ (корабель).

en: November
uk: Листопаді

en: Now accepting new client connections.
uk: Тепер приймаємо нові з'єднання.

en: Nuclear
uk: Атомна бомба

en: Nuclear Fission
uk: Атомна зброя

en: Nuclear Plant
uk: Атомна електростанція

en: Nuclear Power
uk: Атомна Енергія

en: Number of Trade Routes
uk: Кількість торгових шляхів

en: Number of cities for higher unhappiness
uk: Кількість міст для більшого несчастя.

en: Number of initial advances per player
uk: Кількість початкових знань на гравця.

en: Number of initial explorers per player
uk: Початкова кількість дослідників на гравця

en: Number of initial settlers per player
uk: Початкова кількість колоністів на гравця

en: Number of players is higher than requested value, keeping old value
uk: Кількість гравців більша ніж замовлене значення, користуємося старим значенням.

en: Number of players to fill to with AI's
uk: Кількість комп'ютерних гравців.

en: Number of starts (%d) are lower than max_players (%d), lowering max_players.
uk: Кількість стартувавших (%d) менше ніж max_players (%d), знижую max_players.

en: Number of turns between rapture effect
uk: Кількість ходів між бумами

en: OFF
uk: НІ

en: OK
uk: Ок

en: ON
uk: ТАК

en: Oasis
uk: Оазіс

en: Obsolete
uk: Застаріло

en: Obsolete by:
uk: Застаріле через:

en: Obsoletes
uk: Зістарює

en: Obsoletes
uk: Зістарює

en: Obsoletes %s.
uk: Зістарює %s.

en: Ocean
uk: Океан

en: Oceans cover much of the world, and only sea units (Triremes and other boats) can travel on them.
    
    Ocean squares can never be polluted or subjected to fallout.
uk: Океан вкриває більшу частину світу, та лише морські підрозділи (Трієми та інші кораблі) можуть пересуватися по ньому.
    
    Океан ніколи не піддається забрудненню, навіть радіаційному.

en: October
uk: Жовтні

en: Offshore Platform
uk: Офшорна платформа

en: Oil
uk: Нафта

en: Ok
uk: Ок

en: Ok. RFC-style set.
uk: Ок. Встановлено RFC-стиль.

en: Ok. Standard style set.
uk: Ок. Встановлено стандартний стиль.

en: Only Fundamentalist nations can build Fanatic units.
    
    Fundamentalist nations can maintain Fanatic units without having to pay any shields for upkeep.
uk: Лише Фундаменталіські нації можуть будувати Фанатічні загони.
    
    Фундаменталіські нації можуть утримувати Фанатічні загони не сплачуючи за їх утримання виробництвом.

en: Only applies if the game log feature is enabled (with the -g command line option).  Levels: 0=no logging, 20=standard logging, 30=detailed logging, 40=debuging logging.
uk: Актуально лише, якщо активовано журнал гри (опція -g командного рядка). Рівні: 0=немає журналу, 20=звичайний журнал, 30=детальний журнал, 40=відладочний журнал.

en: Only color displays are supported for now...
uk: Лише кольорові дісплеї підтримуються...

en: Open metaserver connection to [%s].
uk: Відкриваємо з'єднання метасервера до [%s].

en: Option
uk: Опція

en: Option '%s' can never be modified after the game has started.
uk: Опцію '%s' лишається незмінною після старту гри.

en: Option:
uk: Опція:

en: Option: %s has been set to "%s".
uk: Опція: %s встановлена у "%s".

en: Option: %s has been set to %d.
uk: Опція: %s встановлена у %d.

en: Option: '%s' may now be modified after the game has started.
uk: Опцію: '%s' можна змінити після старту гри.

en: Option: '%s' now cannot be modified after the game has started.
uk: Опцію: '%s' не можна змінити після старту гри.

en: Options
uk: Опції

en: Options...
uk: Опції...

en: Oracle
uk: Оракл

en: Order
uk: Наказ

en: Orders
uk: Наказ

en: Out
uk: Вив

en: Out = Output window, Mes = Messages window,
    Pop = Popup individual window
uk: Вив = вікно виводу, Пов = вікно повідомлень,
    Від = відкрити вікно

en: Out of memory trying to %s %lu bytes at line %d of %s.
uk: Не вистачає пам'яті віконуючи %s %lu байтів у строці %d у %s.

en: Out:
uk: Вив:

en: Overlord
uk: Володар

en: Overview page
uk: Сторінка огляду міста

en: Pacts
uk: Угоди

en: Palace
uk: Палац

en: Pan Ku's
uk: Пан Ку

en: Paradrop
uk: Парашутувати

en: Paratroopers
uk: Парашутисти

en: Partisan
uk: Партізани

en: Pathetic
uk: Невдалі

en: Patriarch
uk: Патріарх

en: Patrol
uk: Патрулювати

en: Patrol (_Q)
uk: Патрулувати (_Q)

en: Peat
uk: Торф

en: Penalty when getting a free tech
uk: Втрата балів при вільному отриманні технології

en: Penalty when getting tech from conquering
uk: Втрата балів при отриманні технології при захопленні

en: Penalty when getting tech from treaty
uk: Втрата балів при отриманні технології за угодою

en: People (W/E/S/T):
uk: Населення (З/Ш/Н/П):

en: Percentage food lost when need aqueduct
uk: Відсоток втрат їжі коли місто потребує водогін.

en: Percentage penalty when changing tech
uk: Втрата балів при зміні досліджуваної технології

en: Perhaps there is some misconfigurationg or bad permissions
uk: З причини невірної конфігурації або невірних прав доступу

en: Persian
uk: Перси

en: Phalanx
uk: Фаланга

en: Pharaoh
uk: Фараон

en: Pheasant
uk: Фазани

en: Philosophy
uk: Філософія

en: Physics
uk: Фізика

en: Pick Name
uk: Оберіть ім'я

en: Pierwszy Sekretarz
uk: Перший секретар

en: Pikemen
uk: Пікінери

en: Pillage
uk: Руйнує

en: Plains
uk: Рівнини

en: Plains are very broad, sparse regions, which makes trade slightly inconvenient.
uk: Рівнини це широкі, малозаселені території, що робить торгівлю трохи невдалою.

en: Plastics
uk: Пласмаси

en: Player %d
uk: Гравець %d

en: Player %s is made teamless.
uk: Гравець %s не в команді.

en: Player %s set to team %s.
uk: Гравець %s приєднався до команди %s.

en: Player '%s' now has AI skill level '%s'.
uk: Гравець '%s' тепер має рівень комп'ютерного гравця '%s'.

en: Player name prefix '%s' is ambiguous.
uk: Префікс імені гравця '%s' неоднозначний.

en: Players
uk: Гравців

en: Players cannot be removed once the game has started.
uk: Гравця не можна видалити після старту гри.

en: Players remain in the civil war state for just one turn, after which the empire enters a state of anarchy.
uk: Гравці перебувають у стані громадянської війни один хід, після цього імперія підпадає під анархію.

en: Players...
uk: Гравці...

en: Playing
uk: Гра

en: Please choose a non-blank name.
uk: Оберіть не пусте ім'я.

en: Pliny the Elder's
uk: Пліній Старший

en: Plugin %s found but can't be initialized.
uk: Додаток %s знайдено але не ініциалізовано.

en: Plugin '%s' is now selected
uk: Додаток '%s' не обрано

en: Plugin '%s' isn't available. Available are %s
uk: Додаток '%s' не доступний. Доступний %s

en: Points required to gain a new advance
uk: Бали необхідні для відкриття нового знання.

en: Poison City
uk: Отруїти місто

en: Police Station
uk: Відділ міліції

en: Polish
uk: Ляхи

en: Pollution
uk: Забруднення

en: Pollution & Fallout
uk: Забруднення та Катастрофи

en: Pollution:
uk: Забруднення:

en: Pollution:    %3d
uk: Забруднення:    %3d

en: Pollution:   %3d
uk: Забруднення:   %3d

en: Polytheism
uk: Політеізм

en: Poor
uk: Погана

en: Pop
uk: Від

en: Pop:
uk: Від:

en: Population
uk: Населення

en: Population:
    Support:
    Energy:
    Mass:
    Travel time:
    Success prob.:
    Year of arrival:
uk: Населення:
    Підтримка:
    Енергія:
    Маса:
    Час льоту:
    Вірогідність успіху:
    Рік приземлення:

en: Population:       1234
    Support:           100 %
    Energy:            100 %
    Mass:            12345 tons
    Travel time:      1234 years
    Success prob.:     100 %
    Year of arrival:  1234 AD
uk: Населення:            1234
    Підтримка:             100 %
    Енергія:               100 %
    Маса:                12345 тон
    Час польоту:          1234 років
    Вірогідність успіху:   100 %
    Рік приземлення:      1234 н.е.

en: Population:      %5d
    Support:         %5d %%
    Energy:          %5d %%
    %s
    %s
    Success prob.:   %5d %%
    Year of arrival: %8s
uk: Населення:             %5d
    Підтримка:             %5d %%
    Енергія:               %5d %%
    %s
    %s
    Вірогідність успіху:   %5d %%
    Рік приземлення:       %8s

en: Population: %s
uk: Населення: %s

en: Population: %s
    Year: %s
    Gold %d
    Tax: %d Lux: %d Sci: %d
uk: Населення: %s
    Рік: %s
    Грошей %d
    Под: %d Роз: %d Наука: %d

en: Popup
uk: Відкрити

en: Popup City
uk: Відкрити місто

en: Popup Request
uk: Запит на демонстрацію повідомлення

en: Popup dialogs in AI Mode
uk: Показувати діалоги у комп'ютерному режимі

en: Port
uk: Порт

en: Port Facility
uk: Порт

en: Port:
uk: Порт:

en: Port: %d
uk: Порт: %d

en: Portuguese
uk: Португальці

en: PostModern
uk: Майбутні

en: Pottery
uk: Гончарство

en: Power Plant
uk: Теплостанція

en: Pregame
uk: Перед стартом

en: Premier
uk: Прем'єр

en: Prepend
uk: Вставити перед

en: Presence or absence of 1x1 islands
uk: Присутність або відсутність островів 1х1

en: Present units %d
uk: Присутні %d

en: Present units (%d)
uk: Присутні (%d)

en: Presets
uk: Установки

en: President
uk: Президент

en: Press ENTER or double-click to sell an improvement.
uk: Натисніть ENTER або двічі клікніть аби продати будівлю.

en: Prezydent
uk: Президент

en: Prime Minister
uk: Прем`єр-міністр

en: Primer Ministre
uk: Прем'єр-міністр

en: Primera Ministre
uk: Прем'єр-міністр

en: Prince
uk: Принц

en: Princebishop
uk: Архієпіскоп

en: Princess
uk: Принцеса

en: Private colormap ran out of entries -  exiting.
uk: Приватної карти кольорів не вистачає - виходжу

en: Pro_duction
uk: Виробництво (D)

en: Proceeding with sound support disabled
uk: Продовжую без підтримки звуку

en: Process server commands from file.
uk: Завантажити команди сервера з файлу.

en: Prod:
uk: Виробництво:

en: Production
uk: Виробництво

en: Production Worklist
uk: План будівництва

en: Production completed:
uk: Виробництво завершено:

en: Production page
uk: Виробництво

en: Production worklist
uk: План будівництва

en: Production:
uk: Виробництво:

en: Progress Scores:
uk: Рахунки:

en: Prophetess
uk: Пророчиця

en: Protects a city from attacks from Nuclear units.  Nuclear attacks simply have no effect on the city.  Also, doubles defence against non-nuclear missiles.
uk: Захищає місто від атак Атомних бомб. Атомні атаки просто не мають впливу на місто. Також подвоює захист проти неатомних ракет.

en: Prymas
uk: Примас

en: Pyramids
uk: Піраміди

en: Queen
uk: Королева

en: Query or set command access level access.
uk: Виводить або встановлює рівень доступу до команд.

en: Questionable
uk: Спірна

en: Quit
uk: Вийти

en: Quit Game
uk: Вийти з гри

en: Quit the game and shutdown the server.
uk: Вийти з гри та вимкнути сервер.

en: R.I.P
uk: ПОМЕР

en: RATE CHANGE: %s %i %i %i
uk: ЗМІНА СТАВОК: %s %i %i %i

en: REVOLUTION...
uk: РЕВОЛЮЦІЯ...

en: Radio
uk: Радіо

en: Railroad
uk: Залізниця

en: Ran out of colors -  trying with a private colormap.
uk: Не вистачає кольорів - продовжою з приватною картою кольорів.

en: Ran out of nations.  AI controlled player %s not created.
uk: Закінчилися нації. Комп'ютерного гравця %s не створено.

en: Range of vision for units in a fortress
uk: Границя бачення підрозділів в укріпленнях

en: Rapture/Peace/Disorder
uk: Захоплнення/Спокій/Заворушення

en: Rates
uk: Ставки

en: Ready all
uk: Готовність усіх

en: Reason: line not found
uk: Причина: строки не знайдено

en: Reason: line too short (expected %d got %lu
uk: Причина: строка задовга (очикувано %d отримано %lu

en: Rebuild palace if capital is conquered
uk: Будувати палац якщо столицю захоплено

en: Recycling
uk: Переробка

en: Recycling Center
uk: Переробний комбінат

en: Reduce city population after attack
uk: Зменшити місцеве населення після атаки

en: Reduces the amount of pollution generated by production in a city by 50%.  It also increases the shield production of a Factory or Mfg. Plant in the city: a Factory and a Hydro Plant together give a 100% production bonus, and a Factory, Mfg. Plant and Hydro Plant together give a 150% production bonus.
    
    A city can only have one Hydro Plant, Power Plant, or Nuclear Plant.  A city can only build a Hydro Plant if it is next to (or on) a Mountain or River tile.
uk: Зменшує забруднення, що виникає внаслідок виробництва у місті на 50%. Також збільшує виробництво на Фабриках та Заводах у місті: Фабрика та Гідростанція разом дають приріст виробництва 100%, Фабрика, Завод та Гідростанція разом дають 150% прирісту виробництва.
    
    Місто може мати лише одну Гідро, Тепло чи Aтомну станцію. Місто може будувати Гідростанцію лише за умови знаходження поряд річки або гір.

en: Reduces the amount of pollution generated by production in a city by 50%.  It also increases the shield production of a Factory or Mfg. Plant in the city: a Factory and a Hydro Plant together give a 75% production bonus, and a Factory, Mfg. Plant and Hydro Plant together give a 150% production bonus.
    
    A city can only have one Hydro Plant, Power Plant, or Nuclear Plant.  A city can only build a Hydro Plant if it is next to (or on) a Mountain or River tile.
uk: Зменшує забруднення, що виникає внаслідок виробництва у місті на 50%. Також збільшує виробництво на Фабриках та Заводах у місті: Фабрика та Гідростанція разом дають приріст виробництва 75%, Фабрика, Завод та Гідростанція разом дають 150% прирісту виробництва.
    
    Місто може мати лише одну Гідро, Тепло чи Aтомну станцію. Місто може будувати Гідростанцію лише за умови знаходження поряд річки або гір.

en: Reduces the amount of pollution generated by production in a city by 50%.  It also increases the shield production of a Factory or Mfg. Plant in the city: a Factory and a Nuclear Plant together give a 100% production bonus, and a Factory, Mfg. Plant and Nuclear Plant together give a 150% production bonus.
    
    A city can only have one Hydro Plant, Power Plant, or Nuclear Plant.
uk: Зменшує забруднення, що виникає внаслідок виробництва у місті на 50%. Також збільшує виробництво на Фабриках та Заводах у місті: Фабрика та Гідростанція разом дають приріст виробництва 100%, Фабрика, Завод та Гідростанція разом дають 150% прирісту виробництва.
    
    Місто може мати лише одну Гідро, Тепло чи Aтомну станцію.

en: Reduces the amount of pollution generated by production in a city by 50%.  It also increases the shield production of a Factory or Mfg. Plant in the city: a Factory and a Nuclear Plant together give a 75% production bonus, and a Factory, Mfg. Plant and Nuclear Plant together give a 150% production bonus.
    
    A city can only have one Hydro Plant, Power Plant, or Nuclear Plant.
uk: Зменшує забруднення, що виникає внаслідок виробництва у місті на 50%. Також збільшує виробництво на Фабриках та Заводах у місті: Фабрика та Атомна станція разом дають приріст виробництва 75%, Фабрика, Завод та Атомна станція разом дають 150% прирісту виробництва.
    
    Місто може мати лише одну Гідро, Тепло чи Aтомну станцію.

en: Reduces the corruption in a city by 50%.  Under a Democracy, a Courthouse makes 1 unhappy citizen content.  Also halves the effective distance to the capital, for the purpose of calculating revolt cost.
uk: Зменшує корупцію у місті на 50%. При Демократії Суд нейтралізує 1 незадоволеного. Також зменшує вдвічі відстань до столиці, при обрахунку кошторису революції.

en: Reduces the effect of Cathedrals.
uk: Знижує ефективність Соборів.

en: Reduces the unhappiness caused by military units outside the city by 2 under Democracy and 1 under Republic.  This improvement has no effect under other governments.
uk: Зменшує кількість несчасних з причини відсутності військових підрозділів у місті на 2 при Демократії та на 1 при Республіці. При інших формах керування не має ефективності.

en: Refining
uk: Очищення

en: Refresh
uk: Поновити

en: Refrigeration
uk: Заморожування

en: Rei
uk: Король

en: Reina
uk: Королева

en: Rejected connection from %s with invalid name.
uk: Відмовлено у з'єднанні %s з невірним ім'ям.

en: Religion
uk: Релігія

en: Remove
uk: Видалити

en: Remove this preset?
uk: Видалити цю предустановку?

en: Removed
uk: Видалено

en: Removed player %s from the game.
uk: Видалено гравця player %s з гри.

en: Removing player %s.
uk: Видаляю гравця %s.

en: Rename
uk: Перейменувати

en: Rename City
uk: Змінити назву міста

en: Rename Worklist
uk: Перейменувати план будівництва

en: Rename worklist
uk: Перейменувати план будівництва

en: Report
uk: Звіт

en: Report bugs to <%s>.
uk: Про помилки повідомляйте <%s>.

en: Reports
uk: Звіти

en: Republic
uk: Республіка

en: Reputation
uk: Репутація

en: Requirement:
uk: Потребує:

en: Research Lab
uk: Дослідна лабораторія

en: Research Speed
uk: Швидкість досліджень

en: Research into technology is a necessity for improving the ability of your civilization to develop new military units and city improvements.
uk: Дослідження технологій необхідне для покращання можливостей Вашої цивілізації, воно допоможе будувати нові підрозділи та будівлі.

en: Research speed: %d turn/advance | Research speed: %d turns/advance
uk[0]: Швидкість досліджень: %d хід на технологію
uk[1]: Швидкість досліджень: %d ходи на технологію
uk[2]: Швидкість досліджень: %d ходів на технологію

en: Research speed: no research
uk: Швидкість досліджень: немає досліджень

en: Researching
uk: Досліджуємо

en: Researching %s.
uk: Вивчається %s.

en: Researching %s: %d/%d
uk: Досліджуємо %s: %d/%d

en: Researching: %s(%d/%d)
uk: Досліджуємо: %s(%d/%d)

en: Reset Tree
uk: Перевантажити дерево

en: Resources
uk: Ресурси

en: Results
uk: Результати

en: Reverend
uk: Президент

en: Revolution
uk: Революція

en: Revolution!
uk: Революція!

en: Riflemen
uk: Стрільці

en: Riflery
uk: Стрільби

en: River
uk: Ріка

en: Road
uk: Шлях

en: Road & Rails
uk: Шляхи та Залізниці

en: Road Result/Time:
uk: Шлях Рез/Час:

en: Road Rslt/Time:
uk: Шлях Рес/Час:

en: Roads & Rails
uk: Шляхи та Залізниці

en: Roads and Rails
uk: Дороги та Залізниці

en: Roads and railroads can be built on any square except Ocean.  (To build a road or railroad on a River square, though, you must know Bridge Building.)  Roads and railroads allow your units to move more quickly, and they increase the resources produced in cities.
uk: Шляхи та Залізниці можуть бути збудовані на будь яких клітинах за виключеням океану. (Аби будувати шляхи та залізниці на Річках Ви повинні знати про Будівництво Мостів.) Шляхи та Залізниці дозволяють підрозділам рухатися швидше, та збільшують ресурси що виробляються містом.

en: Robotics
uk: Робототехніка

en: Rocketry
uk: Ракетобудування

en: Roman
uk: Румуни

en: Rounds
uk: Раунди

en: Ruler: %s %s
uk: Голова: %s %s

en: Ruleset datafile appears incompatible:
uk: Файл данних правил є несумісним:

en: Ruleset datafile claims required option(s) which we don't support:
uk: Файл правил потребує опції які ми не підтримуємо:

en: Ruleset directory "%s" not found
uk: Каталог правил "%s" не знайдено

en: Ruleset directory set to "%s"
uk: Каталог правил встановлено у "%s"

en: Running
uk: Запущено

en: Russian
uk: Москалі

en: SAM Battery
uk: Протиповітряна оборона

en: SDI Defense
uk: СОІ Захист

en: SETI Program
uk: Програма SETI

en: S_how
uk: Показати

en: S_paceship
uk: Космічний корабель

en: Sabotage
uk: Саботувати

en: Sabotage City
uk: Саботувати місто

en: Sabotage Enemy Unit
uk: Саботувати ворожій підрозділ

en: Sabotage Improvements
uk: Саботувати будівлю

en: Sail
uk: Парусник

en: Same Island
uk: Той же острів

en: Sanitation
uk: Санітарія

en: Save Game
uk: Зберегти гру

en: Save Settings
uk: Зберегти установки

en: Save failed, cannot find a filename.
uk: Збереження не вдалося: не можу знайти ім'я файлу

en: Save failed, cannot write to file %s
uk: Збереження не вдалося: не можу писати у файл %s

en: Save game to file.
uk: Зберегти гру у файл.

en: Save the current game to file <file-name>.  If no file-name argument is given saves to "<auto-save name prefix><year>m.sav[.gz]".
    To reload a savegame created by 'save', start the server with the command-line argument:
        --file <filename>
    and use the 'start' command once players have reconnected.
uk: Зберегти поточну гру у файл <файл>. Якщо не надано імені файлу зберігання йде у файл '<встановлений префікс><рік>m.sav[.gz]'.
    Аби завантажити збережену гру, стартуйте сервер з аргументом у командній строці:
        --file <файл>
    потім виконайте команду 'start' як тількі усі гравці під'єднаються.

en: Saved settings to file %s
uk: Збережено опції у файл %s

en: Savegame compression level
uk: Рівень компресії збережених ігр

en: Savegame too old, at least version 1.9.0 required.
uk: Збережена гра стара, мінімально потрібна версія 1.9.0.

en: Science
uk: Наука

en: Science Advisor
uk: Керуючий наукою

en: Science Report
uk: Науковий звіт

en: Science Report...
uk: Науковий звіт...

en: Science:
uk: Наука:

en: Science: %d%%
uk: Наука: %d%%

en: Scientists
uk: Науковці

en: Scottish
uk: Шотландці

en: Sea raiders seen near %s!
uk: Пірати біля %s!

en: Sea units
uk: Морські підрозділи

en: Sea units move on Ocean squares and into cities next to Ocean squares.  They can only be built by such cities.  The movement rate of sea units is affected by several wonders (Lighthouse, Magellan's Expedition) and by the advance of Nuclear Power.  Most sea units can attack units on the coast and in coastal cities, but they cannot enter an enemy city to capture it, even if the city is undefended.
uk: Морські підрозділи рухаються тількі у океані або у прибережних містах. Вони можуть бути збудовані лише у ціх містах. Дальність руху морськіх підрозділів залежить від деяких див (Маяк, Експедиція Магелана) та від знання про Атомну Енергію. Більшість морськіх підрозділів можуть атакувати підрозділи на суші та у прибережних містах, але вони не можуть увійти у вороже місто аби захопити його, навіть якщо місто й незахищене.

en: Sea-Map
uk: Мапа океану

en: Sea-map
uk: Мапу океану

en: Seafaring
uk: Мореплавство

en: Seals
uk: Тюлені

en: Seconds to let a client connection block
uk: Затримка у секундах блокування з'єднання клієнта.

en: See "help timeoutincrease".
uk: Дивись 'help timeoutincrease'.

en: Select
uk: Оберіть

en: Select Advance to Steal
uk: Оберіть технологію для крадіжки

en: Select Improvement to Sabotage
uk: Оберіть будівлю для саботажу

en: Select Unit(s)
uk: Обрати підрозділи

en: Select a city
uk: Обрати місто

en: Select a city:
uk: Оберіть місто:

en: Select a nation
uk: Оберіть націю

en: Select city style:
uk: Оберіть тип міст:

en: Select connection
uk: Оберіть з'єднання

en: Select destination
uk: Оберіть мету

en: Select destination:
uk: Оберіть ціль:

en: Select government type:
uk: Оберіть форму керування:

en: Select nation and name
uk: Оберіть націю та ім`я

en: Select nation and name:
uk: Оберіть націю та ім'я:

en: Select new production
uk: Оберіть нове будівництво

en: Select tax, luxury and science rates
uk: Оберіть податки, розкіш та рівень науки

en: Select tax, luxury and science rates:
uk: Оберіть податки, розкіш та рівень науки:

en: Select what to pillage:
uk: Оберіть що руйнувати:

en: Select your city style
uk: Виберіть стиль міст

en: Select your sex
uk: Виберіть стать

en: Select your sex:
uk: Оберіть вашу стать:

en: Sell
uk: Продати

en: Sell %s for %d gold?
uk: Продати %s за %d гривень?

en: Sell (worth %d gold)
uk: Продати (коштує %d гривень)

en: Sell All
uk: Продати усе

en: Sell It!
uk: Продати

en: Sell Obsolete
uk: Продати застаріле

en: Sell _All
uk: Продати все

en: Sell _Obsolete
uk: Продати застаріле

en: Sell-Off:
uk: Продано:

en: Sell-Off: Results
uk: Продаж: Результат

en: Send message to all connections.
uk: Відіслати повідомлення всім гравцям.

en: Sending info to metaserver [%s]
uk: Відправляю інфо на метасервер [%s]

en: Sentry
uk: Охороняє

en: Sentry unit
uk: Загін на варту

en: September
uk: Вересні

en: Serbian
uk: Серби

en: Server Name
uk: Адреса

en: Server Name                         Port  Version     Status  Players  Comment
uk: Сервер                              Порт  Версія      Стан    Гравців  Інфо

en: Server Operator: %s
uk: Оператор сервера: %s

en: Server Opt _initial
uk: Початкові опції сервера

en: Server Opt _ongoing
uk: Ігрові опції сервера

en: Server Opt initial
uk: Початкові опції серверу

en: Server Opt ongoing
uk: Поточні опції серверу

en: Server Options (initial)
uk: Опції сервера (початкові)

en: Server Options (ongoing)
uk: Опції сервера (поточні)

en: Server Selection
uk: Вибір сервера

en: Server cannot read standard input. Ignoring input.
uk: Сервер не може прочитати стандартний ввід. Ігнорую його.

en: Server capability string: %s
uk: Строка сумісності сервера: %s

en: Server opt initial...
uk: Опції сервера стартові...

en: Server opt ongoing...
uk: Опції сервера ігрові...

en: Set address for metaserver to report to.
uk: Встановити адресу метасервера для інформації.

en: Set columns shown
uk: Встановити стовбці для показу

en: Set local options
uk: Встановити локальні опції

en: Set metaserver info line.
uk: Встановити інфо стрічку метасервера.

en: Set one or all AI players to 'easy'.
uk: Встановити рівень одного або усіх комп'ютерних гравців у легкий.

en: Set one or all AI players to 'experimental'.
uk: Встановити рівень одного або усіх комп'ютерних гравців у експерементальний.

en: Set one or all AI players to 'hard'.
uk: Встановити рівень одного або усіх комп'ютерних гравців у важкий.

en: Set one or all AI players to 'normal'.
uk: Встановити рівень одного або усіх комп'ютерних гравців у нормальний.

en: Set server option.
uk: Встановити опції сервера.

en: Set tax, luxury and science rates
uk: Встановити податки, розкіш та рівень науки

en: Sets a player as member of a team. If no team specified, the player is set teamless. Use "" if names contain whitespace. A team is a group of players that start out allied, with shared vision and embassies, and fight together to achieve team victory with averaged individual scores.
uk: Робить гравця членом команди. Якщо команду не вказано, гравець встановлюється вільним. Використовуйте "" якщо імена містять пробіли. Команда це група гравців, що розпочинають у альянсі зі спільним баченням та амбасадами, та грають разом аби отримати перемогу команди з індівідуальними рахунками.

en: Sets some basic rules; 1 means style of Civ1, 2 means Civ2.
    Currently this option affects the following rules:
      - Apollo shows whole map in Civ2, only cities in Civ1.
    See also README.rulesets.
uk: Встановлює деякі базові правила; 1 відповідає стилю Цивілізації I, 2 - Цивілізації II.
    На даний момент ця опція впливає на наступні правила::
      - Аполо демонструє цілу мапу у Цивілізації II, тількі міста у Цивілізації I.
    Також дивись README.rulesets.

en: Sets the number of turns between rapture growth of a city. If set to n a city will grow after rapturing n+1 turns.
uk: Встановлює кількість ходів між взривним зростанням міста. Якщо встановлено у n місто зросте після буму на n+1 хіді.

en: Settled Area
uk: Заселена місцевість

en: Settlers
uk: Колоністи

en: Settlers and Engineers have the ability to alter terrain squares in several ways.
uk: Колоністи та Інженери можуть змінювати території декількома способами.

en: Settlers and Engineers may also build a fortress.  Units inside a fortress defend at twice their normal strength; also, units inside a fortress must be destroyed one at a time.  See the Combat help section for further details.
uk: Колоністи та Інженери також можуть будувати укріплення. Загони у них захищаються з удвічі більшою силою; також, загони у укріпленні знищуються не разом, а по черзі. Дивись Допомогу по Боях для додаткової інформації.

en: Settlers are one of the key units in the game.  They can be used to found new cities, irrigate land, build roads, railroads, fortresses and mines, and clean up pollution and nuclear fallout.  Upkeep for Settlers is in food as well as production, and a Settler can die if its supporting city runs out of food.
    
    Settlers may work together to decrease the amount of time required for long projects.  If two or more Settlers are both working on the same task in the same square, their efforts will be added together each turn until the task is finished.  Be careful not to dedicate too many workers to one task, though; excess effort can be wasted, and a group of Settlers is highly vulnerable to enemy attacks.
uk: Колоністи це один з головних загонів у грі. Іх можна використати для заснування нових міст, зрошення земель, будівлі шляхів, залізниць, укріплень, авіабаз та шахт, видалення забруднень та атомних катастроф. Утримання для Колоністів це їжа та виробництво, так Колоністи можуть загинути якщо у місті що їх утримує закончується їжа.
    
    Колоністи та Інженери можуть працювати разом аби зменшити час що потрібен для довгих проектів. Якщо два або більше Колоніста та/або Інженера разом працюють на одним завданням на одній клітинці, їх праця складається разом кожного ходу доки завдання не виконано. Будьте уважні та не залучайте забагато працівників на одну задачу, тому що ефект від спільної праці може бути втрачено та група Колоністів та/або Інженерів дуже вразлива до ворожіх атак.

en: Settlers are one of the key units in the game.  They can be used to found new cities, irrigate land, build roads, railroads, fortresses, airbases and mines, and clean up pollution and nuclear fallout.  Upkeep for Settlers is in food as well as production, and a Settler can die if its supporting city runs out of food.
    
    Settlers and Engineers may work together to decrease the amount of time required for long projects.  If two or more Settlers and/or Engineers are both working on the same task in the same square, their efforts will be added together each turn until the task is finished.  Be careful not to dedicate too many workers to one task, though; excess effort can be wasted, and a group of Settlers and/or Engineers is highly vulnerable to enemy attacks.
uk: Колоністи це один з головних загонів у грі. Іх можна використовувати для заснування нових міст, зрошення земель, будівлі шляхів, залізниць, укріплень, авіабаз та шахт, видалення забруднень та атомних катастроф. Утримання для Колоністів це їжа та виробництво, так Колоністи можуть загинути якщо у місті що їх утримує закончується їжа.
    
    Колоністи та Інженери можуть працювати разом аби зменшити час що потрібен для довгих проектів. Якщо два або більше Колоніста та/або Інженера разом працюють на одним завданням на одній клітинці, їх праця складається разом кожного ходу доки завдання не виконано. Будьте уважні та не залучайте забагато працівників на одну задачу, тому що ефект від спільної праці може бути встрачено та група Колоністів та/або Інженерів дуже вразлива до ворожіх атак.

en: Sewer System
uk: Каналізація

en: Shah
uk: Шах

en: Shakespeare's Theatre
uk: Театр Шекспіра

en: Shared vision
uk: Спільне бачення

en: Shield
uk: Виробництво

en: Shields
uk: Виробництво

en: Shogun
uk: Сьогун

en: Show Map Scrollbars (GTK+ only)
uk: Показувати прокрутку мапи (тількі GTK+)

en: Show _All Cities
uk: Усі міста

en: Show _Future Targets
uk: Показувати майбутні цілі

en: Show a list of players or connections.
uk: Показати список гравців або з'єднань.

en: Show a list of players, or a list of connections to the server.  The argument may be abbreviated, and defaults to 'players' if absent.
uk: Показує список гравців або з'єднань з сервером. Аргумент може бути скороченням, та при відсутності приймається значення по замовчуванню 'players'.

en: Show combat animation
uk: Показувати анімацію битв.

en: Show current scores.
uk: Показати поточній рахунок.

en: Show future targets
uk: Показувати майбутні цілі

en: Show future targets:
uk: Показати майбутні цілі:

en: Show help about server commands and server options.
uk: Показати допомогу по командам та опціям сервера.

en: Show server options.
uk: Показує опції сервера.

en: Silesian
uk: Сілезці

en: Silk
uk: Шовк

en: Since both units have 20 hit points, the odds favor a victory for the defender.  The defender will probably lose somewhere around 40% of its hit points during the fight.  But the outcome is never certain as long as both units have non-zero strengths; the defender might emerge untouched, or it might lose most of its hit points, or it might even lose the battle.
uk: Враховуючи що обидва загони мають здоров'я 20, найвірогідніше виграє захисник. Він можливо втратить десь біля 40% здоров'я напротязі бою. Але результат ніколи не визначений доки обидва підрозділи мають не нульове здоров'я: захисник може залишитися недоторканим, він може втратити більшість свого здоров'я, або може навіть повністю програти битву.

en: Singaporean
uk: Сінгапурці

en: Sioux
uk: Сіу

en: Sir, the diplomat is waiting for your command
uk: Пане - діпломат очикує Вашої команди

en: Sir, the spy is waiting for your command
uk: Пане - шпигун очикує Вашої команди

en: Size
uk: Розмір

en: Slovenian
uk: Словенці

en: Small values give flat maps, higher values give more hills and mountains.
uk: Малі значення дають плоский ланшафт, більші значення генерують більше пагорбів та гір.

en: Smooth unit move steps
uk: Кроки плавного руху підрозділів

en: Smooth unit moves
uk: Плавний рух підрозділів

en: Solar Plant
uk: Соняшна станція

en: Sold %d %s for %d gold
uk: Продано %d %s за %d гривень

en: Solid unit background color
uk: Заповнення фону з'єднання

en: Some types of terrain can be mined, which increases the number of resources (shields) produced by that square.
uk: На деяких типах територій можуть бути збудовані шахти, що збільшує виробництво (щити) на цій клітині.

en: Someone else already has command access level '%s' or better.
uk: Хтось іншій вже має рівень доступу до команд '%s' або краще.

en: Sorry, %s is already connected.
uk: Вибачте, %s вже на з'єднанні.

en: Sorry, no help topic for %s.
uk: Вибачте, не має допомоги по %s.

en: Sorry, no help topic for %s.
    This page was auto-generated.
uk: Вибачте, не має допомоги по %s.
    Цю сторінку сгенеровано автоматично.

en: Sorry, no new players allowed in this game.
uk: Вибачте, нові гравці заборонені у грі.

en: Sorry, no observation of AI players in this game.
uk: Вибачте, немає нагляду за комп'ютерними гравцями у цій грі.

en: Sorry, no observation of barbarians in this game.
uk: Вибачте, немає нагляду за варварами у цій грі.

en: Sorry, no observation of dead players in this game.
uk: Вибачте, немає нагляду за померлими гравцями у цій грі.

en: Sorry, no reconnections to human-mode players in this game.
uk: Вибачте, немає можливості перез'єднання до гравців людей у цій грі.

en: Sorry, someone else already has that name.
uk: Користувач з таким ім'ям вже існує.

en: Sorry, the '%s' command is not implemented yet.
uk: Вибачте, команда '%s' ще не реалізована.

en: Sorry, the Demographics report is unavailable.
uk: Вибачте, але демографічний звіт недоступний.

en: Sorry, the game is already running.
uk: Вибачте, гру вже запущено.

en: Sorry, the game is full.
uk: Вибачте, та гра вже повна.

en: Sorry, you are not allowed to use server commands.
uk: Вибачте але Вам не дозволено використовувати команди сервера.

en: Sorry, you do not have access to view option '%s'.
uk: Вибачте, у Вас не має доступу для перегляду опції '%s'.

en: Sorry: cannot upgrade %s.
uk: Вибачте: не можу модернізувати %s.

en: Sound bell at new turn
uk: Звук на початку ходу

en: Source _Tasks:
uk: Джерело Завдань:

en: Sp1 F/R/T:
uk: Сп1 Ї/Р/Т:

en: Sp2 F/R/T:
uk: Сп2 Ї/Р/Т:

en: Space Component
uk: Космічний Компонент

en: Space Components can be differentiated into Propulsion and Fuel Components.  Each pair of them reduces your spaceship's travel time.  You can build up to 8 pairs.
    
    Before you can build any spaceship parts, the Apollo Program wonder must have been built by any player.
uk: Космічні Компоненти поділяються на Двигуни та Паливні Баки. Кожна їх пара зменшує час на переліт космічного корабля. Ви можете збудувати до 8 пар.
    
    Перед тим як Ви зможете будувати будь які частини космічного корабля, диво Програма Аполо повинно бути збудовано одним з гравців.

en: Space Flight
uk: Космічні польоти

en: Space Module
uk: Космічний Модуль

en: Space Modules are the most expensive parts of spaceships.  There are three different types of Space Module:
    
    - Habitation Module: provides living space for 10,000 people.
    
    - Life Support Module: provides food and water for the population of  one Habitation Module.
    
    - Solar Panels: provides the energy needed for any two of the other  Modules.
    
    You can build up to 4 Space Modules of each kind.
    
    Before you can build any spaceship parts, the Apollo Program wonder must have been built by any player.
uk: Космічні Модулі найдорожчі частини корабля. Є три типи Космічних Модулів:
    
    - Житловий Модуль: надає місце для проживання для 10000 людей.
    
    - Модуль Життєзабезпечення: надає їжу та воду для населення одного  Житлового Модуля.
    
    - Соняшні Панелі: надають енергію необхідну для будь яких двох іншіх Модулів.
    
    Ви можете будувати до 4 Космічних Модулів кожного типу.
    
    Перед тим як Ви зможете будувати будь які частини космічного корабля, диво Програма Аполо повинно бути збудовано одним з гравців.

en: Space Race
uk: Космічна гонка

en: Space Structural
uk: Космічна Структура

en: Space Structurals form the base of your spaceship.  All other spaceship parts need to be connected to Structurals in order to function.  You can build up to 32 Space Structurals.
    
    Before you can build any spaceship parts, the Apollo Program wonder must have been built by any player.
uk: Косомічні Структури це база Вашого корабля. Усі інші елементи космічного корабля повинні бути під'єднані до Структур аби працювати. Ви можете збудувати до 32 Космічних Структур.
    
    Перед тим як Ви зможете будувати будь які частини космічного корабля, диво Програма Аполо повинно бути збудовано одним з гравців.

en: Space _Race
uk: Космічна гонка

en: Spaceship
uk: Космічний човен

en: Spanish
uk: Іспанці

en: Speaker
uk: Спікер

en: Special
uk: Спеціальне

en: Special resources improve the basic terrain type they are on.  The server variable's scale is parts per thousand.
uk: Спеціальні ресурси покращують базові типи територій на яких вони розташовані.Гратка сервера у тисячних.

en: Special1
uk: Спеціальне1

en: Special2
uk: Спеціальне2

en: Specials
uk: Спеціальне

en: Spice
uk: Пряності

en: Spotless
uk: Бездоганна

en: Spy
uk: Шпигун

en: Ssu-ma Ch'ien's
uk: Ссума Чиєн

en: Start Game
uk: Стартувати гру

en: Start New Game
uk: Стартувати нову гру

en: Start a game
uk: Стартувати гру

en: Start game automatically?
uk: Стартувати гру автоматично?

en: Start of turn %d
uk: Початок ходу %d

en: Start the game, or restart after loading a savegame.
uk: Стартувати гру або рестартувати після завантаження збереженої гри.

en: Starting game.
uk: Стартую гру.

en: Starting gold per player
uk: Початкова кількість гривень на гравця

en: Starting new log
uk: Стартую новий журнал

en: State
uk: Стан

en: Statue of Liberty
uk: Статуя Свободи

en: Status
uk: Стан

en: Status: %s
uk: Статус: %s

en: Steal
uk: Крадіжка

en: Steal Technology
uk: Крадіжка технології

en: Steal _Technology
uk: Вкрасти технологію

en: Steal _technology
uk: Вкрасти технологію

en: Stealth
uk: Маскування

en: Stealth Bomber
uk: Стелс бомбардувальник

en: Stealth Fighter
uk: Стелс винищувач

en: Steam Engine
uk: Паровий двигун

en: Steel
uk: Сталь

en: Stock
uk: Запас

en: Stock Exchange
uk: Біржа

en: Strategy and tactics
uk: Стратегія та тактика

en: Strength values inside the game are actually multiplied by 10, with fractions dropped, so the attacker's strength is 80, and the defender's strength is 202.
uk: Значення сили у грі множиться на 10 та дробна частина відкидається, тож сила нападника 80, а захисника - 202.

en: String conversion from %s not possible.  You may
    want to set your local encoding manually by setting
    the environment variable $FREECIV_LOCAL_ENCODING.Proceeding anyway...
uk: Перетворення строк з %s не можливе. Ви можете
    встановити Вашу мову вручну встановлюючи змінну
    оточення $FREECIV_LOCAL_ENCODING. Продовжую...

en: String value too long.  Usage: set <option> <value>.
uk: Строкове значення задовге. Використовуйте: set <опція> <значення>.

en: Style of Civ rules
uk: Стиль правил Цивілізації

en: Submarine
uk: Підводний човен

en: Submarines have a very high strategic value, but have a weak defence.
uk: Підводний човен має велику стратегічну цінність, але слабо захищений.

en: Subvert Enemy Unit
uk: Перекупити ворожій підрозділ

en: Suitable types of terrain can be irrigated.  This requires a nearby source of water: an Ocean or River square, or another square which is irrigated, must be directly adjacent to the target square, to the north, south, east or west.  Irrigating a square causes it to produce some extra food each turn.  In addition, given sufficient technology, you may irrigate a square a second time, turning it into even more productive Farmland.
uk: Відповідні типи територій можуть бути зрошені. Але це потребує наявності води: Океана або Річки, або вже зрошеної території, які мають бути розташовані поруч та не по діагоналі. Зрошення надае можливість виробляти додаткову їжу кожного ходу. На додаток, за наявності відповідної технології, Ви можете зрошувати вже зрошені території перетворюючи їх на більш продуктивні ферми.

en: Sultan
uk: Султан

en: Sun Tzu's War Academy
uk: Мистецтво Війни Сун Дзу

en: Super Highways
uk: Шосе

en: Superconductors
uk: Надпровідники

en: Supermarket
uk: Супермаркет

en: Supported Units
uk: Підтримує

en: Supported units
uk: Пітримувані підрозділи

en: Supported units %d
uk: Підтримує %d

en: Supported units (%d)
uk: Підтримує (%d)

en: Supported units:
uk: Підтримувані загони:

en: Suppose a veteran Battleship (A:12, D:12, HP:40, F:2) with 3 movement points attacks a veteran Alpine Troops (A:5, D:5, HP:20, F:1) inside a city built on a Grassland tile, with City Walls and a Coastal Defense.
uk: Уявимо Лінкор ветеран (А:12, З:12, ЗД:40, СВ:2) з трьома ходами атакуючий Підрозділ-ветеран Альпійських Стрільців (A:5, З:5, ЗД:20, СВ:1) у місті збудованому у Степу, з Міськими Стінами та Прибережним Захистом.

en: Suppose a veteran Cannon (A:8, D:1, HP:20, F:1) with 2/3 movement points left attacks a non-veteran Musketeer (A:3, D:3, HP:20, F:1) inside a city with City Walls built on a Forest tile.
uk: Представимо Пушку ветеран (А:8, З:1, ЗД:20, СВ:1) з 2/3 залишившегося руху атакує неветеранів Мішкетерів (А:3, З:3, ЗД:20, СВ:1) у місті зі стінами збудованому у лісі.

en: Supreme Director
uk: Верховний Директор

en: Surplus
uk: Надлишок

en: Surplus: Food, Production, Trade
uk: Надлишок: Їжа, Виробництво, Торгівля

en: Swamp
uk: Болота

en: Swamps suffer from an over-abundance of water, making agriculture somewhat problematic.
uk: Болота перенасищені водою, що робить їх непридатними для сільського господарства.

en: Swedish
uk: Шведи

en: Switch server output between 'RFC-style' and normal style.
uk: Перемикає вивід сервера між 'RFC-стилем' та нормальним стилем.

en: Synopsis:
uk: Синтаксис:

en: THIS IS A BETA VERSION
    Freeciv %s will be released in
    %s, at %s
uk: ЦЕ БЕТА ВЕРСІЯ
    Freeciv %s буде випущено у %s, на %s

en: TIP 1:  Offensive military campaigns are difficult under Republican and Democratic governments unless you give your citizens lots of luxuries to keep them happy.  When conquering other civilizations, it may be helpful to switch to one of the more militant styles of government.
uk: Порада 1: Наступальні військові операції досить важкі при Республіці або Демократії якщо Ви не надаєте вашим городянам велику розкіш аби тримати їх щасливими. При захопленні іншіх цивілізацій, було б досить непогано змінити форму правління на більш війскову.

en: TIP 2:  Scientific advancement requires high levels of trade, which are much easier to achieve under Republican and Democratic governments.  Consider switching to the Republic as soon as you can; gaining advanced technology early in the game puts you at an advantage.
uk: Порада 2: Прогрес у науці вимагає високого рівня торгівлі, якого найлегше досягти за Республіки або Демократії. Намагайтеся перейти до Республіки так швидко як зможете; отримання розвинених технологій раніше у грі надає Вам переваги.

en: TIP:  A handful of these can successfully keep the waters around your treasured homeland free of enemy ships.
uk: Порада: Поважна кількість ракет може забезпечити відсутність ворожіх кораблів навколо вашого контіненту.

en: TIP:  A very fast unit, which is very useful for hunting down enemy Transports.
uk: Порада: Швидкий корабель для охоти та знищення ворожіх Транспортів

en: TIP:  Guard Carriers with a handful of fast-moving ships and a battleship, as losing a fully-equipped Carrier is VERY painful and expensive.
uk: Порада: Конвоюйте Авіаносець деякою кількістю швидких кораблів да Лінкором, бо ж втрата повність навантаженого Авіаносця дуже болісна та дорга.

en: TIP:  If an enemy civilization has launched a spaceship, try to quickly build a light spaceship with many propulsion units that will arrive earlier.  The only other option is to capture their capital.
uk: ПОРАДА: Якщо Ворожа цивілізація запустила космічний корабель, спробуйте швидко збудувати легкий корабель з великою кількістю двигунів, що долетить раніше. Єдиний й інший варіант - захопити їх столицю.

en: TIP:  You can infiltrate enemy zones by first moving in a Diplomat (or some other unit which ignores ZOC), and then moving regular units onto the square now occupied by the Diplomat. By repeating this process (and optionally leaving some units behind to keep squares occupied), you can make a path through enemy territory.
uk: ПОРАДА: Ви можете нейтралізувати ворожі зони спершу рухаючись по ним Діпломатом (або іншим підрозділом що ігнорує зони контролю), та потім рухайте звичайні підрозділи на клітину що окупована діпломатом. Повторюючи це (та опціонально залишаючи деякі зпгони аби залишити клітини окупованими), Ви можете прокласти шлях по ворожій території.

en: Tactics
uk: Тактика

en: Target _Worklist:
uk: План будівництва:

en: Tax
uk: Податки

en: Tax Rate...
uk: Податки...

en: Tax Rates
uk: Податки

en: Tax:
uk: Податки:

en: Tax: %d%%
uk: Податки: %d%%

en: Tax:%d Lux:%d Sci:%d
uk: Податки:%d Розкіш:%d Наука:%d

en: Taxmen
uk: Податківці

en: Team
uk: Команда

en: Team victory to %s
uk: Командна перемога %s

en: Tech: Learned From Great Library
uk: Наука: Дізналися з Великої Бібліотеки

en: Tech: Learned New Tech
uk: Наука: Дізналися нову технологію

en: Techno_logy
uk: Технології

en: Technology
uk: Технологія

en: Temple
uk: Церква

en: Terrain
uk: Теріторія

en: Terrain     Road   Irrigation     Mining         Transform
uk: Теріторія  Шлях   Зрошення       Шахти          Зміна

en: Terrain: %s
uk: Територія: %s

en: Thai
uk: Таіландці

en: Thane
uk: Тан

en: That name exceeds the maximum of %d chars.
uk: Ім'я перевищило максимум у %d символів.

en: The "%s" file is required ... aborting!
uk: Файл "%s" є необхідним... перериваюсь!

en: The %s give %d gold
uk: %s дає %d гривень

en: The %s give %s
uk: %s дає %s

en: The %s give their seamap
uk: %s дає свою мапу морів

en: The %s give their worldmap
uk: %s дає свою мапу світу

en: The %s give unknown city.
uk: %s дає невідоме місто.

en: The %s gives shared vision
uk: %s дає спільне бачення

en: The %s of the %s
uk: %s з %s

en: The %s offerings
uk: %s пропонує

en: The %s revolt!
uk: %s влаштували революцію

en: The %s spaceship has arrived at Alpha Centauri.
uk: Космічний корабель нації %s досяг Альфа Центавра.

en: The 'create' command is only available before the game has been started.
uk: Команда 'create' доступна лише до старту гри.

en: The 'explain' command gives a subset of the functionality of 'help', and is included for backward compatibility.  With no arguments it gives a list of options (like 'help options'), and with an argument it gives help for a particular option (like 'help <option-name>').
uk: Команда 'explain' має деяку функціональність команди 'help', та існує лише для зворотньої сумісності. Без аргументів видає список опцій (як 'help options'), а з аргументом надає допомогу по цій конкретній опції (як 'help <опція>').

en: The 'firstlevel' command makes no sense from the server command line.
uk: Команда 'firstlevel' не має сенсу з консолі сервера.

en: The Citizen Management Agent (CMA) helps you manage your cities. It deploys the available workers on the free tiles around the city to achieve maximal city output. It also changes workers to scientists, taxmen, or entertainers, if appropriate. And the CMA has another astonishing ability: whenever possible, it keeps your cities content.
    
    There are various means to tell the CMA what kind of output you would like. Open the city window and click on the CMA tab. There are two kinds of sliders: On the left, you can set a Minimal Surplus for each kind of production; e.g. Gold = +3 means the city earns 3 gold more than it needs to upkeep its improvements. On the right, the sliders let you define by how much you prefer one kind of production to another; setting science to 3 means you prefer a single bulb to three shields (or gold, trade,...). You can set different factors for each kind of production, according to your needs.
    
    If you set up some Minimal Surpluses which are impossible to fulfill, the CMA can't be activated. Whenever the CMA can't fulfill its task in the ongoing game, it passes back control to you. So you'd better not define too high a surplus; instead, use factors to achieve your goals.
    
    The Celebrate checkbox lets your city - celebrate. This will work only with a high luxury rate. See help about 'Happiness'.
    
    Clicking on 'Control city' puts the city under control of the CMA, 'Release city' passes control back to you.
    
    For ease of use, you can save your slider setting as a preset with a name. Click on 'add preset' and enter a name for your setting. You can use this preset in every city by just clicking on its name. Also, you can control your setting from within the city report, in the CMA column. And you can change it from there (use 'change' --> 'CMA'), if you have saved it as a preset.
    
    Use 'Game' --> 'Save Settings' to store your presets permanently.
    
    But beware! If you use the CMA for some of your cities, you will encounter some difficulties with managing cities nearby, by hand. It's best to manage all cities on an island either by hand or by CMA. Read more hints, some background information, and some preset examples in the file README.cma, included with Freeciv.
uk: Агент Керування Містом (АКМ) допомагає керувати Вашими містами. Він пристосовує доступних робітників на вільні клітини навколо міста аби досягти максимальної віддачі від міста. Він також змінює працівників на науковців, податківців або шоуменів, якщо потрібно. Також АКМ має ще одну важливу функцію: якщо це можливо, він зберігає Ваші міста нейтральними.
    
    Є багато засобів вказати АКМ яку віддачу Ви очикуєте. Відкрийте вікно міста та оберіть вкладинку АКМ. Є два типи бігунців: Ліворуч Ви можете встановити мінімальні надлишки для кожного виду виробництва; тобто Грошей = +3 значить, що місто виробляє на 3 гривні більше ніж воно потребує для утримання будівель. Ліворуч бігунці дають Вам змогу визначити пріорітети виробництва: встановлення науки у 3 значить, що одна наука краще ніж три виробництва (гривні, торгівлі, ...). Ви можете встановити різні фактори для кожного типу виробництва, відповідно до потреб.
    
    Якщо Ви встановили деякі мінімальні надлишки які неможливо виконати, АКМ не буде активовано. Якщо АКМ не може виконати свої завдання у грі, він повертає контроль гравцеві. Тож краще не встановлюйте надвисокі залишки; навпаки, використовуйте усе для досягнення Ваших цілей.
    
    Опція 'Святкування' дозволяє Вашому місту святкувати. Це працює лише за високого рівня розкоші. Дивитесь допомогу про 'Щастя'.
    
    Клік на 'Контролювати місто' надає місто під контроль АКМ, 'Відпустити місто' повертає контроль Вам.
    
    Для полегшення використання, ви можете зберегти установки бігунців як предустановки з ім'ям. Клікніть на 'додати предустановку' та введіть ім'я для ваших установок. Ви можете використовувати цю предустановку у кожному місті лише клікнувши на її ім'я. Також, Ви можете контролювати Ваші установки з звіту міста, у стовбці АКМ. Та Ви можете змінити їх звідси (використовуйте 'змінити' --> 'АКМ'), якщи ви зберегли їх як предустановку.
    
    Використовуйте 'Гра' --> 'Зберегти установки' аби записати Ваші предустановки напостійно.
    
    Застереження! Якщо Ви використовуєте АКМ для деяких Ваших міст, то можете мати деякі складності керуючи сусідніми містами власноруч. Найкраще керувати усіма містами на острові або власноруч або за допомогою АКМ. Читайте додаткові поради, деякі пояснення та приклади предустановок у файлі README.cma, що включений у Freeciv.

en: The Corporation
uk: Корпорації

en: The Five Greatest Cities in the World!
uk: П'ять найвеличніших міст у світі!

en: The Freight unit replaces the Caravan, and moves at twice the speed.
uk: Дальнобійник замінює собою караван, та рухається удвічі швидше.

en: The Greatest Civilizations in the world.
uk: Найвеличніші цивілізації в світі.

en: The Helicopter is a very powerful unit, as it can both fly and conquer cities.  Care must be exercised, because Helicopters lose a small amount of health for every turn not spent in a city, unless you have the United Nations wonder.
uk: Гелікоптер дуже потужний підрозділ, він може літати та захоплювати міста. Але потрібна увага, бо Гелікоптер втрачає невелику кількість здоров'я кожного туру якій завершено не в місті, якщо не побудовано диво Об'єднанні нації.

en: The Republic
uk: Республіка

en: The Space Race is a second option to win the game, besides eliminating all other civilizations.  If your spaceship arrives first at Alpha Centauri, the game is over and you have won. (However it is possible for this option to be off as a server option.)
uk: Космічні перегони це інша можливість виграти гру, не знищуючі всі інші цивілізації. Якщо Ваш космічний корабель першим досягне Альфа Центаври, гра закінчується та Ви переможець. (Але можливо що цю опцію вимкнено на сервері.)

en: The Wheel
uk: Колесо

en: The amount of stored food will be set to half full whenever a city with a Granary shrinks or grows. This helps a city to grow faster and more easily withstand famine.
uk: Кількість збереженної їжі буде встановлено у половину про рості міста або голоді завдяки Амбару. Це допомагає місту швидше рости та легше переносити голодомор.

en: The attacker's base strength is 8.  Veteran status makes this 12, but because it only has 2/3 movement points its final strength is 8.
uk: Базова сила атакуючого 8. Статус ветерана робіть її 12, але тому що залишилося лише 2/3 руху кінцева сила складає 8.

en: The attacker's strength is 12, raised to 18 because of veteran status.
uk: Сила атакуючого складає 12, та збільшується до 18 через статус ветерана.

en: The capture of your capital does not always lead to civil war.  If you have treated your people with kindness, you are more likely to retain their loyalty.  Each city that is celebrating reduces the chance of civil war, while each revolting city increases the likelihood.
uk: Захоплення Вашої столиці не завжди призводить до громадянської війни. Якщо Ви тримаєте Ваш нарід у щасті, то Вони більш за все збережуть свою лояльність. Кожне місто що святкує зменшує шанси громадянської війни, тоді як кожне повстале місто збільшує шанси.

en: The civilization which builds the Great Library gets every advance that at least two other civilizations have achieved.
uk: Цивілізація що побудувала Велику Бібліотеку отримує будь яке нове знання, що їх відкрили будь які дві інші цивілізації.

en: The civserver will poll the clients with a PING request each time this period elapses. If a client doesn't reply with a PONG before the next server PING request the client is disconnected.
uk: Сервер перевіряє клієнтів ПІНГ запитами кожного разу коли заданий час вичерпується.

en: The civserver will wait for upto the value of this parameter in seconds, for all client connection TCP buffers to unblock. Zero means the server will not wait at all.
uk: Сервер Freeciv буде чекати встановлену кількість секунд поки розблокуються буфери TCP усіх клієнтських з'єднань. Нуль спричиняє відсутність очикування сервером.

en: The client can fetch this page, too: use the Metaserver button in the connection dialog.  If it never shows any results, check if your WWW browser is using a HTTP proxy; to make civclient use the same proxy, set the $http_proxy environment variable to
    
      http://proxyhost:proxyportnumber/
    
    before starting civclient.
uk: Клієнт також може отримати цей список: скористайтеся кнопкою Метасервер у діалозі з'єднання. Якщо він ніколи не показує ніяких результатів, перевірте чи ваш веб-броузер використовує HTTP проксі; аби встановити клієнту Freeciv той же проксі, встановіть змінну оточення $http_proxy у
    
      http://проксіхост:проксіпорт/
    
    перед стартом клієнта.

en: The client has a primitive chat interface.  The lines you type are sent to all players, except:
uk: Клієнт має простий чат інтерфейс. Усе що ви надрукуєте відсилається усім гравцям, за виключенням:

en: The client is missing a capability that this server needs.
    Server version: %d.%d.%d%s Client version: %d.%d.%d%s.  Upgrading may help!
uk: Клієнт не сумісний з сервером.
    Сервер версії: %d.%d.%d%s Кліент версії: %d.%d.%d%s. Встановлення нової версії має допомогти!

en: The command access level controls which server commands are available
    to users via the client chatline.  The available levels are:
        none  -  no commands
        info  -  informational commands only
        ctrl  -  commands that affect the game and users
        hack  -  *all* commands - dangerous!
    With no arguments, the current command access levels are reported.
    With a single argument, the level is set for all existing connections,
    and the default is set for future connections.
    If 'new' is specified, the level is set for newly connecting clients.
    If 'first come' is specified, the 'first come' level is set; it will be
    granted to the first client to connect, or if there are connections
    already, the first client to issue the 'firstlevel' command.
    If a connection name is specified, the level is set for that connection only.
    Command access levels do not persist if a client disconnects, because some untrusted person could reconnect with the same name.  Note that this command now takes connection names, not player names.
uk: Рівень доступу до команд визначає доступні для користувачів через строку чату клієнта команди сервера. Доступні рівні наведені нижче:
        none  -  ніяких команд
        info  -  лише інформаційні команди
        ctrl  -  команди що впливають на гру та користувачів
        hack  -  *усі* команди - небезпечно!
    Без аргументів - команда виводить поточний рівень доступу до команд.
    З одним аргументом, рівень встановлюється для усіх існуючих з'єднань,
    та встановлюється по замовчуванню для з'єднань у майбутньому.
    Якщо вказано 'new', рівень встановлюється для з'єднань у майбутньому.
    Якщо встановлено 'first come', встановлюється рівень 'first come';
    він застосовується для першого під'єднаного клієнта, або якщо вже є з'єднання,
    то до першого хто застосує команду 'firstlevel'.
    Якщо ім'я з'єднання зазначено - рівень встановлюється лише для цього з'єднання.
    Рівень доступу до команд не зберігається якщо клієнт від'єднується, бо ж хтось іншій може перез'єднатися з цим самим ім'ям. Примітка: ця команда тепер бере ім'я з'єднання, а не гравця, як аргумент.

en: The data path may be set via the environment variable FREECIV_PATH.
uk: Шлях данних може бути встановленно змінною FREECIV_PATH.

en: The defender's base strength is 3.  Because it is on a Forest tile, its strength becomes 4.5.  It is behind City Walls, so its strength is tripled, to 13.5.  It is a ground unit inside a city, so its strength is increased to 20.25.
uk: Сила захисника 3. Тому що він на лісовій території, його сила складає 4.5. Він за стінами міста, тож його сила потроюється до 13.5. Це сухопутний підрозділ у місті, тож його сила збільшується до 20.25.

en: The defender's strength is 5, raised to 7.5 due to veteran status. The terrain's defense factor is 1 (no effect).  The Coastal Defense doubles the defender's strength to 15. (The City Walls have no effect against attacking sea units.) The defender is a ground unit inside a city, so its total strength is 22.5.
uk: Сила захисника складає 5, збільшується до 7.5 через статус ветерана. Фактор захисту теріторії складає 1 (немає впливу). Прибережний Захист подвоює силу захисника до 15. (Міські Стіни не мають впливу проти атак морських підрозділів.) Захисник на суші у місті, тож повна сила захисту складає 22.5.

en: The different types of terrain each have different strengths and drawbacks.  When choosing a place for a new city, make sure there are enough food-producing squares nearby to support your growing population.
uk: Різні типи територій мають різні сили та віддачу. Тож при виборі місця під нове місто, впевнитесь що є достатньо клітин з їжою для підтримки Вашого зростаючого населення.

en: The firepower of the Battleship is set from 2 to 1.
uk: Сила вогню Лінкору встановлена з 2 до 1.

en: The firepower of the attacker and defender are also modified.
uk: Сила вогню захисника та атакуючого також змінюється.

en: The first player to research %s gets an immediate advance.
uk: Перший гравець що дослідить %s отримує негайне знання.

en: The following clauses have been agreed upon:
uk: Наступні положення були погоджені:

en: The following server commands are available:
uk: Доступні наступні команди сервера:

en: The following table shows the number of turns required for one unit of Settlers to complete an activity. These numbers are reduced to half (rounded up) for Engineers, and they can be reduced further by stockpiling several Settlers/Engineers, doing teamwork.
uk: Наступна таблиця показує кількість ходів необхідних для одного загону Колоністів аби завершити працю. Ці числа діляться навпіл при застосуванні Інженерів, та можуть бути зменшені ще більше при застосуванні кількох загонів Колоністів/Інженерів, працюючих разом.

en: The game cannot be saved before it is started.
uk: Не можна зберегти гру яку ще не стартовано.

en: The game is already running.
uk: Гра вже запущена.

en: The game is over!
uk: Гру закінчено!

en: The game must be running before you can see the score.
uk: Гра повина бути стартована перш ніж Ви зможете побачити рахунок.

en: The game will be automatically saved per this number of turns.
    Zero means never auto-save.
uk: Гра буде автоматично зберігатися після закінчення заданої кількості ходів. Нуль означає вимкнути автозберігання.

en: The general rule is that a land unit which is adjacent to an enemy occupied square cannot move directly to another square which is also adjacent to an enemy occupied square.  Here an enemy occupied square means a land square with an enemy unit on it.  Adjacency means any of the eight squares surrounding a unit.
uk: Загальне правило - сухопутний підрозділ що розташований на підконтрольній ворогу клітинці не може рухатися напряму на іншу підконтрольну ворогу клітинку. Підконтрольність розповсюджується на 8 клітин навколо підрозділу.

en: The maximal number of human and AI players who can be in the game. When this number of players are connected in the pregame state, any new players who try to connect will be rejected.
uk: Максимальна кількість гравців (під'єднаних або комп'ютерних) що можуть брати участь у грі. Якщо цього числа досягнуто під'єднаними гравцями перед грою, будь які нові з'єднання відхиляються.

en: The net benefit of a square for your city depends on your government type as well as city improvements and wonders.
uk: Прибуток від площ навколо міста залежить від форми Вашого правління, а також будівель у місті та Див.

en: The normal state of a citizen is contentment.  However, as your cities grow larger, crowding causes citizens to become unhappy. Each citizen in a city after the 4th (that is, the default value of the option unhappysize in the server) will be generated unhappy, instead of content.  If you have a large number of cities (depending on your government as well as the server option cityfactor), the limit on content citizens is reduced to 3.
uk: Звичайний стан городян це бути нейтральними. Але Ваші міста ростуть та збільшуються, зростання призводить до того що городяни стають нещасними. Кожний городянин у місті після четвертого (це є значення по замовчуванню опції сервера unhappysize) буде народжуватись нещасним, а не нейтральним. Якщо Ви маєте велику кількість міст (залежно від Вашої форми правління а також опції сервера cityfactor), кількість нейтральних городян може зменшитися до 3.

en: The number of cities an empire needs before it can erupt into civil war is by default 10.  That is, empires with fewer than 10 cities are immune from civil war.  However, this is a server option, and may vary upwards from a minimum of 6.
uk: Кількість міст що повинно бути у імперії аби вона могла впасти у громадянську війну по замовчуванню 10. Тобто, імперії з менш ніж 10 містами непідвладні громадянській війні. Зауважте, це опція сервера, та може бути змінена у будь яке число розпочинаючи з 6.

en: The parties agree on a cease-fire
uk: Сторони прийшли до замирення

en: The parties agree on a peace
uk: Сторони згодилися у мирі

en: The parties create an alliance
uk: Сторони створили альянс

en: The player who owns it gets an embassy with all players.
uk: Гравець що має це диво - отримує амбасади з усіма гравцями.

en: The same seed will always produce the same map; for zero (the default) a seed will be chosen based on the time, to give a random map.
uk: Теж саме значення завжди генерує однакову мапу; якщо нуль (по замовчуванню) значення буде обрано зпираючись на час аби згенерувати випадкову мапу.

en: The save file contains incomplete map data.  This can happen with old saved games, or it may indicate an invalid saved game file.  Proceed at your own risk.
uk: Збережена гра містить неповні дані мапи. Це може вказувати на гру старої версії або погано збережену гру. Продовжуємо на Ваш страх та ризик.

en: The savegame uses the classic terrain ruleset which is no longer supported.
uk: Збережена гра використовує правила класичних теріторій, які вже не підтримуюється.

en: The senate passes your bill because of the constant provocations of the %s.
uk: Сенат пропускає Ваш закон з причини постійних провокацій з боку %s.

en: The server is missing a capability that the client needs.
    Server version: %d.%d.%d%s Client version: %d.%d.%d%s.  Upgrading may help!
uk: Сервер не є сумісний з клієнтом.
    Сервер версії: %d.%d.%d%s Кліент версії: %d.%d.%d%s. Встановлення нової версії має допомогти!

en: The server you tried to connect is too old (1.12.0 or earlier). Please choose another server next time. Good bye.
uk: Сервер до якого Ви намагаєтесь під'єднатися застарий (1.12.0 або раніше). Виберіть інший сервер. До побачення.

en: The string '%s' is not valid: %s. Ruleset files must
    be encoded as %s; you can change this by setting
    $FREECIV_DATA_ENCODING.
uk: Невірна строка '%s': %s. Файл правил повинен бути у кодуванні
    %s; Ви можете змінити це встановлюючи
    $FREECIV_DATA_ENCODING.

en: The turn timeout has exceeded its maximum value, fixing at its maximum
uk: Таймаут ходу перевищує максимум, виправляю на максимум.

en: The turn timeout is smaller than zero, fixing at zero.
uk: Таймаут ходу менше нуля, виправляю на нуль.

en: The worklist editor is used to edit both worklists for each city (from the city dialog) and global worklists. Using this editor You can create lists specifying what to build in the turns to come.
uk: Редактор Плану Будівництва використовується для зміни плану для кожного міста (з діалогу міста) та глобального плану. Використовуючи редактор Ви можете створити список, якій визначає що та у якій послідовності будувати.

en: Theology
uk: Теологія

en: Theory of Gravity
uk: Теорія гравітації

en: There are four general types of unit: Land, Sea, Air, and Helicopter.  (Helicopters are sufficiently different from other air units that it is easiest to think of them as a separate unit type.)
uk: Є чотири головних типи підрозділів: Сухопутні, Морські, Повітряні, та Гелікоптери. (Гелікоптери дуже відрізняються від інших авіазагонів, тож легше вважати їх окремим типом підрозділів.)

en: There is a trade penalty in all cities smaller than this. The penalty is 100% (no trade at all) for sizes up to notradesize, and decreases gradually to 0% (no penalty except the normal corruption) for size=fulltradesize.  See also notradesize.
uk: Їснує торговельне стягнення для усіх міст менших за цю опцію. Стягнення складає 100% (немає торговлі взагалі) для міст розміром менше за notradesize, та зменшується відповідно до росту міста до 0% (немає стягнень окрім корупції) для розміру=fulltradesize. Також дивись notradesize.

en: There must be at least this many players (connected players or AI's) before the game can start.
uk: Гравців (під'єднаних або комп'ютерних) має бути не менше ніж встановлено перед стартом гри.

en: There was an error while auto connecting; aborting.
uk: Помилка сталась при спробі автоконекту; перериваюся.

en: These rules differ slightly from previous versions of Freeciv (release 1.8.0 and before) in the following ways:
    - Enemy cities with no units in them no longer impose ZOC.
    - The special case for land units disembarking is new.
uk: Ці правила суттєво змінено порівняно із старими версіями Freeciv (1.8.0 та раніші) наступним шляхом:
    - Ворожі міста без підрозділів більше не створюють Зони Контролю.
    - Є нові спеціальні випадки для сухопутних підрозділів.

en: These steps may vary depending upon the server options, but in general, the steps are:
uk: Наступні ходи можуть різнитися в залежності від опцій сервера, але в цілому вони такі:

en: These trade routes have been established with %s:
uk: Ці торгові шляхи було встановлено з %s:

en: This *completely* removes a player from the game, including all cities and units etc.  Use with care!
uk: Ця команда *повністю* видаляє гравця з гри, включаючі усі міста та підрозділи. Застосовуйте обережно!

en: This Eternal Treaty
    marks the results
    of the diplomatic work between
    The %s %s %s
    and
    The %s %s %s
uk: Ця двостороння угода є результатом
    діпломатичної роботи між
    %s %s %s
    та
    %s %s %s

en: This Eternal Treaty
    marks the results of the diplomatic work between
    The %s %s %s
    and
    The %s %s %s
uk: Ця двостороння угода
    є результатом діпломатичної роботи між
    %s %s %s
    та
    %s %s %s

en: This Misc. Settings page
uk: Сторінка різних установок

en: This Settings page
uk: Сторінка поточних установок

en: This affects how quickly players can research new technology.
uk: Впливає на швидкість відкриття гравцями нових технологій.

en: This command ends the game immediately.
uk: Ця команда негайно припиняє гру.

en: This command is not currently implemented.
uk: Цю команду покищо не реалізовано.

en: This command may only be used before the game has started.
uk: Цю команду можна використовувати лише до старту гри.

en: This command starts the game.  When starting a new game, it should be used after all human players have connected, and AI players have been created (if required), and any desired changes to initial server options have been made.  After 'start', each human player will be able to choose their nation, and then the game will begin.  This command is also required after loading a savegame for the game to recommence.  Once the game is running this command is no longer available, since it would have no effect.
uk: Ця команда стартує гру. Якщо стартується нова гра, команду потрібно використовувати після того як усі гравці-люди з'єдналися, та створені комп'ютерні гравці (якщо потрібно), та усі необхідні зміни у початкових опціях сервера зроблено. Після 'start', кожен гравець-людина має змогу обрати свою націю, після цього гра розпочинається. Ця команда також необхідна після завантаження збереженої гри для продовження. Після старту гри ця команда є недоступною, бо ж зрозуміло що тепер вона не має сенсу.

en: This flag indicates if city population is reduced after successful attack of enemy unit, depending on its movement type (OR-ed):
      1 = land
      2 = sea
      4 = heli
      8 = air
uk: Цей флаг вказує чи буде зменшуватися населення міста після вдалих атак ворожіх підрозділів відповідно до їх типу (логічне АБО):
      1 = сухопутні
      2 = морські
      4 = гелікоптери
      8 = повітряні

en: This is half the length of a side of the square within which the initial units are dispersed.
uk: Половина довжини квадрату у якому буде розкидано підрозділи на початку гри.

en: This is not a normal improvement.  Instead, setting a city's production to Capitalization means its shield production is converted to tax output (money).
uk: Це не є звичайна будівля. Навпаки, встановлення виробництва у місті на Капіталізацію, має на меті перетворення усього виробництва у прибуток (гроші).

en: This is not a normal improvement.  Instead, setting a city's production to Coinage means its shield production is converted to tax output (money, coins!).
uk: Це не є звичайна будівля. Навпаки, встановлення виробництва у місті на Монетний двір, має на меті перетворення усього виробництва у прибуток (гроші, монети!).

en: This is the server for %s
uk: Це сервер для %s

en: This setting can't be modified after the game has started.
uk: Ця установка не може бути змінена коли гру вже стартовано.

en: This setting is protected from being modified after the game has started.
uk: Ця установка захищена від зміни коли гру вже стартовано.

en: This should be a string of characters, each of which specifies a type or status of a civilization, or "player".  Clients will only be permitted to connect to those players which match one of the specified letters.  This only affects future connections, and existing connections are unchanged.  The characters and their meanings are:
        N   = New players (only applies pre-game)
        H,h = Human players (pre-existing)
        A,a = AI players
        d   = Dead players
        b   = Barbarian players
    The first description from the _bottom_ which matches a player is the one which applies.  Thus 'd' does not include Barbarians, 'a' does not include dead AI players, and so on.  Upper case letters apply before the game has started, lower case letters afterwards.
    Each character above may be followed by one of the following special characters to allow or restrict multiple and observer connections:
       * = Multiple controlling connections allowed;
       + = One controller and multiple observers allowed;
       = = Multiple observers allowed, no controllers;
       - = Single observer only, no controllers;
       (none) = Single controller only.
    Multiple connections and observer connections are currently EXPERIMENTAL.
uk: Це повинна бути строка символів, кожен з яких повинен встановлювати відповідний тип або стан цивілізації, або 'гравця'. Клієнти зможуть під`єднуватися лише до тих гравців які відповідають одному з вказаних символів. Це впливає лише на майбутні з'єднання тож вже встановлені з'єднання не зачіпає. Символи та їх пояснення наступні:
        N   = Нові гравці (лише перед грою)
        H,h = Гравцs люди (існуючи)
        A,a = Комп'ютерні гравці
        d   = Померлі гравці
        b   = Гравці дикуни
    Лише першій опис з кінця якій співпадає з гравцем використовується Так 'd' не включає дикунів, 'a' не включає померлих гравців, і так далі. Великі літери застосовуються ще до старта гри, маленьки після.
    Кожна літера з наведених може мати після себе один із спеціальних символів аби дозволити або заборонити багато з'єднань або наглядачів:
       * = Багато контролюючих з'єднань дозволено;
       + = Одне контролююче та багато наглядацьких з'єднань дозволено;
       = = Багато наглядачів, немає контролюючих;
       - = Один наглядач, без контролюючих;
       (нічого) = Лише один контролюючий.
    Багато з'єднань та наглядачі наразі ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНІ.

en: This should be a string of characters, each of which specifies the the inclusion of a line of information in the Demographics report.
    The characters and their meanings are:
        N = include Population           P = include Production
        A = include Land Area            E = include Economics
        S = include Settled Area         M = include Military Service
        R = include Research Speed       O = include Pollution
        L = include Literacy
    Additionally, the following characters control whether or not certain columns are displayed in the report:
        q = display "quantity" column    r = display "rank" column
        b = display "best nation" column
    (The order of these characters is not significant, but their case is.)
uk: Повина бути строка символів, кожен з яких визначає додання інформаційної строки у Демографічний звіт.
    Символи та їх зміст:
        N = включати Населення            P = включати Виробництво
        A = включати Землі                E = включати Економіку
        S = включати Заселені Землі       M = включати Військовий Комплекс
        R = включати Швидкість Досліджень O = включати Забруднення
        L = включати Літературу
    Додатково, наступні символи керують тим чи включати деяки стовбці у звіт:
        q = включати стовбець 'кількість'    r = включати стовбець 'позиція'
        b = включати стовбець 'краща нація'
    (Порядок слідування символів значення не має, на відміну від регістра.)

en: This stunning technological achievement makes one unhappy citizen content in all cities.
uk: Це диво нейтралізує одного нещасного в усіх містах.

en: This unit may be built from the start of the game.  It is the weakest unit.
uk: Можуть будуватися з початку гри. Найслабші вояки.

en: Thucydides'
uk: Тріцідіс

en: Tile %s
uk: Фон %s

en: Tiles that do not have terrain alterations (farmland, irrigation, mining, fortress, airbase, railroad or road) cannot be pillaged. In addition, terrain conversions and transformations cannot be undone by pillaging.  For example, if you have irrigated a Forest tile to convert it into a Plain, pillaging will not convert it back into a Forest -- to do so, you would have to convert the tile again with a Settler or Engineer.
uk: Клітини без покращань територій (ферм, зрошень, шахт, укріплень, авіабаз, залізниць або шляхів) не можуть піддаватися руйнуванню. На додаток, зміни територій та їх трансформації не можуть бути повернені через руйнування. Наприклад, якщо Ви зробили зрошення на лісовій клітинці та змінили її на, рівнину, руйнування не змінить її назад до лісу - аби зробити це, Ви повинні змінити клітину знову Колоністами або Інженерами.

en: To add an item to the worklist, double-click the desired item in the list of available items. You can also press the Help button to get help on the selected item. Pressing Help with no item selected will display this page.
uk: Аби додати позицію до плану будівництва, двічі клікніть на обраній позіції у списку доступних позицій. Також Ви можете натиснути кнопку Допомога аби отримати допомогу по обраній позиції. Натиснення Допомога без обраної позиції відобразить цей екран.

en: To get sound you need to download a sound set!
uk: Аби мати звук потрібно завантажити набір звуків!

en: To reach %s we need to obtain %d other technologies first. The whole project will require %d bulbs to complete.
uk: Аби дослідити %s нам спершу потрібно отримати %d інших технологій. Вцілому нам знадобиться %d балів для завершення.

en: To remove an item from the worklist simply double-click the item to remove. Use the buttons below the worklist to move items up and/or down in the list.
uk: Аби видалити позицію з плану будівництва - двічі клікніть на ній. Використовуйте кнопки внизу плану будівництва аби пересунути позицію вище/нижче по списку.

en: To:
uk: До:

en: Together with a Factory, a Manufacturing Plant increases the shield production in a city by 100%.
uk: Разом з Фабрикою, Завод збільшує виробництво у місті на 100%.

en: Together with a Library , a Research Lab increases the science production of a city by 100%. Together with a Library and a University, a Research Lab increases the science production of a city by 150%.
uk: Разом з Бібліотекою Дослідна лабораторія збільшує розвиток науки у місті на 100%. Разом з Бібліотекою та Університетом Дослідна лабораторія збільшує розвиток науки у місті на 150%.

en: Together with a Library, a University increases the science production of a city by 100%.
uk: Разом з Бібліотекою, Універсітет збільшує наукову діяльність у місті на 100%.

en: Together with a Marketplace and a Bank, a Stock Exchange boosts tax and luxury production in a city by 150%.
uk: Разом з Ринком та Банком Біржа збільшує збір податків та розкіш у місті на 150%.

en: Together with the Marketplace improvement, a Bank increases the luxury and tax production within a city by 100%.
uk: Разом с Ринком, Банк збільшує розкіш та збір податків у місті на 100%.

en: Toggle AI status of player.
uk: Встановити статус комп'ютерного для гравця.

en: Top Five Cities
uk: П'ять визначних міст

en: Total Cost:
uk: Загалом коштує:

en: Total players (fill with AIs)
uk: Загалом гравців (заповнення комп'ютерними)

en: Total trade from trade route %d
uk: Загальний прибуток з торгових шляхів: %d

en: Total trade from trade routes: %d
uk: Загальний прибуток з торгових шляхів: %d

en: Totals
uk: Загалом

en: Totals:
uk: Загалом:

en: Totals:                     %9d%9d%9d%9d
uk: Загалом:                    %9d%9d%9d%9d

en: Totals:                     %s%9d%s%9d%s%9d%s%9d
uk: Загалом:                     %s%9d%s%9d%s%9d%s%9d

en: Totals: ...
uk: Загалом: ...

en: Toynbee's
uk: Тойнбі

en: Trade
uk: Торгівля

en: Trade Advisor
uk: Торговий наглядач

en: Trade Report
uk: Торговий звіт

en: Trade Report...
uk: Торговий звіт...

en: Trade Routes
uk: Торгові шляхи

en: Trade Routes page
uk: Сторінка торговельних шляхів

en: Trade with %s gives %d trade.
uk: Торгівля з %s дає %d прибутку.

en: Trade:
uk: Торгівля:

en: Traitors Demand Too Much!
uk: Зрадники вимагають забагато!

en: Trans. Result/Time:
uk: Зміна Рез/Час:

en: Trans. Rslt/Time:
uk: Транс Рес/Час:

en: Transf_orm Terrain
uk: Змінити теріторію

en: Transf_orm to %s
uk: Змінити на %s

en: Transf_orm to Hills
uk: Трансформувати у пагорби

en: Transform
uk: Перетворити

en: Transform Terrain
uk: Змінити теріторію

en: Transform terrain
uk: Змінити теріторію

en: Transform to %s
uk: Трансформувати у %s

en: Transport
uk: Транспорт

en: Travel time:        N/A
uk: Час перельоту:     невідомий

en: Travel time:     %5.1f years
uk: Час перельоту:     %5.1f років

en: Traveler's Report:
uk: Звіт мандрівника:

en: Treaty: Alliance
uk: Угода: Альянс

en: Treaty: Broken
uk: Угода: Порушено

en: Treaty: Ceasefire
uk: Угода: Замирення

en: Treaty: Peace
uk: Угода: Мир

en: Treaty: Shared Vision
uk: Угода: Спільне бачення

en: Trireme
uk: Трієма

en: Trying "%s" tileset.
uk: Пробую "%s" фони.

en: Trying alternative ruleset filename syntax.
uk: Пробуємо альтернативний синтаксис файлів наборів правил.

en: Trying to alloc nation outside of SELECT_RACES_STATE!
uk: Намагання обрати націю не під час вибору нації!

en: Trying to write invalid map data: '%c' %d
uk: Спроби запису невірних данних мапи: '%c' %d

en: Tundra
uk: Тундра

en: Tundra are broad, cold regions, fit for some agriculture and little else.
uk: Тундра це холодні регіони - які пригодні для деякого сільського господарства та мабуть не більше.

en: Turk
uk: Турки

en: Turn
    Done
uk: Хід
    Завершено

en: Turn Done
uk: Завершено хід

en: Turn-blocking game play mode
uk: Блокування гри по ходах

en: Turn-blocking game play: waiting on %s to finish turn...
uk: Гру заблоковано ходом: очикуємо коли %s закінчить хід...

en: Turns
uk: Ходів

en: Turns per auto-save
uk: Ходів між автозбереженням

en: Type
uk: Тип

en: U
uk: П

en: U Total
uk: Коштує

en: Ukrainian
uk: Українці

en: Undefined argument.  Usage: set <option> <value>.
uk: Невідомий аргумент. Використання: set <опція> <значення>.

en: Undefined argument.  Usage: team <player> [team].
uk: Невідомий аргумент. Використання: team <гравець> [команда].

en: Under Democracy, citizens govern directly by voting on issues. Democracy offers the highest possible level of trade, but also offers the most potential for unhappiness.  There is no corruption during Democracy, but citizens become very upset during wars.
    
    Settlers consume 2 food per turn under Democracy.  Squares with at least 1 trade resource get a trade bonus of 1 under Democracy.
    
    Democratic cities which are celebrating grow at a rate of 1 citizen per turn; see Happiness for details.
    
    There are no taxation limits under Democracy; you can set science, tax or luxuries to 100%.
    
    Under Democracy, military units require 1 production shield each for upkeep.  In addition the following units generate unhappiness:
    
    - Units with an attack strength greater than 0 which are not inside a city, or inside a fortress within 3 squares of a friendly city, generate 2 unhappy citizens.
    
    - Air units with an attack strength greater than 0 which are inside a city generate only 1 unhappy citizen.  Fighters generate no unhappiness.
    
    If a city remains in disorder more than 2 turns under Democratic rule, the citizens will spontaneously revolt and plunge your civilization into Anarchy.
    
    Because (happy) citizens of Democracy believe strongly in the government, their loyalty is unswerving.  Military units of Democratic civilizations cannot be bribed, and Democratic cities cannot be incited to revolt by enemy Diplomats and Spies.
uk: За Демократії, громадяни керують напряму голосуючи на виборах. Демократія надає найвищий рівень торгівлі, але найбільш вразлива до нещастя. За Демократії немає корупції, але городяни досить нещасні при війні.
    
    Колоністи споживають 2 одиниці їжі за хід при Демократії. Клітини з щонайменше одиницею торгівлі отримують торговий бонус у одиницю за Демократії.
    
    Міста за Демократії що святкують зростають зі швидкістю 1 городянин на хід; дивись Щастя для інформації.
    
    Найбільший рівень що Ви можете встановити для науки, податків або розкоші становить 100%. Тобто не має обмежень.
    
    При Демократії, військові загони вимагають одну одиницю виробництва для утримання. На додаток наступні підрозділи створюють нещастя:
    
    - загони з силою атаки більшою ніж 0 що не у місті або укріпленні у трьох клітинах від дружніх міст дають двох нещасних
    
    - авіазагони (включаючи ракети та гелікоптери, але не літаки) з силою атаки більше ніж 0 дають двох нещасних. Літаки не роблять нещастя.
    
    Якщо місто перебуває у заколоті більше ніж два 2 ходи за Демократії, громадяни влаштовують революцію та країна впадає в Анархію.
    
    Тому що (щасливі) громадяни за Демократії свято вірять у керівництво, їх лояльність непереборна. Військові загони Демократичної цивілізації не можуть бути підкуплені, та Демократичні міста не можуть бути підбурені до революції ворожимі Діпломатами та Шпигунами.

en: Under Democracy, citizens govern directly by voting on issues. Democracy offers the highest possible level of trade, but also offers the most potential for unhappiness.  There is no corruption during Democracy, but citizens become very upset during wars.
    
    Settlers consume 2 food per turn under Democracy.  Squares with at least 1 trade resource get a trade bonus of 1 under Democracy.
    
    Democratic cities which are celebrating grow at a rate of 1 citizen per turn; see Happiness for details.
    
    Under Democracy, military units require 1 production shield each for upkeep.  In addition the following units generate unhappiness:
    
    - Units with an attack strength greater than 0 which are not inside a city, or inside a fortress within 3 squares of a friendly city, generate 2 unhappy citizens.
    
    - Air units with an attack strength greater than 0 which are inside a city generate only 1 unhappy citizen.
    
    If a city remains in disorder more than 2 turns under Democratic rule, the citizens will spontaneously revolt and plunge your civilization into Anarchy.
    
    Because (happy) citizens of Democracy believe strongly in the government, their loyalty is unswerving.  Military units of Democratic civilizations cannot be bribed, and Democratic cities cannot be incited to revolt by enemy Diplomats and Spies.
uk: За Демократії, громадяни керують напряму голосуючи на виборах. Демократія надає найвищий рівень торгівлі, але найбільш вразлива до нещастя. За Демократії немає корупції, але городяни досить нещасні при війні.
    
    Колоністи споживають 2 одиниці їжі за хід при Демократії. Клітини з щонайменше одиницею торгівлі отримують торговий бонус у одиницю за Демократії.
    
    Міста за Демократії що святкують зростають зі швидкістю 1 городянин на хід; дивись Щастя для інформації.
    
    Найбільший рівень що Ви можете встановити для науки, податків або розкоші становить 100%. Тобто не має обмежень.
    
    При Демократії, військові загони вимагають одну одиницю виробництва для утримання. На додаток наступні підрозділи створюють нещастя:
    
    - загони з силою атаки більшою ніж 0 що не у місті або укріпленні у трьох клітинах від дружніх міст дають двох нещасних
    
    - авіазагони (включаючи ракети та гелікоптери, але не літаки) з силою атаки більше ніж 0 дають двох нещасних. Літаки не роблять нещастя.
    
    Якщо місто перебуває у заколоті більше ніж два 2 ходи за Демократії, громадяни влаштовують революцію та країна впадає в Анархію.
    
    Тому що (щасливі) громадяни за Демократії свято вірять у керівництво, їх лояльність непереборна. Військові загони Демократичної цивілізації не можуть бути підкуплені, та Демократичні міста не можуть бути підбурені до революції ворожимі Діпломатами та Шпигунами.

en: Under Despotism, you are the absolute ruler of your people.  Your control over your citizens is maintained largely by martial law.
    
    Despotism suffers the highest level of corruption of all forms of government.
    
    Settlers consume 1 food per turn under Despotism.  Squares which would normally yield more than 2 units of food, shields or trade suffer a 1-unit penalty (e.g., an irrigated grassland square which would normally yield 3 food only yields 2 food while you are under Despotic rule).  (This penalty is removed if the city is celebrating; see Happiness.)
    
    The maximum rate you can set for science, tax or luxuries is 60%.
    
    Under Despotism, each of your cities can support a number of military units equal to its size without paying shields for upkeep.  (Additional units require 1 production shield each.)
    
    You may impose martial law under Despotism: each military unit inside a city will keep one unhappy citizen content.  (Or at least, unhappy citizens will act content, and will not cause disorder.)
uk: За Деспотізму, Ви абсолютний керівник своїх людей. Ваш контроль над громадянами здійснюється в більшості за допомогою військового положення.
    
    Деспотізм має найбільший рівень корупції ніж інші форми керування.
    
    Колоністи споживають одиницю їжі за хід при Деспотизмі. Клітини які звичайно дають більше ніж дві одиниці їжі, виробництва або торгівлі, зазнають штрафу у 1 (тобто зрошені луки, що звичайно дають 3 їжі, за Деспотизму будуть давати лише 2 їжі). (Цей штраф нейтралізується якщо місто святкує; дивись Щастя.)
    
    Найбільший рівень що Ви можете встановити для науки, податків або розкоші становить 60%.
    
    За Деспотізма, кожне з Ваших міст може підтримувати кількість військових загонів що дорівнює його розміру без виплат виробництва на утримання. (Додаткові загони вимагають 1 виробництво на кожен.)
    
    Ви можете використовувати військове положення за Деспотізму: кожен військовий загін у місті може нейтралізувати одного нещасного у місті. (Або щонайменше, нещасний городянин буде нейтральним, та не буде спричиняти повстання.)

en: Under Despotism, you are the absolute ruler of your people.  Your control over your citizens is maintained largely by martial law.
    
    Despotism suffers the highest level of corruption of all forms of government.
    
    Settlers consume 1 food per turn under Despotism.  Squares which would normally yield more than 2 units of food, shields or trade suffer a 1-unit penalty (e.g., an irrigated grassland square which would normally yield 3 food only yields 2 food while you are under Despotic rule).  (This penalty is removed if the city is celebrating; see Happiness.)
    
    Under Despotism, each of your cities can support a number of military units equal to its size without paying shields for upkeep.  (Additional units require 1 production shield each.)
    
    You may impose martial law under Despotism: each military unit inside a city will keep one unhappy citizen content.  (Or at least, unhappy citizens will act content, and will not cause disorder.)
uk: За Деспотізму, Ви абсолютний керівник своїх людей. Ваш контроль над громадянами здійснюється в більшості за допомогою військового положення.
    
    Деспотізм має найбільший рівень корупції ніж інші форми керування.
    
    Колоністи споживають одиницю їжі за хід при Деспотизмі. Клітини які звичайно дають більше ніж дві одиниці їжі, виробництва або торгівлі, зазнають штрафу у 1 (тобто зрошені луки, що звичайно дають 3 їжі, за Деспотизму будуть давати лише 2 їжі). (Цей штраф нейтралізується якщо місто святкує; дивись Щастя.)
    
    Найбільший рівень що Ви можете встановити для науки, податків або розкоші становить 60%.
    
    За Деспотізма, кожне з Ваших міст може підтримувати кількість військових загонів що дорівнює його розміру без виплат виробництва на утримання. (Додаткові загони вимагають 1 виробництво на кожен.)
    
    Ви можете використовувати військове положення за Деспотізму: кожен військовий загін у місті може нейтралізувати одного нещасного у місті. (Або щонайменше, нещасний городянин буде нейтральним, та не буде спричиняти повстання.)

en: Under Monarchy, a king or queen serves as a hereditary figurehead for your government.
    
    Monarchy suffers the same small amount of corruption that the Republic does.
    
    Settlers consume 1 food per turn under Monarchy.
    
    If a city governed by a Monarchy is celebrating, it will receive a bonus of 1 trade in each square which already produces at least 1 trade.  See Happiness for details.
    
    The maximum rate you can set for science, tax or luxuries is 70%.
    
    Under Monarchy, your cities can support up to 3 military units without paying shields for upkeep.  (Additional units require 1 production shield each.)
    
    You may impose limited martial law under Monarchy: each military unit in a city, up to a maximum of 3, will keep one unhappy citizen content.
uk: За Монархії, король або королева слугує центральною фігурою у керівництві, та ця посада наслідується.
    
    За монархії корупція так само мала як при Республіці.
    
    Колоністи споживають одиницю їжі за хід при Монархії.
    
    Якщо місто за Монархії святкує, воно отримує бонус у одиницю торгівлі на кожну клітинку що вже дає хоча б одиницю торгівлі. Дивись Щастя для додаткової інформації.
    
    Найбільший рівень що Ви можете встановити для науки, податків або розкоші становить 70%.
    
    За Монархії, кожне з Ваших міст може підтримувати кількість військових загонів що дорівнює їх розміру без виплат виробництва на утримання. (Додаткові загони вимагають 1 виробництво на кожен.)
    
    Ви можете використовувати обмежене військове положення за Монархії: кожен військовий загін у місті, але не більше трьох, може нейтралізувати одного нещасного у місті.

en: Under a Republican government, citizens hold an election to select a representative who will govern them; since elected leaders must remain popular to remain in control, citizens are given a greater degree of freedom.  Citizens under the Republic become unhappy easily, but the self-sufficiency of your citizens allows high levels of trade.
    
    Cities under the Republic suffer a small amount of corruption.
    
    Settlers consume 2 food per turn under the Republic.  Squares with at least 1 trade resource get a trade bonus of 1 under the Republic.
    
    Republican cities which are celebrating grow at a rate of 1 citizen per turn; see Happiness for details.
    
    The maximum rate you can set for science, tax or luxuries is 80%.
    
    Under the Republic, military units require 1 production shield each for upkeep.  In addition the following units are considered aggressive units:
    
    - units with an attack strength greater than 0 which are not inside a city or inside a fortress within 3 squares of a friendly city
    
    - air units (including missiles and helicopters, but not fighters) with an attack strength greater than 0, regardless of their location
    
    The citizens of a city will tolerate 1 aggressive unit; subsequent units will generate 1 unhappy citizen each.
uk: За Республіканської форми правління, громадяни беруть участь у виборах того хто буде ними керувати; тому що виборні лідери повинні бути популярні аби головувати, громадянам надано більшу ступінь свободи. Громадяни за Республіки швидше стають нещасними, але самовизначеність городян дозволяє високій рівень торговлі.
    
    Міста за Республікі мають невелику корупцію.
    
    Колоністи споживають 2 одиниці їжі за хід у Республіці. Клітини з щонайменше одиницею торгівлі отримують торговий бонус у одиницю за Республікі.
    
    Міста республікі що святкують зростають зі швидкістю 1 городянин на хід; дивись Щастя для інформації.
    
    Найбільший рівень що Ви можете встановити для науки, податків або розкоші становить 80%.
    
    При Республіці, військові загони вимагають одну одиницю виробництва для утримання. На додаток наступні підрозділи вважаються агресивними:
    
    - загони з силою атаки більшою ніж 0, що не у місті або укріпленні, у трьох клітинах від дружніх міст
    
    - авіазагони (включаючи ракети та гелікоптери, але не літаки) з силою атаки більше ніж 0, відповідно до їх розташування
    
    Громадяни у місті нейтралізують дію одного агресивного загону; наступні загони дають одного нещасного кожен.

en: Under a Republican government, citizens hold an election to select a representative who will govern them; since elected leaders must remain popular to remain in control, citizens are given a greater degree of freedom.  Citizens under the Republic become unhappy easily, but the self-sufficiency of your citizens allows high levels of trade.
    
    Cities under the Republic suffer a small amount of corruption.
    
    Settlers consume 2 food per turn under the Republic.  Squares with at least 1 trade resource get a trade bonus of 1 under the Republic.
    
    Republican cities which are celebrating grow at a rate of 1 citizen per turn; see Happiness for details.
    
    Under the Republic, military units require 1 production shield each for upkeep.  In addition the following units are considered aggressive units:
    
    - units with an attack strength greater than 0 which are not inside a city or inside a fortress within 3 squares of a friendly city
    
    - air units (including missiles and helicopters) with an attack strength greater than 0, regardless of their location
    
    The citizens of a city will tolerate 1 aggressive unit; subsequent units will generate 1 unhappy citizen each.
uk: За Республіканської форми правління, громадяни беруть участь у виборах того хто буде ними керувати; тому що виборні лідери повинні бути популярні аби головувати, громадянам надано більшу ступінь свободи. Громадяни за Республіки швидше стають нещасними, але самовизначеність городян дозволяє високій рівень торговлі.
    
    Міста за Республікі мають невелику корупцію.
    
    Колоністи споживають 2 одиниці їжі за хід у Республіці. Клітини з щонайменше одиницею торгівлі отримують торговий бонус у одиницю за Республікі.
    
    Міста республікі що святкують зростають зі швидкістю 1 городянин на хід; дивись Щастя для інформації.
    
    Найбільший рівень що Ви можете встановити для науки, податків або розкоші становить 80%.
    
    При Республіці, військові загони вимагають одну одиницю виробництва для утримання. На додаток наступні підрозділи вважаються агресивними:
    
    - загони з силою атаки більшою ніж 0, що не у місті або укріпленні, у трьох клітинах від дружніх міст
    
    - авіазагони (включаючи ракети та гелікоптери, але не літаки) з силою атаки більше ніж 0, відповідно до їх розташування
    
    Громадяни у місті нейтралізують дію одного агресивного загону; наступні загони дають одного нещасного кожен.

en: Under many forms of government, the presence of military units in a city can create contentment by imposing martial law.  Under a Republic or a Democracy, however, military units can cause unhappiness (see Government for details).  It is noted that, in this case, city improvements, such as those mentioned above, do not have any effect on citizens' unhappiness.  This form of unhappiness can be offset by building a Police Station, relevant wonders of the world (such as the Hanging Gardens, J.S. Bach's Cathedral, the Cure for Cancer, Shakespeare's Theatre, and, of course, the Women's Suffrage; note, however, that the Michelangelo's Chapel will not have an effect in this case, since it counts as a Cathedral in every city or double effects of Cathedrals, depending on ruleset), or converting part of your trade into luxuries.
uk: За багатьох форм правління, присутність військових загонів у місті може створювати нейтральність за використання військового положення. За Республіки або Демократії, війська можуть спричиняти нещастя (дивись Типи правління для додаткової інформації). Зауважте, у цьому випадку, міські будівлі, таки які вказані вище, не впливають на щастя городян. На цю форму нещастя може впливати будівництво Міліції, відповідних див світу (якто Вісячі Сади, Собор Й. С. Баха, Лікі від Раку, Театр Шекспіра, та, безумовно, Загальне Виборче Право; занотуйте, що, Капела Мікельанжело не матиме ніякого впливу у цьому випадку, тому що це працює як Собор у кожному місті або подвоює ефективність Соборів, в залежності від правил), або перетворюючи частину торгівлі у розкіш.

en: Undo
uk: Вернути

en: Unexpected match_result %d (%s) for '%s'.
uk: Неочикуваний результат співставлення %d (%s) для '%s'.

en: Unit %s
uk: Підрозділ %s

en: Unit Commands
uk: Команди підрозділу

en: Unit List
uk: Список загонів

en: Unit Type
uk: Тип підрозділу

en: Unit Type            Upgrade  In-Prog   Active   Shield     Food
uk: Тип підрозділу       Модерніз В процес  Активно  Виробниц   Їжа

en: Unit selection
uk: Вибір підрозділу

en: Unit: %s(%s%s)
uk: Підрозділ: %s(%s%s)

en: Unit: Attack Failed
uk: Підрозділ: Невдалий напад

en: Unit: Attack Succeeded
uk: Підрозділ: Атака вдала

en: Unit: Bought
uk: Підрозділ: Куплено

en: Unit: Built
uk: Підрозділ: Збудовано

en: Unit: Defender Destroyed
uk: Підрозділ: Захисника знищено

en: Unit: Defender Survived
uk: Підрозділ: Захисник вцілів

en: Unit: Production Upgraded
uk: Підрозділ: Виробництво модернізовано

en: Unit: Relocated
uk: Підрозділ: Переміщено

en: United Nations
uk: Об'єднанні нації

en: Units
uk: Підрозділи

en: Units Present
uk: Присутні

en: Units can be used for three purposes: attack, defense, and reconnaissance.  How useful a particular unit is for each of these roles depends on the unit's strength in attack and defense, and its ability to move.
uk: Загони можуть бути використані з трьома цілями: атака, захист та розвідка. Наскільки корисний кожний загін для кожного з цих застосувань, залежить від сили атаки та захисту, та можливості рухатись.

en: Units page
uk: Сторінка підрозділів

en: Units present
uk: Присутні

en: Units present:
uk: Присутні загони:

en: Units regain two extra hitpoints per turn.
uk: Загони отримують два додаткові здоров'я за хід.

en: Units which have been damaged in combat will regain hit points each turn in which they are not moved.  Normally, a unit which has not moved will regain one hit point per turn.  A land unit in a city with Barracks, or a sea unit in a city with a Port Facility, or an air unit in a city with an Airport, will regain all lost hit points if a full turn is spent (without moving) in the city. Otherwise, a unit which spends a turn in a city regains one third of its base hit points.  A unit which spends a turn on a fortress regains an extra one quarter of its base hitpoints.  Units which are fortified regain an extra hit point.  If a player has the United Nations wonder, that player's units regain an extra two hit points per turn, even for units which have moved.  In addition to all other effects, Helicopters lose two hit points (or gain two hit points less than they otherwise would) each turn that they do not end in a city.  Damaged units in Sentry mode will wake up when they have regained all of their hit points.
uk: Загони що були поранені у боях відновлюють здоров'я кожного ходу коли вони не рухаються. Звичайно, підрозділ що не рухається відновлює одне здоров'я за хід. Сухопутний підрозділ у місті з Казармами, або морський підрозділ у місті з Портом, або авіазагін у місті з летовищем відновлює усе втраченне здоров'я за повний хід без руху у місті.Інакше, підрозділ що залишився у місті відновлює одну третину усього свого здоров'я. Підрозділ що залишився в укріпленні відновлює чверть свого здоров'я за хід. Укріплений загін відновлює одне додаткове здоров'я. Якщо гравець володіє дивом Об'єднані Нації, його загін відновлює два здоров'я за хід, навіть у русі. На додаток до усіх інших ефектів Гелікоптери втрачають 2 здоров'я (або отримують на два здоров'я менше ніж можливо) кожного ходу що не завершився у місті. Приспані поранені загони активізуються коли здоров'я повністю відновлено.

en: Units:
uk: Підрозділи:

en: University
uk: Універсітет

en: Unknown
uk: Невідомий

en: Unknown command.  Try '%shelp'.
uk: Невідома команда. Спробуйте '%shelp'.

en: Unknown option '%s'.
uk: Невідома опція '%s'.

en: Unknown option name.
uk: Невідома опція.

en: Unload
uk: Вивантажити

en: Unrecognized option: "%s"
uk: Невідома опція: '%s'

en: Up
uk: Вище

en: Update
uk: Поновити

en: Upgrade
uk: Модернізувати

en: Upgrade %s to %s for %d gold?
    Treasury contains %d gold.
uk: Модернізувати %s до %s за %d гривень?
    Бюджет налічує %d гривень.

en: Upgrade Obsolete Units
uk: Модернізувати застарілі підрозділи

en: Upgrade Unit!
uk: Модернізація підрозділу!

en: Upgrade as many %s to %s as possible for %d gold each?
    Treasury contains %d gold.
uk: Модернізувати скільки можно %s до %s за %d гривень кожен?
    Бюджет складає %d гривень.

en: Upgrade unit
uk: Модернізувати підрозділ

en: Upgrades one obsolete unit per game turn.
uk: Модернізує один застарілий підрозділ за хід.

en: Upgrading %s to %s costs %d gold.
    Treasury contains %d gold.
uk: Модернізація %s до %s за %d гривень?
    Бюджет налічує %d гривень.

en: Upkeep
uk: Утримання

en: Upkeep (Total: %d)
uk: Утримання (Загалом: %d)

en: Upkeep:
uk: Утримання:

en: Usage: %s [option ...]
    Valid options are:
uk: Використання: %s [опція ...]
    Дійсними опціями є:

en: Usage: load <filename>
uk: Використання: load <файл>

en: Usage: timeoutincrease <turn> <turnadd> <value> <valuemult>.
uk: Використання: timeoutincrease <ходи> <хід_приріст> <значення> <значення_рази>.

en: Use Alt/Meta for accelerators (GTK+ only)
uk: Використовувати Alt/Meta для скорочень (тількі GTK+)

en: Use a non-privileged account instead.
uk: Використовуйте звичайного користувача.

en: Useless
uk: Неякі

en: Using fallback resources - which is OK
uk: Використовуємо запасні ресурси - це нормально.

en: Value must be an integer.
uk: Значення повино бути цілим.

en: Value out of range (minimum: %d, maximum: %d).
uk: Значення виходить за дозволений діапазон (мінімум: %d, максимум: %d).

en: Value out of range (minimum: 0, maximum: 1).
uk: Значення виходить за дозволений діапазон (мінімум: 0, максимум: 1).

en: Value: "%s", Default: "%s"
uk: Значення: '%s', Замовчування: '%s'

en: Value: %d, Minimum: %d, Default: %d, Maximum: %d
uk: Значення: %d, Мінімум: %d, Замовчування: %d, Максимум: %d

en: Value: %d, Minimum: 0, Default: %d, Maximum: 1
uk: Значення: %d, Мінімум: 0, Замовчування: %d, Максимум: 1

en: Variant:
uk: Варіант:

en: Version
uk: Версія

en: Vietnamese
uk: В`єтнамці

en: View
uk: Дивитись

en: Viking
uk: Вікінгі

en: Vision
uk: Бачення

en: Vision:
uk: Зір:

en: Wait
uk: Чекайте

en: Waiting
uk: Очикування

en: Wake up
uk: Пробудити

en: Wake up o_thers
uk: Пробудити всіх

en: Wake up others
uk: Підняти усіх

en: Warlord
uk: Вождь

en: Warning: '%s' interpreted as '%s', but it is ambiguous.  Try '%shelp'.
uk: Увага: '%s' трактовано як '%s', але має місце двозначність. Спробуйте '%shelp'.

en: Warning: Different rulesetdirs ('%s' and '%s') are no longer supported. Using '%s'.
uk: Увага: Різні каталоги з правилами ('%s' та '%s') не підтримуються. Використовую '%s'.

en: Warning: the %s option is obsolete.  Use -m to enable the metaserver.
uk: Увага: опція %s застаріла. Використовуйте -m для запуску метасервера.

en: Warrior Code
uk: Військове діло

en: Warriors
uk: Воїни

en: Welcome - this is the introductory help text for the Freeciv server.
    
    Two important server concepts are Commands and Options.
    Commands, such as 'help', are used to interact with the server.
    Some commands take one or more arguments, separated by spaces.
    In many cases commands and command arguments may be abbreviated.
    Options are settings which control the server as it is running.
    
    To find out how to get more information about commands and options,
    use 'help help'.
    
    For the impatient, the main commands to get going are:
      show   -  to see current options
      set    -  to set options
      start  -  to start the game once players have connected
      save   -  to save the current game
      quit   -  to exit
uk: Ласкаво просимо - це вступна допомога для сервера Freeciv.
    
    Дві важливі концепції сервера це Команди та Опції.
    Команди, як 'help', використовуються для взаємодії з сервером.
    Деякі команди приймають один або більше аргументів, що розділені пробілом.
    У багатьох випадках команди та їх аргументи можуть бути скорочені.
    Опції це установки які контролюють сервер коли його запущено.
    
    Аби дізнатися як отримати більше допомоги по Командам та Опціям,
    скористайтеся 'help help'.
    
    Для нетерплячих, головні команди:
      show   -  аби побачити поточні опції
      set    -  аби встановити опції
      start  -  аби стартувати гру після під'єднання гравців
      save   -  аби зберегти гру
      quit   -  аби вийти

en: Welcome to the %s Server at port %d.
uk: Ради бачити на сервері %s, що запущений на порту %d.

en: Welcome to the %s Server running at %s port %d.
uk: Ради бачити на сервері %s, що запущений на %s порт %d.

en: Welsh
uk: Валійці

en: Whales
uk: Кити

en: What Nation Will You Be?
uk: Якою нацією ви будете керувати?

en: What To Pillage
uk: Що руйнувати

en: What connections are allowed
uk: Які з'єднання дозволені.

en: What do you wish to to?
uk: Що ви плануєте робити?

en: What is in the Demographics report
uk: Що включати у демографічний звіт

en: What nation will you be?
uk: Якою нацією Ви будете керувати?

en: What should the new name be?
uk: Яке буде нове ім'я?

en: What should we call our new city?
uk: Як назвати нове місто?

en: What should we name the preset?
uk: Яка назва новой предустановки?

en: What should we rename the city to?
uk: Яка нова назва міста?

en: Wheat
uk: Пшениця

en: When a player conquers a city, each City Improvement has this percentage chance to be destroyed.
uk: Коли гравець захоплює місто, то кожна будівля має таку ймовірність бути зруйнованою.

en: When a player founds a new city, it is checked if there is no other city in citymindist distance. For example, if citymindist is 3, there have to be at least two empty fields between two cities every direction. If it is set to 0 (default), it is overwritten by the current ruleset when the game starts.
uk: Якщо гравеці засновує місто, то перевіряється чи не має інших міст на відстані citymindist. Наприклад, якщо citymindist встановлено у 3, повино бути не менш ніж два пусті поля між двома містами у будь якому напрямку. Якщо встановлено 0 (по замовчуванню), значення береться з поточних правил коли гра стартує.

en: When barbarian leader is killed on a tile without any defending units, the 100 gold ransom is paid, but only to land units and helicopters.
uk: Коли вождя дикунів вбивають на клітинці без будь яких захисних підрозділів, то виплачується винагорода в 100 гривень, але тількі для сухопутних підрозділів та гелікоптерів.

en: When barbarian leader is killed on a tile without any defending units, the 100 gold ransom is paid, but only to land units.
uk: Коли вождя дикунів вбивають на клітинці без будь яких захисних підрозділів, то виплачується винагорода в 100 гривень, але тількі для сухопутних підрозділів та гелікоптерів.

en: When built, every civilization's attitude toward you is improved by 25%.
uk: Після того як побудовано, відношення до Вас інших цивілізацій покращується на 25%.

en: When one unit attacks another unit, either the attacker will be destroyed, or the defender will be destroyed -- never both (unless the attacker was a missile).  The outcome depends on several factors, including chance.
uk: Коли один підрозділ атакує іншій, або атакуючий або захисник буде знищений - але ніколи обидва (за вийнятком коли атакує Ракета). Результат залежить від декількох факторів, включаючі шанс.

en: When the game has started, everyone can connect as any player who isn't already connected, including AI players.  Merely connecting to an AI player doesn't make it human controlled; this is an independent server setting.  If you lose connection early in the game and reconnect, use the name you chose for your ruler, not your original nickname!  If the server is reporting on the metaserver, the player names can be found there.
uk: Коли гру стартовано, хто завгодно може приєднатись як непід'єднаний гравець, включаючи комп'ютерних гравців. Під'єднання до комп'ютерного гравця не передає над ним контроль; це незалежна опція сервера. Якщо Ви раніше втратили зв'язок у грі та перез'єднуєтесь, використовуйте ім'я що Ви обрали для свого лідера, а не початковий нік!  Якщо сервер звітує метасерверу, ім'я гравців можуть бути знайдені там.

en: When the number of cities a player owns is greater than cityfactor, one extra citizen is unhappy before other adjustments; see also unhappysize.  This assumes a Democracy; for other governments the effect occurs at smaller numbers of cities.
uk: Коли кількість міст у володінні гравця перевищує cityfactor, один додатковий городянин є несчасним; також дивись unhappysize. Це за умови Демократії; для інших форм правління це проявляється на меншій кількості міст.

en: When you have started building your spaceship, you can see it with the "Spaceship" command in the Report menu.  To see spaceships of other players, select the player in the Players dialog and click "Spaceship".
uk: Коли Ви розпочнете будувати космічний корабель, то можете бачити це з командою 'Космічний корабель' у меню Звітів. Аби бачити космічні кораблі інших гравців, оберіть гравця у діалозі Гравці та клікніть на 'Космічний корабель'

en: Where to Display Messages
uk: Де показувати повідомлення

en: Where to Display Messages
    Out = Output window, Mes = Messages window,
    Pop = Popup individual window
uk: Де показувати повідомлення
    Вив = Вікно виводу, Пов = Вікно повідомлень,
    Від = Відкрити вікно

en: Where to Display Messages
    Out = Output window, Mes = Messages window, Pop = Popup individual window
uk: Де показувати повідомлення
    Вив = Вікно виводу, Пов = Вікно повідомлень, Від = Відкрити вікно

en: Where to display messages?
    <b>Out</b>put window ; <b>Mes</b>sages window ; <b>Pop</b>up individual window
uk: Де показувати повідомлення?
    Вікно <b>Вив</b>оду ; Вікно <b>Пов</b>ідомлень ; <b>Від</b>крити окреме вікно

en: Whether AI-status toggles with connection
uk: Чи комп'ютерні гравці залежать від з'єднань.

en: Whether angry citizens are enabled
uk: Чи дозволені злі городяни

en: Whether the poles are separate continents
uk: Чи є на полюсах окремі континенти

en: Whether to allow space race
uk: Чи дозволено заселення космосу

en: Whether to enable fog of war
uk: Чи вмикати мару війни

en: Whether to log player statistics
uk: Куди зберігати журнал із статистикою гравця

en: Whether to use natural city names
uk: Чи використовувати природні назви міст

en: Whichever unit survives the fight has a chance of becoming a veteran, if it was not a veteran already.  If the winner's civilization has the Sun Tzu's War Academy (and if it isn't obsolete), the unit will always become a veteran.  Otherwise, the chance of becoming a veteran is 50%.
uk: Загін що вижив має шанс стати ветераном, якщо він не є їм. Якщо вигравша цивілізація має диво Академія Війни Сун Тзу (та воно не застаріло), підрозділ завжди буде ветераном. Інакше шанси на це складають 50%.

en: While every game is different, there's a basic strategy which most players follow, especially at the start of the game.
uk: Безумовно кожна гра різна, але існує базова стратегія якої слідують більшість гравців, особливо при старті гри.

en: Will continue with disabled sounds.
uk: Продовжуємо з відключеним звуком.

en: Wine
uk: Вино

en: With a Barracks, each new land unit built in a city will automatically have Veteran status, which means that its attack and defence strengths are increased by 50%.  Also, damaged land units which stay in town for one full turn without moving are completely restored.
uk: З Казармами кожний новий підрозділ, що будується у місті, автоматично має статус Ветерана, це означає що його атакуючи та захисні властивості збільшуться на 50%. Також вражені наземні підрозділи, що залишаються у місті на один повний хід без переміщень повністю відновлюються.

en: With a Barracks, each new unit built in a city will automatically have Veteran status, which means that its attack and defence strengths are increased by 50%.  Also, damaged units which stay in town for one full turn without moving are completely restored.
uk: З Казармами, кожний новий підрозділ, що збудовано у місті автоматично має статус ветерана, якій збільшує силу атаки та захисту на 50%. Також, поранені підрозділи, що залишаються у місті на один повний хід без руху, повністю відновлюються.

en: With no arguments gives some introductory help.  With argument "commands" or "options" gives respectively a list of all commands or all options.  Otherwise the argument is taken as a command name or option name, and help is given for that command or option.  For options, the help information includes the current and default values for that option.  The argument may be abbreviated where unambiguous.
uk: Без аргументів подає деяку вступну допомогу. З аргументом 'commands' або 'options' дає послідовно список всіх команд або опцій. Інакше аргумент береться як ім'я команди або опції, та наводиться допомога для цієї команди або опції. Для опцій допомога включає поточне значення та значення по замовчуванню. Аргумент може бути скороченням якщо воно однозначне.

en: With no arguments, sets all AI players to skill 'experimental', and sets the default level for any new AI players to this.  With an argument, sets the skill level for that player only. THIS IS ONLY FOR TESTING OF NEW AI FEATURES! For ordinary servers, this option has no effect.
uk: Без аргументів встановлює рівень усіх комп'ютерних гравців у експерементальний, також експерементальним буде рівень по замовчуванню усіх нових комп'ютерних гравців. За наявності агрумента встановлює рівень лише цього гравця. Використовується лише для тестування нових можливостей комп'ютерних гравців! Для нормальних серверів ця опція не дає ніякого ефекту.

en: With no arguments, sets all AI players to skill level 'easy', and sets the default level for any new AI players to 'easy'.  With an argument, sets the skill level for that player only.
uk: Без аргументів встановлює рівень усіх комп'ютерних гравців у легкий, також легким буде рівень по замовчуванню усіх нових комп'ютерних гравців. За наявності агрумента встановлює рівень лише цього гравця.

en: With no arguments, sets all AI players to skill level 'hard', and sets the default level for any new AI players to 'hard'.  With an argument, sets the skill level for that player only.
uk: Без аргументів встановлює рівень усіх комп'ютерних гравців у важкий, також важким буде рівень по замовчуванню усіх нових комп'ютерних гравців. За наявності агрумента встановлює рівень лише цього гравця.

en: With no arguments, sets all AI players to skill level 'normal', and sets the default level for any new AI players to 'normal'.  With an argument, sets the skill level for that player only.
uk: Без аргументів встановлює рівень усіх комп'ютерних гравців у нормальний, також нормальним буде рівень по замовчуванню усіх нових комп'ютерних гравців. За наявності агрумента встановлює рівень лише цього гравця.

en: With no arguments, shows all server options (or available options, when used by clients).  With an argument, show only the named option, or options with that prefix.
uk: Без аргументів показує всі опції сервера (або доступні опції якщо визивається клієнтами). З аргументом показує тількі вказану опцію або опції з таким префіксом.

en: Withdraw vision
uk: Забрати бачення

en: Women's Suffrage
uk: Право голосу

en: Won_ders
uk: Дива

en: Wonder
uk: Диво

en: Wonder: Finished
uk: Диво: Завершено

en: Wonder: Made Obsolete
uk: Диво: Застаріле

en: Wonder: Started
uk: Диво: Розпочато

en: Wonder: Stopped
uk: Диво: Зупинено

en: Wonder: Will Finish Next Turn
uk: Диво: Буде завершено наступного ходу

en: Wonders
uk: Дива

en: Wonders in City
uk: Дива у місті

en: Wonders of the World
uk: Дива світу

en: Wonders:
uk: Дива:

en: Work_lists
uk: План будівництва

en: Workers
uk: Працівники

en: Workers: Happy, Content, Unhappy, Angry
uk: Працівники: Щасливі, Нейтральні, Нещасні, Злі

en: Worklist
uk: План будівництва

en: Worklist Editor
uk: Редактор Плану Будівництва

en: Worklist for city
uk: План будівництва для міста

en: Worklist page
uk: Сторінка плану будівництва

en: Worklists
uk: Плани будівництва

en: Worklists...
uk: Плани будівництва...

en: Works as a City Wall in all cities.
uk: Працює як Міська стіна у всіх містах.

en: Works as if you had a Hydro Plant in every city on the same continent where the wonder is built.  (This reduces pollution and increases the effects of Factories and Mfg. Plants.)
uk: Працює нібито Ви маєте Гадростанцію у кожному місті на тому континенті де це Диво збудовано. (Це зменшує забруднення та збільшує ефективність Фабрик та Заводів.)

en: Works as if you had a Hydro Plant in every city.  (This reduces pollution and increases the effects of Factories and Mfg. Plants.)
uk: Праціє так, нібито Ви маєте Гідростанцію у кожному місті (Зменшує забруднення та підвищує ефективність Фабрик та Заводів.)

en: World-Map
uk: Мапа світу

en: World-map
uk: Мапу світу

en: Worthless
uk: Безталані

en: Write current settings as server commands to file.
uk: Записати поточні установки як команди сервера у файл.

en: Writing
uk: Письмо

en: Year the game ends
uk: Рік кінця гри

en: Year: %s
uk: Рік: %s

en: Yes
uk: Так

en: You already had a city called %s. The city was renamed to %s.
uk: Ви вже маєте місто %s. Назву міста змінено на %s.

en: You already have command access level '%s' or better.
uk: Ви вже маєте рівень доступу до команд '%s' або краще.

en: You are not allowed to set option '%s', so you may not allow it to be set, either.
uk: Вам не дозволено встановлювати опцію '%s', тож ви не зможете дозволити її встановлення кимось іншим.

en: You are not allowed to set option '%s', so you may not prevent it from being set, either.
uk: Вам не дозволено встановлювати опцію '%s', тож ви не зможете запобігти її встановленню кимось іншим.

en: You are not allowed to set this option.
uk: Вам не дозволено встановлювати цю опцію.

en: You are not allowed to use this command.
uk: Вам не дозволено використовувати цю команду.

en: You are not owner of %s, you can't accept treaty.
uk: Ви не володар %s, тож не можете підписати угоду.

en: You are running Freeciv without using iconv.  Unless
    you are using the latin1 character set, some characters
    may not be displayed properly.  You can download iconv
    at http://gnu.org/.
uk: Ви запустили Freeciv без використання iconv. Якщо Ви не
    використовуєте набір символів latin1, деяки символи
    можуть виглядати невірно. Ви можете завантажити iconv
    з http://gnu.org/.

en: You can build Nuclear units when you have the required advance, and the Manhattan Project wonder has been built by any player.
    
    On impact, the blast will destroy any unit in a 3x3-square area, including friendly units.  When striking a city, the city size is halved, and the surrounding squares are subject to nuclear fallout.
    
    TIP 1:  Nuking the ocean will not generate fallout, and is a most effective (but expensive!!) way of getting rid of enemy ships.
    
    TIP 2:  You may be involved in a situation where you've invaded an enemy country en masse, but the enemy cities are too strong. Before using a Nuclear unit, assemble a gang of Settlers and/or Engineers next to the city and have them ready to fix the fallout on the same turn it occurs!  This minimizes the chance of nuclear winter.  Eco-friendly nukes!
uk: Ви можете будувати Атомні бомби якщо вже відкрили необхідні технології, та будь якій з гравців побудував Диво Манхетенській Проект.
    
    Взрив знищує будь які підрозділи на площадці 3x3, включаючі дружні підрозділи. При попаданні у місто  - розмір міста зкорочується вдвічі, та прилеглі території піддаються радіаційному забрудненню.
    
    Порада 1: Взрив у океані не викличе забруднень, та це є найбільш ефективний (але коштовний!!) засіб боротьби з ворожими кораблями.
    
    Порада 2: Ви можете опинитись у ситуації коли Ви практично захопили ворожу країну, але деякі ворожі міста надто міцні. Перед використанням атомної бомби, зберіть Колоністів неподалік від міста аби вони були готові ліквідувати забруднення того ж ходу коли воно виникне! Це зменшує вірогідність ядерної зими. Екологічно дружній взрив!

en: You can build Nuclear units when you have the required advance, and the Manhattan Project wonder has been built by any player.
    
    On impact, the blast will destroy any unit in a 3x3-square area, including friendly units.  When striking a city, the city size is halved, and the surrounding squares are subject to nuclear fallout.
    
    TIP 1:  Nuking the ocean will not generate fallout, and is a most effective (but expensive!!) way of getting rid of enemy ships.
    
    TIP 2:  You may be involved in a situation where you've invaded an enemy country en masse, but the enemy cities are too strong. Before using a Nuclear unit, assemble a gang of Settlers next to the city and have them ready to fix the fallout on the same turn it occurs!  This minimizes the chance of nuclear winter.  Eco-friendly nukes!
uk: Ви можете будувати Атомні бомби якщо вже відкрили необхідні технології, та будь якій з гравців побудував Диво Манхетенській Проект.
    
    Взрив знищує будь які підрозділи на площі 3x3, включаючі дружні підрозділи. При попаданні у місто  - розмір міста зкорочується вдвічі, та прилеглі території піддаються радіаційному забрудненню.
    
    Порада 1: Взрив у океані не визиває забруднень, та це є найбільш ефективний (але коштовний!!) засіб боротьби з ворожими кораблями.
    
    Порада 2: Ви можете опинитись у ситуації коли Ви практично захопили ворожу країну, але деякі ворожі міста надто міцні. Перед використанням атомної бомби, зберіть Колоністів неподалік від міста аби вони були готові ліквідувати зараження тогож ходу коли воно виникне! Це зменшує вірогідність ядерної зими. Екологічно дружній взрив!

en: You can learn a lot about Freeciv at %s
uk: Ви можете багато дізнатися про Freeciv на %s

en: You can't incite a revolt in %s.
uk: Ви не можете влаштувати революцію у %s.

en: You executed a %s the %s had sent to establish an embassy in %s for being untrustworthy
uk: Ви стратили %s, якого було надіслано послом від %s у місто %s за підозрою у поганих діях

en: You may also build Airbases, at which your air units may land and refuel.
uk: Також Ви можете будувати Авіабази на які Ваші повітряні підрозділи зможуть сідати та заправлятися.

en: You might have an old Freeciv resourcefile in /usr/lib/X11/app-defaults
uk: Можливо Ви маєте старий файл ресурсів Freeciv у /usr/lib/X11/app-defaults

en: You must select a nation.
uk: Ви повині обрати націю.

en: You must select your city style.
uk: Ви повині обрати стиль міст.

en: You must select your sex.
uk: Ви повині вказати вашу стать.

en: You must type a legal name.
uk: Ви повині ввести нормальне ім'я.

en: You probably have an old (circa V1.0) Freeciv resource file somewhere.
uk: Можливо Ви маєте старий (біля В1.0) файл ресурсів Freeciv.

en: You say you wanna revolution?
uk: Ви казали, що настав час революції?

en: You were rejected from the game: %s
uk: Вам відмовлено у грі: %s

en: You're not associated with a player and the game is starting. Bye.
uk: Ви не асоційовані з гравцем та гру вже стартовано. До побачення.

en: Your %s has arrived at %s.
    What is your command?
uk: Ваш %s досяг %s.
    Яка Ваша команда?

en: Your Caravan Has Arrived
uk: Ваш караван досяг мети

en: Your New Government
uk: Ваша нова форма правління

en: Your caravan from %s reaches the city of %s.
    What now?
uk: Ваш Караван з %s досяг міста %s.
    Що робити?

en: Your civilization starts out under a Despotism.  As your technology improves, you can select other forms of government (listed below). In order to change your form of government, you must start a revolution.  This will cause your civilization to undergo a period of Anarchy (lasting 1-5 turns); at the end of this time, you will be able to choose your new government.
uk: Ваша цивілізація стартує під формою правління Деспотізм. При вдосконаленні технологій, Ви можете вибрати інші форми керування (наведено нижче). Аби змінити форму правління, Ви повинні розпочати революцію. Це поставить Вашу цивілізацію у тимчасовий період Анархії (що може продовжуватись 1-5 ходів); та по завершенні цього періоду, Ви отримаєте можливість вибрати нову форму правління.

en: Your government type influences your cities' productivity and commerce, your citizens' happiness, and many other game factors.
uk: Тип Вашого керування напряму впливає на продуктивність та прибутковість Ваших міст, щастя Вашіх громадян та багато іншіх факторів.

en: Your leader name
uk: Ім'я Вашого лідера

en: Your name:
uk: Ваше ім'я:

en: ZOC
uk: Зони контролю

en: Zones of Control
uk: Зони контролю

en: Zones of Control, abbreviated as ZOC, is a game concept which prevents you moving freely in zones controlled (or partially controlled) by enemy forces.
uk: Зони контролю, це концепція гри, що забороняє вільний рух у зонах контрольованих (або частково контрольованих) ворогами.

en: Zulu
uk: Зулуси

en: _About
uk: Про програму

en: _Accept treaty
uk: Підписати угоду

en: _Activate unit
uk: Активізувати

en: _Add Clause...
uk: Додати пункт... (A)

en: _Add Global Worklist
uk: Додати глобальний план будівництва

en: _Add preset
uk: Додати предустановку

en: _Advances
uk: Технології

en: _Advances:
uk: Технології:

en: _Airlift
uk: Авіатранспорт

en: _Auto Attack
uk: Автоатакувати

en: _Auto Settler
uk: Автоколонізувати

en: _Bribe Enemy Unit
uk: Перекупити ворожій підрозділ

en: _Build City
uk: Будувати місто

en: _Buy
uk: Купити (B)

en: _Cancel
uk: Закінчити

en: _Cancel Treaty
uk: Розірвати угоду

en: _Cancel meeting
uk: Закінчити зустріч

en: _Center View
uk: Центрувати

en: _Change
uk: Змінити

en: _Change...
uk: Змінити

en: _Cities
uk: Міста

en: _City Style
uk: Стиль міст

en: _City Styles:
uk: Стиль міст:

en: _Clear Log
uk: Очистити журнал

en: _Close
uk: Закрити

en: _Connect
uk: З'єднатися

en: _Copying
uk: Копіювання

en: _Darn
uk: Дідька

en: _Delete preset
uk: Видалити предустановку

en: _Demographics
uk: Демографія

en: _Diplomat/Spy Actions
uk: Дії Діпломата/Шпигуна

en: _Disband if build settler at size 1
uk: Розпустити якщо будує колоністів при розмірі 1

en: _Disband unit
uk: Розпустити

en: _Disconnect
uk: Від'єднатись

en: _Economy
uk: Економіка

en: _Edit
uk: Редагувати

en: _Establish embassy
uk: Відкрити посольство

en: _Establish traderoute
uk: Встановити торговий шлях

en: _Export Log
uk: Експортувати журнал

en: _Female
uk: Жінка

en: _Find City
uk: Знайти місто

en: _Fortify
uk: Укріпити

en: _Fortify unit
uk: Укріпити

en: _Game
uk: Гра

en: _Give shared vision
uk: Надати спільне бачення

en: _Go to
uk: Йти (_G)

en: _Goal
uk: Мета

en: _Gold:
uk: Гроші:

en: _Goto
uk: Рухати

en: _Goto Location
uk: Йти до

en: _Goto and Close
uk: Йти та закрити

en: _Goto location
uk: Йти до

en: _Government
uk: Керівництво

en: _Happiness
uk: Щастя (H)

en: _Help
uk: Допомога

en: _Help build Wonder
uk: Допомогти будувати Диво

en: _Host
uk: Хост

en: _Host:
uk: Хост:

en: _Improvements:
uk: Будівлі (I):

en: _Intelligence
uk: Розвідка

en: _Investigate City
uk: Дослідити місто

en: _Investigate City (free)
uk: Дослідити місто (вільно)

en: _Investigate city
uk: Дослідити місто

en: _Investigate city (free)
uk: Дослідити місто (безкоштовно)

en: _Keep moving
uk: Продовжити рухатись

en: _Kingdom
uk: Королівство

en: _Launch
uk: Запустити

en: _Leader Name
uk: Ім'я лідера

en: _Leader:
uk: Голова:

en: _List present units
uk: Перелік присутніх підрозділів

en: _List present units...
uk: Перелік присутніх підрозділів

en: _Local Options
uk: Лакальні параметри

en: _Male
uk: Чоловік

en: _Maps
uk: Мапи

en: _Meet
uk: Зустрітись

en: _Messages
uk: Повідомлення

en: _Misc. Settings
uk: Різні Установки

en: _Name
uk: Ім'я

en: _Name:
uk: Назва (N):

en: _Nations:
uk: Нації:

en: _New
uk: Нове

en: _Next city
uk: Наступне місто

en: _No
uk: Ні

en: _Ok
uk: Ок

en: _Orders
uk: Наказ

en: _Overview
uk: Огляд (O)

en: _Pacts
uk: Угоди

en: _Paradrop
uk: Парашутувати

en: _Player
uk: Гравець

en: _Players
uk: Гравці

en: _Playing
uk: Гра

en: _Poison City
uk: Отруїти місто

en: _Poison city
uk: Отруїти місто

en: _Popup
uk: Показати

en: _Popup City
uk: Відкрити місто

en: _Port
uk: Порт

en: _Port:
uk: Порт:

en: _Prev city
uk: Попереднє місто

en: _Quit
uk: Вихід

en: _Ready All
uk: Готові усі

en: _Ready all
uk: Готовність усіх

en: _Refresh
uk: Поновити

en: _Release city
uk: Відпустити місто

en: _Remove
uk: Видалити

en: _Rename...
uk: Перейменувати...

en: _Reports
uk: Звіти

en: _Research
uk: Дослідження

en: _Revolution
uk: Революція

en: _Sabotage
uk: Саботувати

en: _Sabotage City
uk: Саботувати місто

en: _Sabotage Enemy Unit
uk: Саботувати ворожій підрозділ

en: _Sabotage city
uk: Саботувати місто

en: _Save Settings
uk: Зберегти установки

en: _Science
uk: Наука

en: _Select
uk: Оберіть

en: _Select...
uk: Обрати

en: _Sell
uk: Продати

en: _Sentry
uk: Охороняти

en: _Sentry idle
uk: Приспати бездіяльні підрозділи

en: _Sentry idle units
uk: Бездіяльні загони на варту

en: _Sentry unit
uk: Охороняти

en: _Settings
uk: Установки (S)

en: _Spaceship
uk: Космічний корабель

en: _Steal
uk: Вкрасти

en: _Tax Rates
uk: Податкові ставки

en: _Terrain
uk: Теріторії

en: _Top Five Cities
uk: Найвизначніши міста

en: _Trade Routes
uk: Торгові шляхи (T)

en: _Units
uk: Підрозділи

en: _Unload
uk: Вивантажити

en: _Upgrade
uk: Модернізувати

en: _Upgrade unit
uk: Модернізувати

en: _View
uk: Дивитись

en: _Wait
uk: Чекати (_W)

en: _Withdraw vision
uk: Забрати бачення

en: _Wonders of the World
uk: Дива світу

en: _Worklist
uk: План будівництва

en: _Worklist Editor
uk: Редактор планів будівництва

en: _Worklists:
uk: План будівництва:

en: _Yes
uk: Так

en: _ZOC
uk: Зони контролю

en: aitoggle <player-name>
uk: aitoggle <гравець>

en: ambiguous
uk: двозначно

en: betatest version
uk: бета версія

en: blocked
uk: блоковано

en: changeable
uk: змінювана

en: cmdlevel
    cmdlevel <level>
    cmdlevel <level> new
    cmdlevel <level> first
    cmdlevel <level> <connection-name>
uk: cmdlevel
    cmdlevel <>
    cmdlevel <рівень> new
    cmdlevel <рівень> first
    cmdlevel <рівень> <ім'я>

en: create <player-name>
uk: create <гравець>

en: custom
uk: обране

en: cut <connection-name>
uk: cut <ім'я-з'єднання>

en: description
uk: опис

en: done
uk: завершено

en: easy
uk: легка

en: easy
    easy <player-name>
uk: easy
    easy <ім'я гравця>

en: empty
uk: пусто

en: empty worklist
uk: пустий план будівництва

en: entry | entries
uk[0]: запис
uk[1]: записи
uk[2]: записів

en: error %d (compiled without strerror)
uk: помилка %d (зібрано без strerror)

en: exact match
uk: точне співпадіння

en: experimental
    experimental <player-name>
uk: experimental
    experimental <гравець>

en: explain
    explain <option-name>
uk: explain
    explain <опція>

en: file options: %s
uk: опції файлу: %s

en: file: "%s"
uk: файл: "%s"

en: fix <option-name>
uk: fix <опція>

en: fixed
uk: фіксована

en: fulltradesize must be always bigger than notradesize, keeping old value.
uk: fulltradesize повинно завжди бути більше ніж notradesize, залишаю старе значення.

en: hard
uk: важка

en: hard
    hard <player-name>
uk: hard
    hard <ім'я гравця>

en: help
    help commands
    help options
    help <command-name>
    help <option-name>
uk: help
    help commands
    help options
    help <команда>
    help <опція>

en: including sample presets,
uk: включаючи приклади предустановок

en: last message repeated %d time | last message repeated %d times
uk[0]: останнє повідомлення повторено %d раз
uk[1]: останнє повідомлення повторено %d рази
uk[2]: останнє повідомлення повторено %d разів

en: load
    load <file-name>
uk: load
    load <файл>

en: medium
uk: середня

en: metainfo <meta-line>
uk: metainfo <інфо>

en: metaserver <address>
uk: metaserver <адреса>

en: more
uk: далі

en: moving
uk: рухається

en: n/a
uk: недоступне

en: nd
uk: й

en: never
uk: ніколи

en: new
uk: новий

en: new preset
uk: нова предустановка

en: no extra / %d
uk: також / %d

en: no maximum,
uk: не максімум,

en: non-match
uk: не співпадає

en: none
uk: немає

en: normal
    normal <player-name>
uk: normal
    normal <ім'я гравця>

en: notradesize must be always smaller than fulltradesize, keeping old value.
uk: notradesize повинно завжди бути менше ніж fulltradesize, залишаю старе значення.

en: off
uk: ні

en: only match
uk: єдине співпадіння

en: rd
uk: й

en: read <file-name>
uk: read <файл>

en: remove <player-name>
uk: remove <ім'я-гравця>

en: rulesetdir <directory>
uk: rulesetdir <тека>

en: save
    save <file-name>
uk: save
    save <файл>

en: see README.cma.
uk: дивись README.cma.

en: set <option-name> <value>
uk: set <опція> <значення>

en: show
    show <option-name>
    show <option-prefix>
uk: show
    show <опція>
    show <префікс-опції>

en: sound spec-file appears incompatible:
uk: файл спеціфікацій звуку несумісний:

en: sound spec-file claims required option(s) which we don't support:
uk: файл спеціфікацій звуку вимагає непідтримуваних опцій:

en: st
uk: й

en: supported options: %s
uk: підтримувані опції: %s

en: team <player> [team]
uk: team <ім'я-гравця> [ім'я команди]

en: th
uk: й

en: timeoutincrease <turn> <turninc> <value> <valuemult>
uk: timeoutincrease <ходи> <хід_приріст> <значення> <значення_рази>

en: too long
uk: занадто довге

en: unfix <option-name>
uk: unfix <опція>

en: username %s,
uk: ім'я %s,

en: version
uk: версія

en: wall <message>
uk: wall <повідомлення>

en: watchtower extra vision range: If set to 0, it has no effect. If larger than 0, the visionrange of a unit is raised by this value, if the unit is inside a fortress and the invention determined by the flag 'Watchtower' in the techs ruleset has been made. Always the larger value of wtowervision and wtowerevision will be used. Also see wtowervision.
uk: Додаткова границія бачення спостережної вежі: Якщо 0, то не має дії. Якщо 1 або більше, границя бачення підрозділів в укріпленнях збільшується на це значення, якщо необхідні технології вже досліджені. Ця технологія визначається флагом 'Спостережна вежа' у технічних правилах. Завжди більше значення між wtowervision та wtowerevision використовується. Дивись також wtowervision.

en: watchtower vision range: If set to 1, it has no effect. If 2 or larger, the vision range of a unit inside a fortress is set to this value, if the necessary invention has been made. This invention is determined by the flag 'Watchtower' in the techs ruleset. Also see wtowerevision.
uk: Границія бачення спостережної вежі: Якщо 1, то не має дії. Якщо 2 або більше, границя бачення підрозділів в укріпленнях встановлюється у це значення, якщо необхідні технології вже досліджені. Ця технологія визначається флагом 'Спостережна вежа' у технічних правилах. Також дивись wtowerevision.

en: with
uk: з

en: with %d wonder
     | with %d wonders
uk[0]: з %d дивом
uk[1]: з %d дивами
uk[2]: з %d дивами

en: with City Walls
uk: з Міськіми Стінами

en: with no wonders
uk: без див

en: write <file-name>
uk: write <файл>

en: yourself
uk: власноруч
